Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#16 14-2-2009 17:11:55

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Musical "Chess"

O matko ...........tylko tyle mogę powiedzieć !!!!!!

Offline

 

#17 14-2-2009 21:57:31

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Musical "Chess"

dorotea napisał:

O matko ...........tylko tyle mogę powiedzieć !!!!!!

Zachwycił Cię ten pocałunek, czy coś innego się stało?


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#18 15-2-2009 10:06:59

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Musical "Chess"

Nie widziałam tego zdjęcia przedtem i mnie totalnie zatkało , bo to chyba jedyne zdjęcie gdzie Josh kogoś tak !!! całuje Ale mąż tej babki to też niezłe ciacho i nie powinien byc zazdrosny , w końcu jest  aktorem i tez często sie całuje , chyba że chodziło o coś innego ?

Offline

 

#19 17-2-2009 21:11:08

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Musical "Chess"

Hej czy to nie złośliwość losu?? Właśnie ściągam sobie Chess, tzn. miałam nadzieję, że ściągnę musical z Joshem. Tak się złożyło, że ściągam kolekcję Chess. Sama muzyka ale za to aż 6 wersji - z 6 różnych wykonań. Pomyślałam, że może się ściągnąć, chętnie posłucham. Ściągnęło się już 86% i stanęło. Wszystko się prawie ściągnęło, zgadnijcie oprócz czego?? Oprócz wersji z 2003 r. czyli tej z Joshem... Ja nie wiem, dlaczego akurat ta musiała być na końcu!!! ;(


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#20 18-2-2009 20:43:13

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Musical "Chess"

Skąd ja to znam... agenci matriksowi, agenci


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#21 28-2-2009 00:41:28

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Musical "Chess"

Odświeżam.

Obejrzałam! W końcu obejrzałam musical. I to dzięki Anitce (znowu coś dzięki niej ). Pierwsze wrażenie? Jestem troszkę zawiedziona, bo wiem, że można to było zrobić lepiej - czyniąc tylko malutki krok. Ale po kolei.

2 h spektaklu obejrzałam w prawie 3. Tak to jest, jak niestety nie można obejrzeć z polskimi napisami, fabuła jest ciężka do zrozumienia, i mój angielski nie jest tak doskonały, aby rozumieć wszystko, o czym mówią/śpiewają.

No właśnie, fabuła... Chyba najmocniejszy punkt spektaklu. Tak, wliczając w to nawet Josha! Oczywiście śpiewał jak zwykle wspaniale, ale szczerze mówiąc, nie wybijał się spośród innych. Przynajmniej moim zdaniem. 21 lutego na chacie rozmawiałyśmy na temat Chess i ja opisywałam fabułę. Niczego, jak pamiętam, nie przekręciłam, ale nie rozpisałam się o czymś ważnym...

Musical ten jest polityczny i historyczny. W większym stopniu niż myślałam. W zasadzie o tym opowiada cały musical, a mistrzostwa w szachy, miłość itd. to wątki drugoplanowe. Akcja rozgrywa się w 1956 r. I to jest ważne. W tych czasach istniało ZSRR, komunizm. Nie muszę wiele wyjaśniać... Każdy chyba nienawidził Rosję za to, co zrobiła.

Anatoly, Rosjanin (Josh) przyjeżdża do Ameryki aby wziąć udział w zawodach w szachy. Dlatego Amerykanom to się nie podoba. Skreślają Anatoly'ego, bo jest Rosjaninem. Gdy wygrywa, każdy myśli, że oszukiwał. A Florence? Też ma powody, aby nienawidzić Rosję - pochodzi z Węgier, a Węgry były traktowane jak Polska. W musicalu jest mowa o Polsce! Że Polska jest pionkiem w rękach Rosji. No cóż, prawdziwe, niestety...

Z tego co zrozumiałam, choć Anatoly śpiewa, że kocha swoją ojczyznę i nigdy jej nie opuści, czuje pogardę do ludzi, którzy rządzą nią - ale swój kraj - ziemię, na której się narodził, kocha. Tak chyba można zrozumieć "Anthem". Dlatego pewnie Florence zakochuje się w nim odrzucając miłość Amerykanina, który skrywa w sobie nienawiść do wszystkich Bolszewików, za to że są.

Wywiązuje się spisek. Svetlana, żona Anatoly'ego, która przyjeżdża na kolejny turniej, ma za zadanie wmówić Rosjaninowi, że wygrana tylko pogorszy sytuację - po chwale nastąpi pustka. Natomiast Florence wmawiane jest, że jej ojciec żyje, jest więźniem w Rosji i jeśli Anatoly przegra, pewnie go wypuszczą. Chodzi tu pewnie o to, że komunizm nie pozwalał podróżować. Nie można było wyjechać za granicę kraju. Bolszewicy chcieli pewnie dlatego sprowadzić jak najszybciej Anatoly'ego do domu... Co zrobi Anatoly? Posłucha ich i przegra grę? Zobaczcie sami.

Podobał mi się śpiew Raúla Esparzy, grającego arbitra oraz Adama Pascala, grającego Amerykanina, Freddy'ego, przeciwko któremu grał Anatoly. No i oczywiście Josha. Inni byli w sumie przeciętni, a nawet czasami denerwujący, jak Julia Murney, Florence, która ewidentnie w niektórych momentach wyła, nie śpiewała.

Nagłośnienie było kiepskie. Ciągle słyszałam ściszenia, wejścia do piosenek artystów nie były głośne.

I chyba najgorsze ze wszystkiego. Aktorzy w niektórych momentach grali czytając kwestie z kartek! Pierwszy raz widzę. To naprawdę dziwne. Nie znajduję w zasadzie wytłumaczenia, choć ciągle wierzę, że istnieje jakiś poważny powód. Dlaczego się nie nauczyli? Kto by pomyślał?

Tak więc wykonanie mogło być lepsze. Ale nie narzekam. Podobało mi się, choć mam nadzieję, że musical z 2008 jest lepszy (a podobno jest!).

Spektakl daje dużo do myślenia. Staram się być osobą tolerancyjną, ale jakoś nigdy nie mogłam ścierpieć Niemców czy Rosjan i jestem do nich negatywnie nastawiona. Ten musical pozwolił mi zrozumieć, czego nigdy nie mogłam przyjąć do wiadomości, że nie można żyć historią. Teraz są inni ludzie. Nie można winić całego narodu za to co było kiedyś. Właśnie tego nauczył mnie musical, za co jestem bardzo wdzięczna. Będę go pamiętać do końca życia.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#22 28-2-2009 19:25:14

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Musical "Chess"

Łał, Marto. Dziękujemy za relację. Tak się nie mogę doczekać! Już bym chciała, żeby wyszedł i, żebym mogła w końcu zobaczyć Anatola i Florence i wszystko. Twoja opowieść tylko mnie zagrzała! Moja cierpliwość jest wystawiona na powaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaażną próbę.
Co do kwestii z kartek: Może to była jakaś robocza wersja? Tego musicalu, w sensie. Próba generalna nagrania. To by wyjaśniało też kiepską jakość.


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#23 4-3-2009 20:10:05

 Magenta

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 21-12-2008
Posty: 19

Re: Musical "Chess"

Marta_Evans napisał:

Podobał mi się śpiew Raúla Esparzy, grającego arbitra oraz Adama Pascala, grającego Amerykanina, Freddy'ego, przeciwko któremu grał Anatoly. No i oczywiście Josha. Inni byli w sumie przeciętni, a nawet czasami denerwujący, jak Julia Murney, Florence, która ewidentnie w niektórych momentach wyła, nie śpiewała.

I słusznie, bo to najbardziej wartościowa część obsady ;D a Raula poprostu ubóstwiam x) [jak Ci się podobała piosenka Arbitra ;P?]
Co do czytania z kartek... Filmiki na yt są z próby generalnej i tam też czytają z kartek nieraz... A nawet jeśli to było nagranie już ze spektaklu - cóż... to tylko koncert, przypuszczam, że nie mieli wiele czasu na jego przygotowanie, wydarzenie było jednorazowe, a obsada nie grywała raczej wcześniej w Chess...

Offline

 

#24 5-3-2009 11:51:22

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Musical "Chess"

Magenta napisał:

I słusznie, bo to najbardziej wartościowa część obsady ;D a Raula poprostu ubóstwiam x) [jak Ci się podobała piosenka Arbitra ;P?]

Właśnie dzięki tej piosence zwróciłam na niego uwagę więc oczywiście spodobała mi się bardzo. W ogóle fajnie się patrzyło na Raula podczas tej piosenki. Jego gesty były fantastyczne. Tak w ogóle dopiero po opisaniu moich wrażeń przypomniało mi się, że Ty wymieniałaś właśnie Raula i Adama! Dokładnie spodobało mi się to samo!


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#25 5-3-2009 12:07:36

 Magenta

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 21-12-2008
Posty: 19

Re: Musical "Chess"

Marta_Evans napisał:

W ogóle fajnie się patrzyło na Raula podczas tej piosenki. Jego gesty były fantastyczne. Tak w ogóle dopiero po opisaniu moich wrażeń przypomniało mi się, że Ty wymieniałaś właśnie Raula i Adama! Dokładnie spodobało mi się to samo!

Oj tak, on jest genialny w tym utworze ;D No taki pewny siebie Arbiter xD Zresztą ja już może powinnam skończyć, bo Raulem potrafię się zachwycać jeszcze dłużej niż Joshem

Co do Adama Pascala - znany jest (chyba przede wszystkim) z musicalu RENT. Jak ktoś nie widział to polecam ;]

Offline

 

#26 1-4-2009 19:55:26

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Musical "Chess"

http://www.lyricsondemand.com/soundtrac … yrics.html

A tutaj jest o Polsce/Polaku. Ale chyba w niezupełnie pozytywnym świetle.
PS. sprawdzałam na stronie, o Chess ani widu, ani słychu jak na razie.


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#27 18-4-2009 15:58:22

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Musical "Chess"

Nareszcie uchylono rąbka tajemnicy o "Chess"

Trailer można obejrzeć tu:
http://www.icethesite.com/default.aspx?ArticleID=310

Tak mi narobili apetytu, że nie wiem jak wytrzymam do czasu kiedy będę mogła go obejrzeć w całości...
Zapowiada się wspaniale


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#28 18-4-2009 16:57:24

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Musical "Chess"

Ojej! Ja też nie mogę się już doczekać!!! Ale widzę jednak, że pocałunku się nie doczekamy, bo kręcili tę drugą wersję. Ech, szkoda... Chciałam go zobaczyć.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#29 18-4-2009 18:29:09

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Musical "Chess"

Kurcze szału można dostać ciagle przerywa i się wgrywa . Wiecie może kiedy Chess można bedzie kupić w Polsce ?

Offline

 

#30 18-4-2009 18:41:36

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Musical "Chess"

dorotea napisał:

Kurcze szału można dostać ciagle przerywa i się wgrywa . Wiecie może kiedy Chess można bedzie kupić w Polsce ?

To w takim razie podam trochę lepsze źródło:
http://www.youtube.com/watch?v=5jW_SHDzxyg

Nie zacina się i od razu można łatwo ściągnąć na dysk.

A czy Chess będzie w Polsce? Wydaje mi się, że nam zostaje tylko internet.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora