Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 26-1-2009 20:22:27

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Co sądzicie na temat albumu Awake?

Wiem, wiem, powtarzam się, ale jakżeby Josha słuchać inaczej niż całymi płytami:P Przynajmniej w takim stopniu uzależnienia:P
Zanim dojrzałam muzycznie do płyty pierwszej, Awake była moją najukochańszą, najciekawszą, najbardziej zaskakującą płytą Josha. Krótko mówiąc: świetna! Dziś oczywiście doceniam jej eksperymentalność (że tak to nazwę:P), ale czasem też chciałabym Josha z tym potężnym klasycznym głosem (co powtarzam przy każdej okazji:P). Ale kocham każdą płytę, którą wydał:)
Też macie takie dziwne wrażenie, że gdy Josh śpiewa I'm not an angel to tak jakby trochę kłamał:P


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#2 27-1-2009 20:37:35

 aglaja

Dżosznięty

Zarejestrowany: 31-7-2008
Posty: 159
Ulubiona piosenka Josha: Awake / In Her Eyes
Wiek: 17
Imię: Ola

Re: Co sądzicie na temat albumu Awake?

Po pierwsze, serdecznie cię witam Monika, bo jeszcze nie miałam okazji tego zrobić
Album "Awake" był drugim albumem Josha jaki kupiłam... i według mnie najlepszym z dotychczasowych! Znajdują się na nim moje najukochańsze, nieprzemijające utwory - 'February Song', 'In her eyes' i 'Awake'. Zawiera więcej mocy i energii niż "Closer".
Oj tak, masz rację Monika... Josh jest okropnym kłamczuszkiem! Dla mnie jest oni i bohaterem i aniołem, bez dwóch zdań!


"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Offline

 

#3 27-1-2009 21:25:12

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Co sądzicie na temat albumu Awake?

Oczywiście, że kłamie! Josh JEST aniołem i bohaterem!

Z płyty Awake kocham wszystkie piosenki, może tylko Lullaby nie przypadła mi do gustu tak jak inne, choć też ją lubię.

Na tej płycie znajduje się You Are Loved (Don't Give Up) pierwsza piosenka Josha jaką usłyszałam więc cała płyta jest szczególnie mi bliska.

EDIT: Lullaby, ach. Teraz mogę napisać, że również w niej się zakochałam. To kolejna piosenka, którą odkryłam na nowo. Gdy jej słucham, mam gęsią skórkę... Wyobrażacie sobie Josha, śpiewającego taką kołysankę dla dziecka? Przepiękna scena.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#4 28-1-2009 14:51:05

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Co sądzicie na temat albumu Awake?

Jak już gdzieś wspomniałam, na początku Awake też było moim ulubionym albumem. Teraxz chyba takowego nie mam, na każdym znajdują się moje ulubione piosenki... Ale do Awake zawsze miło się wraca.

Tak, już to gdzieś było wyciągnięte, że Josh śpiewając "I'm not a hero, I'm not an angel" się z nami droczy (:


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#5 28-1-2009 19:22:09

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Co sądzicie na temat albumu Awake?

I potem się tworzy paradoks: pocieszam kumpelę, że Josh nie kłamie i, zgodnie z jego piosenkami, wszystko będzie lepiej, a ona mi tu wyjeżdża z tym In her eyes:P
Poza tym na Awake jest You are loved- a od tej piosenki się zaczęło...


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#6 29-1-2009 09:52:28

 Saira

Powolny działacz

9018175
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 21-1-2009
Posty: 62
Ulubiona piosenka Josha: If I walk away
Wiek: 24
Imię: Gosia

Re: Co sądzicie na temat albumu Awake?

Moja przygoda z Joshem tez zaczęła się właśnie od "You are loved"


I can't breathe without you and I don't
I can't live without you and I won't

Offline

 

#7 29-1-2009 21:45:34

 fanka Josha

Dżoszorozkminiacz

10987084
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 24-1-2009
Posty: 353
Ulubiona piosenka Josha: Awake,Si volvieras a mi
Wiek: 29
Imię: Monika

Re: Co sądzicie na temat albumu Awake?

Nie mam jeszcze tego albumu ,ale znam juz kilka piosenek...i jestem nimi zachwycona!!!
Coś mi się wydaje,że jak juz kupię te płytkę to będę jej słuchać non stop!


"Pielęgnuj swoje marzenia...Trzymaj się swoich ideałów...Maszeruj śmiało według muzyki,którą tylko Ty słyszysz..."

Offline

 

#8 30-1-2009 19:33:46

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Co sądzicie na temat albumu Awake?

Również uwarzam, że Awake jest (jak na razie ) najlepszą w dorobku Josha. I właśnie od You Are Loved wszystko się zaczęło...

Offline

 

#9 31-1-2009 10:33:47

 Grobanka

Powolny działacz

Zarejestrowany: 27-1-2009
Posty: 52
Ulubiona piosenka Josha: So she dances, Mi morena...
Wiek: 16
Imię: Kiara
WWW

Re: Co sądzicie na temat albumu Awake?

Awake bardzo lubię, ale jednak zawsze najbardziej ciągnie mnie do Closer...Chociaż tak naprawdę wszystkie płyty Josha są niesamowite...

Offline

 

#10 28-12-2009 13:04:20

 adalheid

Zarażony Dżospą

3994707
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 23-12-2009
Posty: 105
Ulubiona piosenka Josha: You Are Loved (Don't Give Up)
Wiek: 22
Imię: Aleksandra

Re: Co sądzicie na temat albumu Awake?

Bardzo lubię ten album:) zresztą każdy jest cudowny na swój sposób - jak dla mnie na każdy jest inny czas, dzień, pora, dlatego wszystkie są takie piękne:D zgadzam się w pełnie z przedmówczyniami, że w tekstach Josh się nieźle droczy - rzeczywiście jest już chyba w pełni świadomy, jakie uczucia potrafi wywołać u rzeszy kobiet, śpiewając z tym uroczym uśmiechem (ehh...). Jak inaczej można podsumować to, że w You Are Loved śpiewa "I will shine to guide you", po czym stwierdza we wspomnianym In Her Eyes "I am not a hero / I am not an angel", chwilę później dodając w Solo Por Ti "Te daré mil poesías / Las escribiré para tí / Cantaré mis melodías / Con la música de tu alma"? I chyba właśnie ta zawadiacka przekora tak przyciąga:)


"Przeznaczenie. Predestynacja. Coś co nieuniknione. Mechanizm, który sprawia, że praktycznie nieskończona liczba niemożliwych do przewidzenia wydarzeń musi zakończyć się takim, a nie innym skutkiem." [A. Sapkowski, "Pani Jeziora"]

Offline

 

#11 19-11-2014 18:30:55

 monikaa

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 22-9-2014
Posty: 12
Ulubiona piosenka Josha: Awake/Remember when it rained/
Wiek: 24
Imię: Monika
Od kiedy słucham Josha: 13.08.2014

Re: Co sądzicie na temat albumu Awake?

Patrząc z perspektywy (krótkiego) czasu, płyta Awake z Closer były moimi ulubionymi, dopóki album debiutancki nie wybił się na pierwsze miejsce. Awake zawiera wiele piosenek, które należą do moich ulubionych (tych bardziej ulubionych od innych )
Mai - uwielbiam to rosnące napięcie w tej piosence.. rośnie i rośnie, aż do refrenu, który stanowi punkt kulminacyjny, ale nie jedyny. Pięknie współgra głos Josha i instrumenty, no i ta perkusja! Kolejny bardzo dobry tekst.
You Are Loved (Don't Give Up) - poznana przed zakupem płyt, przykuła mnie na dłużej i przyprawiła o niejedno wzruszenie. Wszystko w niej idealnie współgra.
Un Dia Llegara - gitara... i to jest właśnie ten minimalizm instrumentalny, który też lubię.
February Song - lutowa piosenka, śpiewana przez lutowego Josha, ja jestem lutowa dziewczyna, więc co tu może być nie tak? ;p Zaliczam ją do kategorii najulubieńszych piosenek spośród ulubionych. Wszystko przepiękne, zaczynając od fortepianu, poprzez wykonanie, tekst, aż do teledysku, w którym niby nic się nie dzieje, ale za to jak pięknie to "nic" się nie dzieje
L'Ultima Notte - Josh lubi śpiewać smutne piosenki, a ja lubię je słuchać. Żadna skoczna melodia nigdy dla mnie nie będzie piękniejsza od tych smutnych, może dlatego, że głębiej poruszają. Ach, ten włoski język.
So She Dances - klimatyczny muzyczny wstęp, można tak z nią płynąć, lub tego walca zatańczyć
In Her Eyes - na zawsze będzie tą najważniejszą. Choćby inne tysiąckroć bardziej mi się podobały, to In Her Eyes ma szczególne miejsce w moim sercu. Po pierwsze, bo była trzecią (po You raise me up i When you say you love me), którą usłyszałam. Po drugie jak usłyszałam refren to mnie ewidentnie coś uderzyło - tak prosty w przekazie, a tak dosłownie przepiękny. Po trzecie: jak zobaczyłam wykonanie z Awake Live (zanim kupiłam DVD) i te tysiące ludzi, to nie mogłam się oderwać, takie ciarki mnie przeszły, że do teraz pamiętam. Chociaż przez chwilę poczułam się tak, jakbym była jedną z tych tysięcy wśród publiczności. O droczeniu się już wspominałyście ;P
Solo Por Ti - cudowna, czarująca. I z tym wcześniej wspominanym wersem: Te daré mil poesías/Las escribiré para Ti/Cantaré mis melodías/Con la música de tu alma...
Now Or Never - bardzo lubię, tym bardziej, że to tekst Josha, a ja cenię Jego autorskie poczynania. Nawet jeżeli Jego własny tekst nie jest tak dobry, jak inne które śpiewa (a wiadomo, że Josh śpiewa "o czymś" i naprawdę większość piosenek ma cudowne teksty), to będzie zawsze bardziej przeze mnie ceniony.
Un Giorno Per Noi - Kocham. To przez motyw muzyczny Henryego Mancini z Romea i Julii, który znałam już wcześniej i uwielbiałam jako instrumentalny kawałek. Tekst, muzyka i głos Josha dodały temu motywowi naprawdę czegoś niezwykłego.
Lullaby - od pierwszego wysłuchania bardzo mi się spodobała. Zazwyczaj wolę te wykonania, które słyszę jako pierwsze, ale w przypadku Lullaby zdecydowanie bardziej podoba mi się to z Awake Live, gdzie Josh śpiewa sam i przygrywa sobie do tego. Magia.
Weeping - tutaj też jest coś magicznego. Piosenka-opowieść, którą też od samego początku darzę szczególnym zainteresowaniem.
Machine - trudno przełożyć jej tekst na polski, tak żeby nie było to dosłowne, a oddawało sens, przynajmniej dla mnie (szczególnie w niektórych fragmentach), ale całość ma niezwykły klimat.

Bonusy
Verita - pierwsze dźwięki i już przepadam. Znów po włosku, znów wzruszająco.
Awake - Ścisła czołówka wśród najlepszych, najukochańszych. Myślę nawet, że Awake jest na równi w moim sercu, jako ta najważniejsza z In her eyes. Czy to studyjna czy live, tak samo mocno kocham tę piosenkę. Chociaż nie. Mogłabym się pokusić o stwierdzenie, że wersja z koncertu Awake Live przebija moją miłość do In her eyes, a jeśli nie przebija, to razem sobie w tym sercu moszczą najważniejsze miejsce.
Smile - i coś optymistycznego wśród tych smutków W ogóle zauważyłam, że bardzo podobają mi się bonusy na wszystkich płytach Josha.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora