Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#16 27-10-2008 20:19:12

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Nasze ulubione książki

Co ja lubię czytać? Nie mam konkretnego gatunku... Czytam wszystko. I jest to absolutna prawda.

Pamiętam anegdotkę z mojej maleńkości XD Kiedy miałam 4/5 lat potrafiłam już dobrze czytać. Mieszkałam jeszcze w moim ukochanym Gdańsku i stanęłam raz na długiej i zaczęłam na głos czytać gazetę. Ludzie sie zatrzymywali i pytali się rodziców, jak dziecko nauczyli na pamięć tak długiego fragmentu XD Nikt nie wierzył, że naprawdę czytam.

Bardzo lubię Nicholasa Sparksa. Naprawdę. Jeszcze dwie książki i będę miała jego wszystkie dzieła. Co jeszcze lubię czytać? Jane Austen, Cornelia Funke, Carlos Ruiz Zafon, wszystkie Narnieeee. Są książki do których lubię wracać.


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#17 23-11-2008 14:22:04

 Leia

Zarażony Dżospą

Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 23-11-2008
Posty: 126
Ulubiona piosenka Josha: You Are Loved,AllaLuceDelSole
Imię: Ilona

Re: Nasze ulubione książki

Uwielbiam książki! Ogólnie czytam praktycznie wszystko. Ale mam kilku ulubionych pisarzy. Kocham Stephena Kinga, nikt tak jak on nie potrafi stworzyć takiej atmosfery. Przynajmniej dla mnie. Po przeczytaniu "Miasteczka Salem"bałam się wychodzić z domu po zmroku Lubię Harrego Pottera, Deana Koontza, Jane Austen, Joannę Chmielewską, Opowieści z Narnii i oczywiście Jeżycjadę Małgorzaty Musierowicz - potrafię do niej wracać niezliczoną ilość razy. Ale książka, która zrobiła na mnie przeogromne wrażenie i zapamiętam ją do końca życia to: "Żona podróżnika w czasie" Audrey Niffenegger. Nie będę opisywać, bo za dużo by pisać, ale naprawdę polecam, jest genialna.


"Liczą się nie te ciosy, które zadajemy, ale te, które zdołamy znieść"
                                                                               Stephen King

Offline

 

#18 23-11-2008 14:44:47

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Nasze ulubione książki

Widzę ,że mamy podobny gust do książek . Ja też uwielbiam Kinga .Mam chyba wszystkie jego książki . Lubię też Grahama Mastertona I jego powieści grozy właśnie czytam Piątą Czarownicę , jest super. A Jane Austen to moja ukochana autorka lubie wracać do jej książek szczególnie w długie zimowe wieczory

Offline

 

#19 24-11-2008 21:11:31

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Nasze ulubione książki

Brawa dla Jane Austen! ^^


EDIT:

Co myślicie o ksiązkach Stephenie Meyer? "Zmierzch", "Ksieżyc w nowiu", "Zaćmienie" i "Przed świtem"?Czytaliście może którąś?

Ostatnio edytowany przez Nijaka (26-12-2008 22:52:43)


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#20 27-1-2009 11:00:32

 Grobanka

Powolny działacz

Zarejestrowany: 27-1-2009
Posty: 52
Ulubiona piosenka Josha: So she dances, Mi morena...
Wiek: 16
Imię: Kiara
WWW

Re: Nasze ulubione książki

Moją ulubioną autorką jest Dorota Terakowska, a ukochanymi powieściami tej pisarki są: ,,Tam gdzie spadają Anioły", ,,Poczwarka"-serdecznie polecam!
Lubię także Harry'ego Potter'a i Małgorzatę Musierowicz

Offline

 

#21 27-1-2009 12:24:57

 fanka Josha

Dżoszorozkminiacz

10987084
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 24-1-2009
Posty: 353
Ulubiona piosenka Josha: Awake,Si volvieras a mi
Wiek: 29
Imię: Monika

Re: Nasze ulubione książki

Od dłuższego czasu jestem fanką twórczości Jane Austen.Przeczytałam już chyba wszystkie jej najbardziej znane powieści,a niektóre nawet po kilka razy,jak np."Dumę i uprzedzenie",która jest moją ulubioną książką:)Podobało mi się także "Przeminęło z wiatrem" Marharet Mitchell.Lubię też książki Dona Browna:"Anioły i demony","Kod da Vinci" i "Cyfrowa twierdza".Poza tym jeszcze lubię Aleksandra Dumasa(ojca i syna),najbardziej podobała mi się"Hrabia Monte Christo".


"Pielęgnuj swoje marzenia...Trzymaj się swoich ideałów...Maszeruj śmiało według muzyki,którą tylko Ty słyszysz..."

Offline

 

#22 27-1-2009 12:25:14

 Saira

Powolny działacz

9018175
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 21-1-2009
Posty: 62
Ulubiona piosenka Josha: If I walk away
Wiek: 24
Imię: Gosia

Re: Nasze ulubione książki

Ostatnio urzekły mnie książki Cecelii Ahern, ale nie pogardzę i dobrym kryminałem (patrz Grisham, Coben) i książkami podróżniczymi (Cejrowski). Po prostu lubię czytać


I can't breathe without you and I don't
I can't live without you and I won't

Offline

 

#23 28-1-2009 15:02:48

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Nasze ulubione książki

Saira napisał:

nie pogardzę i dobrym kryminałem (patrz Grisham, Coben) i książkami podróżniczymi (Cejrowski)

Podpisuję się ((:


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#24 28-1-2009 19:07:39

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Nasze ulubione książki

Jestem uzależniona od czytania! Lektur nie cierpię, bo toż to jest przymus, a nie przyjemność!
Garść ulubionych autorów:
Janusz A. Zajdel (polskie science fiction, ale nie czysto rozrywkowe, bo poruszane są nawet zagadnienia etyczne)
Herbert George Wells (początki fantastyki, XIX wieczny geniusz:D)
Agatha Christie (kryminały w starym, dobrym stylu)
Boris Akunin (kryminały retro i nie tylko)
William Gibson (cyberpunk!)
Eoin Colfer (irlandzki pisarz, m.in. cykl książek o Artemisie Fowlu)
Lemony Snicket (Seria niefortunnych zdarzeń)
Neil Gaiman
Christopher Moore (Najgłupszy anioł, Brudna robota)

Andrzeja Sapkowskiego też chętnie czytam;) I w ogóle duuużo czytam, gdy mam czas:P Taka moja mała pasja:D
I sama też trochę piszę...


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#25 28-1-2009 20:07:30

 yans90

Gość z zewnątrz

4320303
Skąd: Libiąż/Gdynia
Zarejestrowany: 27-1-2009
Posty: 30
Ulubiona piosenka Josha: Cinema Paradiso (Se), Vincent
Wiek: 23
Imię: Jasiek

Re: Nasze ulubione książki

Ja jestem zakochany w takiej klasyce jak:
"Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa,
"Zbrodnia i Kara" Dostojewskiego,
Agacie Christie (zbyt dużo wymieniania, ale przede wszystkim "Śmierć lorda Edgewarea").
Ponadto polecam wszystkim "Paragraf 22" Hellera....

Ostatnio edytowany przez yans90 (28-1-2009 20:07:56)

Offline

 

#26 25-5-2009 00:26:19

 Kalpana

Powolny działacz

589164
Skąd: Mława
Zarejestrowany: 24-5-2009
Posty: 58
Wiek: 19
Imię: Paulina
WWW

Re: Nasze ulubione książki

Kocham czytać . Moja ulubiona czynność, nawet chyba wyżej usytuowana niż słuchanie muzyki . Kocham książki ironiczne, humorystyczne i prześmiewcze, niekiedy nawet kontrowersyjne (Christopher Moore rulez xD) . Poza tym klimatyczne (Tolkien), dziecinne (seria Mikołajka ), zbiory felietonów (wszystko Clarksona), romantyczne (Jane Austen), dramaty (Szekspir... ). Książką, która zmieniła moje podejście do czytania i chyba w ogóle wpłynęła na mój charakter, był Paragraf 22 Josepha Hellera. W najbliższym czasie mam w planach czytanie Sprzedawcy broni Hugh Laurie i całej serii o komisarzu Wallanderze.

Jejku... jak mogłam zapomnieć o innej książce mojego życia? O Katedrze Marii Panny w Paryżu, którą czytałam nocami pewnych wakacji? Książka genialna, najlepsza jaką w życiu czytałam. Pozwalała odpłynąć na maksa, utożsamić się z bohaterami do końca. A sami bohaterowi tak realistyczni, prawdziwi, ich uczucia ludzkie. Z tą pozycją kojarzy mi się jedynie wielkie podniecenie, jakie odczuwałam podczas czytania i arcybiskup Klaudiusz Frollo, który stał się moim ulubionym bohaterem literackim od tamtego czasu .

Ostatnio edytowany przez Kalpana (25-5-2009 02:38:22)

Offline

 

#27 12-11-2009 14:28:09

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Nasze ulubione książki

Chciałabym przedstawić Wam kolejną moją ulubioną książkę. Szkoda, że praktycznie nic się o niej nie słyszy... "Krajobraz Miłości" Sally Beauman

Przede wszystkim od razu odniosę się do tytułu. Absolutnie nie kierujcie się nim. Bo to nie jest książka o miłości. No dobra, może trochę miłości w niej jest, ale w której książce nie ma miłości? Na pewno nie jest to żaden romans. To raczej książka psychologiczna. No i z tej książki pochodzi mój jeden z ulubionych bohaterów: Dan.

Z tyłu okładki książki jest napisane:
"W budynku starego klasztoru mieszkają z matką i dziadkiem trzy siostry. Julia jest rodzinną pięknością, Finn - intelektualistką, najmłodsza - Maisie - ma problemy z porozumiewaniem się z ludźmi. Z nastolatkami przyjaźni się młody Cygan imieniem Daniel. Latem 1967 roku siostry przeżywają coś niezwykłego, co na zawsze zmienia ich życie..."

Jak to przeczytałam po raz pierwszy, od razu pomyślałam: "taa, pewnie wszystkie dziewczyny zakochają się w Danie a potem będą ze sobą o niego walczyć xD". No niestety, pudło, tak dobrze nie ma. No dobra, "coś niezwykłego" może jest, ale ten kto pisał tą krótką notkę powinien się bardziej postarać. Tak samo jak autorka powinna bardziej się pogłowić na temat tytułu książki...

Tak jak już napisałam, jest to raczej książka psychologiczna. Opisuje wydarzenia z różnej perspektywy, jak dobrze pamiętam, Maisie, Daniela i Julii. Autorka stwarza każdemu portret psychologiczny, przede wszystkim Danowi. Pisałam tu kiedyś, że Daniel jest jedną z moich ulubionych postaci, ale z nim wiąże się długa historia. Chodziło mi o to, że po prostu Dan był w książce biedny i bardzo mu współczułam. Jako nastolatek był wspaniale zapowiadającym się mężczyzną, potem się stoczył... Może nie tyle, że go polubiłam, dlatego stał się moim ulubionym bohaterem (jak w przypadku Campbella z "Bez mojej zgody" czy tak innych). Po prostu coś mnie do niego przyciągnęło. Bardzo mi się podobało, w jaki sposób autorka go opisała. W ogóle, przez całą książkę można było poznać całe jego życie.

Podobały mi się odważne opisy scen miłosnych a także ciągłe wtrącanie bluźnierstw przez Dana (tylko nie pomyślcie, że z Dana zrobiono jakiegoś menela, bo tak nie było), co powodowało, że książka stała się specyficzna i oryginalna.

Naprawdę polecam! Wiem, że opisałam ją bardzo tajemniczo, ale cokolwiek bym więcej napisała, zdradziłabym Wam jakieś szczegóły.

Tak bardzo bym chciała, żeby nakręcili film na podstawie tej książki...


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#28 29-12-2009 18:36:11

 Belame

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 29-7-2009
Posty: 238
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Imię: Beata

Re: Nasze ulubione książki

Chciałabym Was zachęcić do zapoznania się z twórczością francuskiego dramaturga, eseisty i powieściopisarza Erica-Emmanuela Schmitta (być może niektórzy z Was już ją znają). Jego książki to krótkie opowieści filozoficzne, które potrafią wzruszyć człowieka bez zbędnych zabiegów sentymentalnych. Szczerze polecam

http://pl.wikiquote.org/wiki/%C3%89ric-Emmanuel_Schmitt

Ostatnio edytowany przez Belame (30-12-2009 18:55:36)


''Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania''.

Offline

 

#29 29-12-2009 19:55:31

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Nasze ulubione książki

Oczywiście znam Schmitta. Jego książka Oskar i pani Róża bardzo mi się podobała. Dziecko Noego też mi się podobała. Ale za to Pan Ibrahim i kwiaty Koranu była według mnie kiepska. Już pierwsze zdanie skutecznie mnie odepchnęło - "Kiedy skończyłem jedenaście lat, rozbiłem swoją świnkę i poszedłem na dziwki". Ale zmusiłam się i przeczytałam do końca... Mimo, że w tej książce jest oczywiście ukryty sens, wolałabym jednak by było to opisane w inny sposób.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#30 30-12-2009 18:54:53

 Belame

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 29-7-2009
Posty: 238
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Imię: Beata

Re: Nasze ulubione książki

Gdybym po przeczytaniu pierwszego zdania oceniała walory książki, to nie miałabym co czytać. Bez wątpienia ''Oskar i pani Róża'' należy do moich ulubionych książek Schmitta i do niej wracam najchętniej.

Ostatnio edytowany przez Belame (30-12-2009 18:55:15)


''Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania''.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora