Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 8-4-2008 19:01:34

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Nasze ulubione książki

Lubicie czytać?? A co lubicie czytać?

Ja lubię czytać thrillery szczegolnie Harlana Cobena (polecam!!) i jeśli ktoś zajrzał do tematu o filmach to wie, że lubię ogladać Władce Pierścieni, więc lubię go także czytać

Ostatnio edytowany przez jagoda (8-4-2008 19:04:21)


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#2 11-4-2008 11:58:12

 Cynamonka

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 25-3-2008
Posty: 11
Ulubiona piosenka Josha: Mi mancherai

Re: Nasze ulubione książki

Jeśli chodzi o mnie to jestem maniakiem ksiażkowym, a szczególnie lubuję się w fantasy. Czytuję też dużo literatury pięknej i bestsellerów. Trudno mi jednoznacznie określić, jaki gatunek lubię najbardziej ze wszystkich. Fantasy czytam najwięcej, ale książka to dla mnie książka i jeśli już mnie całkowicie pochłonie, to nie jest ważne, czy to obyczajówka, besteller, fantasy czy - o zgrozo - horror.
Jeśli chodzi o fantasy, to szczególną sympatią darzę Tolkiena, głównie za Władcę Pierścieni, Pratchetta - za cykl Świata Dysku (Śmieeeeeeerć!), Sapkowskiego za Sagę o Wiedźminie i Kossakowską za "Siewcę Wiatru". Są lektury, do ktorych wracam bardzo często, jak "Alchemik" Paulo Coelho i "Duma i Uprzedzenie" Jane Austen. Czytam wszystko, co trafi mi się w ręce, mam takie okresy, że książki dosłownie pochłaniam. Czasem poczytam sobie mangę, ale nie mam do tego zbyt wielkiego dostępu... Niestety.
Jeśli chodzi o poezję, to bardzo sobie cenię Szekspira i Samuela T. Coleridge'a, czasem siegne tez po Yeats'a. Z polskich poetów wielką miłością darzę Mickiewicza.
Ciężko mi ogarnąć wszystkie moje czytelnicze zainteresowania, soł, poprzestanę na tym.

Cyni


Jestem miniaturzystką i dobrze mi z tym!
Inna ścieżka

"Your orders, my Master"
Hellsing

Offline

 

#3 27-4-2008 22:10:03

 Rouleeng

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 12-4-2008
Posty: 7
Ulubiona piosenka Josha: Broken Vow
Imię: Anna

Re: Nasze ulubione książki

Nie mam swojego ulubionego gatunku literatury. Zazwyczaj wystarczy ciekawy opis książki, abym wzięła się za jej czytanie. Czasem nie jestem w stanie patrzeć na książki, a innym razem wynoszę z biblioteki tyle, ile uniosę. Aktualnie z tego powodu jestem w trakcie wypożyczania książek na karty sióstr.

Jeśli chodzi o fantastykę to lubię Świat Dysku, książki Brzezińskiej (o zbójcy Twardokęsku),  twórczość Tolkiena. Czytuję także kryminały, powieści sensacyjne. Uwielbiam czytać Szekspira. Co do romansów: nadal leczę się po jednym, którego bohaterka została wdową, porwano ją, zakochała się w sułtanie, który ja kupił, wróciła, poślubiła kogoś kogo kochała od zawsze, choć dopiero teraz to sobie uświadomiła. Dlatego romansom mówię: nie.
Ostatnio nabrałam ochoty na literaturę angielską. Austen, Bronte, Forster i inni. Zabieram sie także po raz drugi za Imię róży. Do tego dochodzą oczywiście lektury, których na humanie mam nie mało.


- You'll stay with me?
- Until the very end.

Offline

 

#4 2-7-2008 18:25:31

 anulek

Gość z zewnątrz

1284474
Zarejestrowany: 11-5-2008
Posty: 13
Imię: Ania

Re: Nasze ulubione książki

Nie będę się wyróżniać pisząc, że lubię czytać Tolkiena Poza tym na liście moich ulubionych pisarzy będzie Stephen King, po prostu kocham jego książki. Zazwyczaj jednak 'idę na łowy' i szperam na półkach z książkami bo szczerze mówiąc nie wiem co tam nagromadzili rodzice , to samo jest u babci często przeglądam tytuły, czasem jakiś wyda się ciekawy i czytam Jeśli chodzi o gatunek czy tematykę to nie ma to dla mnie znaczenia i raczej wychodzę z założenia, że każda książka może by ciekawa

Ostatnio edytowany przez anulek (2-7-2008 18:26:12)

Offline

 

#5 9-7-2008 13:40:35

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Nasze ulubione książki

Uwielbiam czytać książki. Dosłownie je pochłaniam. Mam kilka ulubionych książek:

- Alchemik, Paulo Coelho
- Bez Mojej Zgody, Jodi Picoult
- Cień Wiatru, Carlos Ruiz Zafón
- saga Harry Potter, Joanne Rowling
- Krajobraz Miłości, Sally Beauman
- Wichrowe Wzgórza, Emily Brontë
- saga Zmierzch, Stephenie Meyer

To by było na tyle. Jest tego mało, a to dlatego że jestem raczej wybredna. Aby książka stała się jedną z moich ulubionych, musi mnie naprawdę zachwycić!

O innych nie będę już wspominać, bo całkiem sporo jest książek bardzo dobrych i dobrych, które czytałam. Powyższe są najlepszymi z najlepszych.

EDIT: Aktualizowałam listę.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#6 15-8-2008 22:25:16

 Naborg

Gość z zewnątrz

8199935
Skąd: Ciechanów
Zarejestrowany: 9-8-2008
Posty: 50
Ulubiona piosenka Josha: In her eyes / Per te
Wiek: 18
Imię: Mariusz

Re: Nasze ulubione książki

Odkąd pamiętam nie lubiłem książek. Ograniczałem się do lektur no i może raz w roku jakoś książkę przeczytałem z własnej woli, sam nie wiedząc co mną kierowało (pewni interwencja sił wyższych ^^)
Do czasu kiedy nie wpadł mi w ręce "Harry Potter". Usłyszałem o tej lekturce w wiadomościach i zaciekawiła mnie. Miałem dobre przeczucie, czytało się bardzo dobrze a świat zamknięty w murach Hogwartu, wypełniony magią, połączony z genialną fabułą  mnie zafascynował. I właśnie od tamtej chwili "polubiłem literki"
Może nie czytam bardzo dużo ale od czasu do czasu z przyjemnością zaglądam do bibliotki. Oto kilka tytułów:

- "Władca Pierścieni" (wszystkie tomy i "Hobbit")
- naturalnie saga "Harry Potter"
- cykl o "Wiedzminie" Sapkowskiego
- "Bez mojej zgody" Jodi Picoult
- Raymond E. Feist - m.in "Sługa Imperium"
- "Trucizna" Woodinga
i wiele innych, zwłaszcza fantasy. Innych książek nie pisze bo nie chce mi się przypominać. A skoro umknęły to pewnie nie warte żeby o nich tu pisać


Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.

Offline

 

#7 31-8-2008 18:14:36

 eovina28

Powolny działacz

15626909
Zarejestrowany: 23-8-2008
Posty: 61
Ulubiona piosenka Josha: awake
Wiek: 28

Re: Nasze ulubione książki

Nie będe zbyt orginalna jeśli stwierdze że ja też lubie czytać głównie jest to poezja Uwielbiam Pabla Nerude Stachure Różewicza Łukasza Bagińskiego Tadeusza Zawadowskiego Krzysztofa Pieczyńskiego T.Borowskiego no i japońskie haiku   Ostatnio niestety nie mam na to czasu ale zamierzam nadrobić braki Jeśli chodzi o proze to numer jeden to "Władca pierścieni' na drugim miejscu "Sto lat samotności ' trzecia autobiografia Raula Lozano "Moje miejsce"(dostałam ją w prezencie i nie mogę się z nią rozstać:))


gdy się kocha nawet zmęczenie jest radością

Offline

 

#8 7-9-2008 18:03:50

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Nasze ulubione książki

Widzę, że LOTR jest na forum powszechny a wiecie co ja lubię czytać?? nie są to książki ani gazety.. Lubię czytać biografie gwiazd na internecie:) tak po prostu..znać ciekawe wydarzenia z ich życia, rodzinę itd:) lubię czytać o Brusie Willisie, Rodzie Stewardzie, chłopakach z Westlife, nie zapominam również o Joshu i chłopakach z LOTRa


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#9 12-9-2008 20:36:27

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Nasze ulubione książki

Ja tam głównie czytam klasykę angielską i amerykańską. Najlepiej romanse . Lubię Jane Austin, siostry Bronte, "Przeminęło z wiatrem". Jestem też wielką fanką Lucy Maud Montgomery, chyba nigdy z tego nie wyrosnę . Ostatnio zaczytuję się natomiast w Joanne Harris i Agacie Christie.
A tak, gdy jesteśmy przy czytaniu, chciałabym wiedziec, czy ktos z was ma konto na biblionetka.pl? Agnetha wiem, że ma, bo spotkałam ją na tamtejszym forum( o Joshu zresztą ). A co z pozostałymi? Ja na biblionetce występuję pod tym samym nickiem:D.

Offline

 

#10 13-9-2008 15:27:38

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Nasze ulubione książki

Ja oczywiście mam. Też jestem pod tym samym nickiem jak tu. W wolnych chwilach przejrzę Twój profil, Asiu.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#11 13-9-2008 15:37:11

 Naborg

Gość z zewnątrz

8199935
Skąd: Ciechanów
Zarejestrowany: 9-8-2008
Posty: 50
Ulubiona piosenka Josha: In her eyes / Per te
Wiek: 18
Imię: Mariusz

Re: Nasze ulubione książki

Też jestem
Mariusz_Black


Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.

Offline

 

#12 14-9-2008 18:07:08

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Nasze ulubione książki

oo ja nie mam czegos takiego..moze mi ktos o tym opowiedziec????


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#13 15-9-2008 12:29:14

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Nasze ulubione książki

Wchodzisz na www.biblionetka.pl, zakładasz sobie konto, oceniasz tam książki (w skali od 1 do 6) i jak masz już jakieś 40 ocen, to serwis poleca ci książki, które mogą ci się podobać.

Offline

 

#14 15-9-2008 12:42:57

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Nasze ulubione książki

a jest tam możliwość czytania książek? bo ja właśnie szukam jakiejś strony gdzie można czytać książki


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#15 20-9-2008 18:33:19

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Nasze ulubione książki

Niestety czegoś takiego tam nie ma. Nie znam też żadnej strony, gdzie można czytac książki.

Ostatnio edytowany przez plummy (20-9-2008 18:34:04)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora