Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 14-10-2010 11:10:00

 yans90

Gość z zewnątrz

4320303
Skąd: Libiąż/Gdynia
Zarejestrowany: 27-1-2009
Posty: 30
Ulubiona piosenka Josha: Cinema Paradiso (Se), Vincent
Wiek: 23
Imię: Jasiek

Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

Offline

 

#2 14-10-2010 12:00:29

 violino

Zarażony Dżospą

Skąd: 3miasto
Zarejestrowany: 23-10-2009
Posty: 136

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

O, dzięki, Jasiek, bo jak zobaczyłam, że to na iTunes jest, to olałam sprawę szukania darmowego udostępnienia:)

Nie porwał mnie ten kawałek. Może będzie jak przy Hidden away, czyli rozkręci się później. Ale mam wrażenie, że muzyka przytłacza wokal.
Aczkolwiek sama muzyka niczego sobie i nie wiem, czy nie wolałabym jej BEZ wokalu Za dużo tam czegoś, aż w pewnym momencie zaczęłam spradzac, czy mi się jakaś muzyka na innej stronie nie załączyła. Może do tego trzeba ściany dźwięku, a nie tylko głośnika z laptopa. No nic, czekam na następne:)

Offline

 

#3 14-10-2010 15:22:14

 aurena77

Dżoszorozkminiacz

140527
Skąd: Ozorków
Zarejestrowany: 6-7-2009
Posty: 316
Ulubiona piosenka Josha: Alejate
Imię: Lidia
Od kiedy słucham Josha: Mam wrażenie, że od zawsze :)
WWW

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

a ja tak sobie wczoraj słuchałam i słuchałam Voce Existe Em Mim i cóż, normalnie po raz pierwszy zamiast ukojenia z tego niesamowitego wokalu odczułam zmęczenie... nie, nie wokalem, tym ogromem dźwięków, przez które, miałam wrażenie momentami wokal nie mógł się przebić.. oczywiście zdaję sobie sprawę, że ten konkretny utwór ma w sobie jakiś zamysł, z pewnością nie jest to chaotyczny, pozbawiony sensu zbiór instrumentów na zasadzie kto może, ten gra.. oczywiście zrozumienie tekstu też pozwoliłoby inaczej poczuć ten utwór... z utęsknieniem czekam na następne

Pozdrawiam


O widzę, że jest specjalny wątek o Voce Existe Em Mim, więc w takim razie proszę o przeniesienie

Ostatnio edytowany przez aurena77 (15-10-2010 08:39:11)


Czas to nie dro­ga szyb­kiego ruchu po­między kołyską a gro­bem, czas - to miej­sce na za­par­ko­wanie pod słońcem..

Offline

 

#4 14-10-2010 16:22:32

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

Jest nowy wątek, więc teraz o piosence Voce Existe Em Mim piszmy tutaj. A tak, btw, zmieniłam tytuł całego tematu na tytuł piosenki.

Mam tekst piosenki oraz tłumaczenie na angielski:

Você Existe em Mim (You Existe in Me)

Vim amar você até o final (came to love you till the end)
Da chuva que navega nosso corpo tropical (from the rain that cross our tropical bodies)
Espero amar você até durar (I hope to love you till it last)
A lua que esclarece esse sol sem descansar jamais (the moon that explain this sun without never resting) (well, to tell the truth I think there is a wrong word or verb in this sentence.. as it makes not a good sense..)

Amar o quanto precisar que ame (To love as much as it's needed (to love))
E então recuse a escuridão.. te amo (and so refuse the darkness... I love you)
Pra que chorar? (why to cry?)
Chorar é fim (crying is ending)
Você existe em mim (You exist in me)

Vim servir amor e aterrissar (I came to serve (or minister) love and landing...)
Os anjos dos meus versos (the angels of my verses)
Pra você nao me deixar de amar (in order to you don't stop loving me)
Será que em Deus os versos nascem assim (maybe in God the verses born this way)
Como em toda primavera nascem flores (as in every Spring the flowers come)
Pra mimar jardim (to cuddle the garden)

Amar o quanto precisar que ame (To love as much as it's needed (to love))
E então recuse a escuridão.. te amo (and so refuse the darkness... I love you)
Pra que chorar? (why to cry?)
Chorar é fim (crying is ending)
Você existe em mim (You exist in me)

A areia lambe o sal (the sand licks the salt)
Já passou o temporal e a solução só você e eu (the storm is gone and the solution.. only you and me)
A alma bebe o mar que vazou do coração (the soul licks the ocean leaked from the heart)
E você me faz me fazer feliz (and you make me make myself happy) (a little nonsense but it's this way.. )
o quanto precisar que ame (as much needed to love)
E então recuse a escuridão... te amo (and so refuse the darkness... I love you)

Pra que chorar? (why to cry?)
Chorar é fim (crying is ending)
Você existe em mim (You exist in me)

Pozwoliłam sobie wkleić z oficjalnego forum.

Wiecie co... coraz bardziej zaczyna mi się podobać.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#5 14-10-2010 20:31:48

 kasieczku

Dżoszorozkminiacz

8039124
Skąd: Śląsk - Tychy
Zarejestrowany: 9-9-2010
Posty: 410
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Wiek: 21
Imię: Kasia

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

Hmmm... Nie miałam czasu przesłuchać jej wcześniej...
Mówiąc krótko nie porwała mnie, ale pewnie to się zmieni i po którymś przesłuchaniu znajdę w niej tą ukrytą magię. Po "pierwszym razie" mogę powiedzieć, że jak dla mnie (miłośniczki klasycznych wykonań Josha- choć nie tylko) jest to utwór troszkę za bardzo.... dramatyczny?
Chociaż muzyka naprawdę rusza- szczególnie te bębny.
Piosenka ma moc, a po przeczytaniu i przeanalizowaniu tekstu zaczyna mi się podobać -ale nie ukrywam, że czegoś mi w niej brak...


http://i1095.photobucket.com/albums/i466/aggie_ann/jgr345.gif?t=1312662424

SZUBIDUBI JU KEN DENS :D

Offline

 

#6 14-10-2010 21:38:26

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

http://www.youtube.com/watch?v=sIv8V0fH … re=recentu

króciutki filmik z nagrywania piosenki.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#7 17-10-2010 00:01:54

 violino

Zarażony Dżospą

Skąd: 3miasto
Zarejestrowany: 23-10-2009
Posty: 136

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

Chciałam powiedzieć, że mi się odwidziało
Dałam przed chwilą drugą szansę tej piosence i... totalnie inaczej niż za pierwszym razem. Czad!

Offline

 

#8 17-10-2010 01:10:27

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

Wiecie co? U mnie sprawa wygląda nieco inaczej. Przyznam, że długi wstęp daje czas instrumentom i cały ten utwór polega na współpracy wokalu ze ścieżką instrumentalną, ale jak pierwszy raz usłyszałam piosenkę to byłam pewna, że na stronie włączyła mi się jakaś reklama dźwiękowa. Ale przecież długi wstęp nie jest rzadki w utworach Josha. Na przykład Mi Mancherai, chociaż w TYM voce'owym wstępie coś mi nie pasuje. PO prostu. Jakoś tak.
Po drugie, piosenka sama w sobie jest niesamowita. Troszkę w niej dramatu, jak już wspomiałyście, jak dla mnie też troszkę patosu... Piosenka wydaje się Wielka. I tekst jest piękny, choć nie wszystko jeszcze zrozumiałam. Porównania niektóre jakoś do mnie nie trafiają, choć sens odczytałam, rozumiem i bardzo mi się podoba.
Utwór jest żywy i pełen Muzyki... I chyba nie potrafię go lepiej opisać. Jest piękny, bo nie jest ładny.
Ale, być może to przez tę muzyczną pełnię, muszę się zgodzić z Aureną77, że może zmęczyć. Ja mam taką przypadłość, że jak w końcu udaje mi się zdobyć upragniony utwór to potrafię słuchać go na ripicie dniami. Czasem też mam humor na jakąś piosenkę i wtedy słucham jej zwyczajnie w kółko. Było tak z Hidden Away, ale nie było z Voce. Żeby nie było, że nie próbowałam... Ale ten wstęp, ta fala uderzeniowa Piękna sprawiała, że choć codziennie sobie go przesłucham, to nie mogę słuchać go bez końca, więc wróciłam do Hidden Away Mam też ostatnio fazę na przypominanie sobie dokładnie dyskografii Josha. To nastrój nowej płyty. Jak Go słyszę czuję się jak w domu. Zawsze.
Voce Existe Em Mim też mnie do niego przenosi. Tylko, że karocą.


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#9 17-10-2010 12:56:14

 laure

alcicho przy modzie

4978668
Skąd: Wroc
Zarejestrowany: 11-5-2009
Posty: 296
Ulubiona piosenka Josha: Alla luce del sole
Wiek: 22
Imię: Kaśka

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

Ja mam nieco odmienne zdanie - piosenka wydaje mi się (całościowo) niezwykle prosta, zwyczajna...ALE : to tylko na pierwszy rzut oka. Jak się wsłuchać to uwidaczniają się poszczególne, niesamowite elementy : skrzypce, głos, sam rytm... uwielbiam przejście z ostatniej zwrotki na refren, generalnie, szacun Panie Groban...


Il faut du temps pour aperçevoir une amie dans le miroir...

Offline

 

#10 18-10-2010 06:22:59

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

laure napisał:

uwielbiam przejście z ostatniej zwrotki na refren, generalnie, szacun Panie Groban...

Też kocham ten moment (: Aż mi wtedy serce przyśpiesza ^^


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#11 18-10-2010 10:47:32

 kasieczku

Dżoszorozkminiacz

8039124
Skąd: Śląsk - Tychy
Zarejestrowany: 9-9-2010
Posty: 410
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Wiek: 21
Imię: Kasia

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

Nadszedł moment, kiedy przekonałam się do tej piosenki- odkryłam tą jej magię...
Nie wiem dlaczego tyle to trwało ale można powiedzieć, że wpadła w rytm mojego serca
^ przejście rzeczywiście jest niesamowite.... Mmmm... najlepiej słucha się jej z zamkniętymi oczami...


http://i1095.photobucket.com/albums/i466/aggie_ann/jgr345.gif?t=1312662424

SZUBIDUBI JU KEN DENS :D

Offline

 

#12 18-10-2010 20:04:04

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

O tak. Ja też wolę w samotności. Jest piękna. Dzisiaj nagle, podczas sprawdzianu z głupiej chemii, wpadła mi do głowy i skończyłam wcześniej test - mała strata, i tak nie za wiele umiałam - żeby tylko jej posłuchać. To była taka.... POTRZEBA. ^^


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#13 19-10-2010 17:18:31

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

Gdy odtworzyłam tą piosenkę po raz pierwszy (wczoraj pomiędzy dramatycznym poszukiwaniem tekstów na wprowadzenie do psychologii:P), to po wysłuchaniu stwierdziłam, że bardzo podoba mi się muzyka, ale równie dobrze głosu Josha mogłoby tam nie być i byłby wspaniały instrumental. Za mało Grobana w Grobanie.  Poza tym uparł się najwyraźniej na te wysokie dźwięki, które mnie denerwują:D Po tym utworze widać, że płyta rzeczywiście będzie inna stylistycznie, szczególnie to intro- w życiu bym nie zgadła, że zaraz potem Josh będzie śpiewać. Dzisiaj ta piosenka jednak gościła w mojej świadomości dość wytrwale:) Bo muzyka bardzo mi się podoba, ale śpiewowi Josha brakuje tego, co tak w nim lubię.
(Co nie zmienia faktu, że ją słucham w tej chwili po raz trzeci pod rząd, a co;))

Ostatnio edytowany przez HeroConstantine (19-10-2010 17:21:37)


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#14 19-10-2010 17:51:14

 Justeene

Powolny działacz

Zarejestrowany: 19-7-2009
Posty: 68

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

A ja jak na razie mam niedosyt. W większości przypadków singlami były piosenki, które najmniej mi się podobały i mam nadzieję, że tym razem też tak będzie. Nie mówię, że "Hidden Away" czy "Voce Existe Em Mim" są złe, ale po takiej przerwie i tak długim dopieszczaniu albumu spodziewałam się czegoś lepszego.

Offline

 

#15 23-10-2010 19:16:34

 Belame

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 29-7-2009
Posty: 238
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Imię: Beata

Re: Voce Existe Em Mim rozmowa na temat singla

Jako muzyka instrumentalna podoba mi się, ale w połączeniu z głosem Josha nieszczególnie. Zmęczyłam się...


''Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania''.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora