Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#46 25-11-2009 14:28:52

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Leia napisał:

Nie wiedziałam gdzie mam o tym napisać, więc chyba napiszę tutaj, najwyżej przeniesiecie Otóż, ad rem, mam staż w bibliotece, w dziale opracowywania księgozbioru. Przeglądam więc sobie czasami książki które akurat pieczętuję. I tak kolejna książka "Księga rekordów Guinnessa" została przeze mnie otworzona na przypadkowej stronie. A tu: "5.01. : Tego dnia w 2008 roku Josh Groban, piosenkarz i autor piosenek urodzony w Los Angeles stał się pierwszym artystą, którego 5 utworów naraz znalazło się na liście muzycznej US Top 30 Adult Contemporary."
Nie muszę mówić że humor mi się od razu poprawił

Muszę się przyznać, że rozpiera mnie duma ^^


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#47 26-11-2009 17:38:24

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Mnie też:D Nasz rekordowy Josh:*


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#48 6-5-2010 20:08:24

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

No to od razu dodaję to o czym dowiedzieliśmy się przed chwilą. Rozmiar buta Josha to 43.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#49 6-5-2010 20:29:38

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Ja mam 41:P Więc grube skarpetki i mogę pożyczać buty:P


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#50 5-5-2011 20:09:40

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Ja akurat mam coś o guście muzycznym naszego Josha. Nie mówi może bezpośrednio co konkretnie lubi. Będąc w Anglii ocenił kilka najnowszych ich piosenek. Oczywiście nie obyło się bez żartów.

Wild Beasts - Albatross (Domino)

    This should be played after a long day at work, where you light the fireplace up in your living room, crack open a bottle of Châteauneuf-du-Pape, and enjoy the song on your lonesome. The half-acoustic/half-electronic feel gives it a really haunting vibe and Hayden Thorpe's voice is beautiful here. My ears always perk up when I hear a unique male voice in the musical sea of homogenous rock singing nowadays and this reminds me of a more focused Antony Hegarty. Three cheers for vibrato! I shall be hunting for more from these beasts.

Blue - I Can (Blueworld UK)

    Whoa! Girls (and a few select gentlemen), have you heard the news? Yes, it's true: Blue are BACK. All rise, people! To be honest, I didn't really know they were gone because I live in America but hey – what a comeback, right? Big drums, Usher-makin'-love-in-the-club styled synths. I'm sure I'll be hearing this song a lot while I'm exploring the London nightlife, which, incidentally, is exactly how I met Lee Ryan a few years back. Nice guy. Although I think he owes me a pint.

Plain White T's - Boomerang (Island)

    I was stoked to hear a new song from the Plain White T's, even though I was just thinking about how many of them I've been wearing recently. (The tees that is, not the actual band.) Still, this peppy number about the angst of running hot and cold in a relationship has a super-catchy chorus and I especially like how it ends with a wee vintage piano. No doubt, it will be pumping from my iPod while I pay a visit to Topman to buy a collection of printed black tank tops.

Jay Sean ft Lil Wayne - Hit The Lights (Universal-Island)

    This is sure to be a club SUPER HIT. Which means the only time I'll hear it is on YouTube. But I'm a sucker for a sly Weezy cameo: I was honoured to stand next to him during last year's Haiti Benefit recording of We Are The World. (Think that sounds odd? Listen to the final mix – it is!) This collaboration with Jay Sean seems a much more solid fit – even though everytime I hear someone say "hit the lights!", I can never tell if they mean on or off. I should find out before I get myself into an awkward social party foul.

Beady Eye - Millionaire (Beady Eye)

    From what I understand, Beady Eye is basically Oasis minus Noel. I also understand from listening to this new track that the boys haven't lost their knack for interesting, strummy chord changes. Nor have they waylaid that ability to pen those grand, inspiring ... but ultimately esoteric lyrics. I mean, why stop at loving someone like a millionaire? I look forward to the day, if and when I find love, when I can look her in the eye and say: "Baby, I love you like a kabazillionaire." Oh well, anyhoo – great song



Cieszę się bardzo, że trafiłam na ten artykuł, bo dowiedziałam się, że Blue wraca na scenę! To zespół, który bardzo lubiłam mając kilkanaście lat. Piosenka bardzo mi się podoba.

Ogólnie wszystkie te piosenki są niezłe.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#51 17-8-2011 19:17:00

 anne2983

Zarażony Dżospą

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 3-4-2011
Posty: 122
Ulubiona piosenka Josha: nie da rady wybrać jednej;)
Wiek: 24
Imię: Ania

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Natknęłam się dzisiaj na taki oto artykuł, gdzie Josh pisze o swoich szkolnych latach, jak znalazł swoje miejsce w Los Angeles County High School for the Arts i jaki nieszczęśliwy był w poprzedniej szkole. Biedactwo, czytając to cały czas miałam ochotę go przytulić

http://www.oprah.com/spirit/Josh-Groban … z1VI8YMO7t

Josh Groban's Aha! Moment



Almost overnight he'd gone from okay kid to uncool teenager. Then the singer discovered that you don't have to change yourself to belong—you can change your world.

During the summer between seventh and eighth grades, everything changed—or at least it seemed like everything at the time. We'd become teenagers. Kids were rapping along with Vanilla Ice and mastering yo-yo tricks. I was the boy who liked to sing his own songs at talent shows, and I was suddenly officially uncool. It wasn't that I got pinned against my locker, but I was intensely aware that the things I valued weren't shared by anyone. Girls didn't like me, and I had few friends. Our Los Angeles private school was partial to athletes and star students, and I was neither.

Every day I lugged my backpack through the halls, waiting for the final bell. Then I'd race home and hole up in my room, playing the drums and the piano, composing music. When morning came, I'd find myself at a desk again, trying to work out a chemistry equation. I felt claustrophobic and terribly lonely. I had so much to express but no way to express it.

At the end of our eighth-grade year, a friend gave me a brochure for the Los Angeles County High School for the Arts—an audition-based public school where you study academics for the first half of the day and dedicate the second half to your chosen art. I had no formal training and no idea what I was getting into, but I was desperate for something other than the status quo. I auditioned and was accepted.

On the first day, I had to perform a monologue in front of the class. Afterward I was red with humiliation. I thought it went horribly. As I was leaving, a group of kids approached, and I wondered if this school would be even worse than the last—maybe instead of being ignored, I'd get picked on. Did people get beat up at art schools?

"Your monologue was awesome," one said. Another asked me to join him for lunch. I nodded slowly and looked around the hallway. Behind me two people were reciting lines from a play, and beyond that someone was singing opera. It seemed I'd found the only high school in the world where I even had a chance of being cool.

As I walked to the cafeteria with my new friends, I could breathe. I had gotten to this place by doing what I loved, even when it meant I felt different and alone. I could have worked harder to fit in back at my old school. I could have gone out for the baseball team or stopped wearing sweater vests. But for some reason, I didn't try to be like everybody, even when that seemed the easy option, and I had finally been rewarded.

Since then I've been confronted with a lot of pressure to compromise. When I feel confused or depressed, I remember back to junior high and I silently repeat, "This, too, shall pass." Because I know that life is a journey I must accept and that pain and confusion are temporary. I know that if I follow my heart, it will lead me where I belong.


I've been struck with Grobanitis... and I don't want a cure!

Offline

 

#52 17-8-2011 21:16:29

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Też nigdy tego nie widziałam, a przynajmniej nie pamiętam. No i spójrzcie, na kogo wyrósł nam Josh! *dumna*


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#53 21-10-2011 21:48:46

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Mam wspaniałe wieści! Trzy dni temu pojawił się artykuł o korzeniach Josha. Nie dość, że wymienia Polskę, to jeszcze informuje, że pierwotnym nazwiskiem Josha było "Grabański" (nie jestem pewna, czy w artykule nie zrobiono literówki, nie powinno być Grobański? No ale podaję tak jak napisali). Jego korzenie sięgają Berdyczowa. Jest to obecnie teren Ukrainy, lecz kiedyś należał do Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a potem do Rosji. Nazwisko jest pewnie bardziej rosyjskie niż polskie, ale co tam, ważne, że Berdyczów był też kiedyś nasz! W artykule znajdziemy też wiele innych ciekawych wieści, między innymi to, że Josh wcale nie jest bardziej norweski niż... nasz! Zapraszam:

http://www.huffingtonpost.com/megan-smo … 16372.html

EDIT: Dobra, to chyba naprawdę powinno być Grobański. Literówki się zdarzają. Bo z Grabańskiego skróciliby na Graban, skąd Groban? i by miał nazwisko "grejbyn" a nie "grąbyn", haha. xD


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#54 21-10-2011 22:55:26

 fearless

Wstępna faza Grobanizmu

7684705
Skąd: Puławy
Zarejestrowany: 9-4-2011
Posty: 206
Wiek: 19
Imię: Jola

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Hura!!! Josh Grabański/Grobański - i tak i tak brzmi fajnie


http://img31.imageshack.us/img31/7563/iiwa000084.jpg

Offline

 

#55 22-10-2011 10:55:08

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Acha, skoro jesteśmy przy korzeniach... nie wiem czy o tym tu wspominałyśmy... Anablaszka miała okazję spotkać się z Joshem na jednym z Meet&Greet i zapytać się o polskie korzenie samego zainteresowanego. Josh nie zaprzeczył. Ale powiedział, że o polskich korzeniach bardzo mało wie i jest bardziej rosyjski niż polski.

Mi jednak wystarcza to, że te polski korzenie są.

Jeśli już ta informacja się tu pojawiła, to proszę mnie uświadomić. Też się tu już gubię.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#56 23-10-2011 08:16:51

 alessa

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 4-1-2010
Posty: 311
Ulubiona piosenka Josha: Gira con me questa notte
Wiek: (nieubłaganie nadeszło) 34
Imię: (Dż)anna (Dż)agnieszka

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Moim zdaniem, w USA nie uczą zbyt dobrze geografii i historii Europy - jeżeli dzisiaj coś jest w Rosji, to jest dla Amerykanów rosyjskie (a Berdyczów z którego wywodzili się protoplaści Josha był i polski, i ukraiński i rosyjski). Tak czy owak, korzenie wschodnioeuropejskie z pewnością owocują w przypadku Josha dużą wrażliwością i wyjatkową sympatią ku Polskim fankom, co udowodnił w trakcie STY niemal wszedzie, za wyjątkiem Dublina (śmiem twierdzić, że coś mu odsypali do Guinessa, bo to wyjatek w dość miłej historii spotkań pokoncertowych z J.) ;-)


Twitter: Anne_of_GG
Tumblr: annaofgg
Joshgroban.com: Alessa

Offline

 

#57 23-10-2011 15:09:53

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

alessa napisał:

a Berdyczów z którego wywodzili się protoplaści Josha był i polski, i ukraiński i rosyjski)

I litewski oczywiście. Rzeczpospolita Obojga Narodów nie była tylko nasza.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#58 14-3-2012 11:04:37

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Nurtujące pytanie do Pana Grobańskiego "@joshgroban a question: you are tenor or baritone?"

Odpowiedź: "A baritone with some high notes up my sleeve."

Czyli nadal nie wiadomo. Josh jest tak zajebisty, że jest i barytonem i tenorem w jednym. xD


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#59 15-3-2012 07:13:11

 aurena77

Dżoszorozkminiacz

140527
Skąd: Ozorków
Zarejestrowany: 6-7-2009
Posty: 316
Ulubiona piosenka Josha: Alejate
Imię: Lidia
Od kiedy słucham Josha: Mam wrażenie, że od zawsze :)
WWW

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

Marta_Evans napisał:

Czyli nadal nie wiadomo. Josh jest tak zajebisty, że jest i barytonem i tenorem w jednym. xD

Określiłabym to jako niepowtarzalność, unikatowość, niespotykany dar ale rzeczywiście "zajebisty" najlepiej oddaje to, że on jest normalnie zajebisty!!


Czas to nie dro­ga szyb­kiego ruchu po­między kołyską a gro­bem, czas - to miej­sce na za­par­ko­wanie pod słońcem..

Offline

 

#60 15-3-2012 20:50:14

 agataa

Dżosznięty

8708562
Zarejestrowany: 21-12-2010
Posty: 192
Ulubiona piosenka Josha: Awake. Love only knows
Wiek: 23
Imię: Agata
Od kiedy słucham Josha: 17.10.2010

Re: Trochę wiedzy encyklopedycznej

nie lubię słowa 'zajebisty', ale tu słowo to oddaje co trzeba ;D


And I can’t breathe without you and I don’t
And I can’t live without love and I won’t

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora