Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#16 27-12-2010 13:28:47

 Justeene

Powolny działacz

Zarejestrowany: 19-7-2009
Posty: 68

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

Marto, tak jak napisałaś, każdy ma prawo wyrażać tu swoją opinię, więc wyraziłam swoją. Jaka jest, odsyłam do posta wyżej.

Czepiamy się długości, bo przy takiej samej liczbie piosenek to różnica bardzo wyraźna. Może gdyby płyta była naprawdę rewelacyjna, nie raziłoby mnie to aż tak bardzo.

Ja też się cieszę, że Josh próbuje nowych rzeczy, ale wg mnie tym razem nie trafił. Niech się rozwija, ja temu przyklaskuję, tylko, że na "Illuminations" ten rozwój średnio widać. Z kolei dotychczasowych dokonań Josha jako "nudnych i na jeden styl" też się nie da określić, bo sięgał po bardzo zróżnicowany repertuar i świetnie odnajdywał się w różnych gatunkach muzycznych, od musicalu po współpracę z Nelly Furtado. Ja nie mówię, że nie doceniam pracy Josha, tylko, że nie do końca jestem zadowolona z jej efektów, to różnica. A to, że jest autorem lub współautorem prawie wszystkich piosenek? Przecież już wcześniej pisał, więc to nie jest tam znowu jakiś ewenement. Po prostu, na mnie ten album sprawia wrażenie wymuszonego. Czekam na następny, z nadzieją, że będzie lepiej. A na razie, za Twoją radą, wezmę sobie płytę Josh Groban.

Co do "Au Jardin Des Sans-Pourquoi", odpowiedź jest w poście Moniki, który pozwolę sobie zacytować:

HeroConstantine napisał:

- Au Jardin Des Sans- Pourquoi- Ta piosenka została totalnie położona. Ani melodia, ani śpiew. Zdaję sobie sprawę, że Josh rodowitym Francuzem nie jest, ale tu ten francuski jest taki, że brrr... Straszne! A przecież La Boheme i Hymne a L'Amour były świetnie zaśpiewane, więc jakieś porównanie jest. Przy Florencie Mothe i Damienie Sargue z pamiętnego 2001 roku, Josh może (w kontekście tej piosenki) robić tylko akompaniament na fortepianie.

Offline

 

#17 27-12-2010 14:34:44

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

Justeene napisał:

A to, że jest autorem lub współautorem prawie wszystkich piosenek? Przecież już wcześniej pisał, więc to nie jest tam znowu jakiś ewenement.

Tak pisał, ale napisał raptem kilka licząc wszystkie piosenki ze wszystkich płyt. A teraz prawie cała płyta jest naprawdę jego. Skomponował muzykę do wszystkich piosenek nie licząc Galileo i Straight to You - bo to covery. Napisał słowa do wszystkich angielskich piosenek. Właśnie o to mi chodziło. To rzadko spotykane nawet u innych artystów.

No cóż, nie ma o czym rozmawiać. Płyta ma prawo Ci się nie podobać.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#18 27-12-2010 15:22:45

 Belame

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 29-7-2009
Posty: 238
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Imię: Beata

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

A mi się album Illuminations podoba, choć z tego co czytam, to w większości same nieprzychylne opinie.


''Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania''.

Offline

 

#19 27-12-2010 15:31:22

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

Belame napisał:

A mi się album Illuminations podoba, choć z tego co czytam, to w większości same nieprzychylne opinie.

3:3... ale z Twoją opinią 4:3 na korzyść.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#20 27-12-2010 15:38:30

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

Marta_Evans napisał:

Ja nie wiem co Wy się tak czepiacie długości płyty. Przypomnę, że Josh Groban trwa 56:20, Closer 58:56 a Awake 58:00. Illuminations trwa 49:52. Najkrócej, ale wcale nie o wiele krócej.

Jak już napisałyśmy z Justeene- płyta mogłaby mieć nawet 30 min, gdyby była tak genialna, jak na to Josha stać. Ja postępu nie widzę. Stagnacja zła rzecz, ale nie tędy droga, jak dla mnie:D

Mam nadzieję, że w miarę słuchania płyty przekonacie się do niej. Przykro mi, że nie sprostała waszym oczekiwaniom. Ale może wystarczy dać sobie po prostu trochę czasu - jak to było u mnie, bo na początku nie mogłam przyzwyczaić się do "nowego" głosu Josha.

Dyskutowałyśmy właśnie z Justeene, czy skoro znamy poprzednie płyty Josha i jego możliwości, to ten efekt odkrycia po jakimś czasie zadziała. Na razie nie jestem tego taka pewna;)

EDIT: Acha i jeszcze jedno. Naprawdę nie rozumiem dlaczego tak Wam się nie podoba utwór Au Jardin Des Sans-Pourquoi. Oczywiście nie mam zamiaru tu nikogo krytykować, każdy oczywiście ma prawo do własnego zdania. Ale ja po prostu kocham tę piosenkę, od razu ją pokochałam, nie potrzebowałam czasu, więc dlatego wydaje mi się to dla mnie niezrozumiałe. Francuski Josha jest koszmarny? Niestety nie umiem francuskiego więc nie mogę napisać, czy ma dobry akcent, czy nie, ale kiedyś słyszałam wypowiedzi Francuzów, że Josh bardzo dobrze sobie radzi. Tutaj tak nie jest? Proszę Justyno i Moniko, napiszcie dokładnie w jakich miejscach, bo zaciekawiło mnie to.

Zrobię to tak: Uważam, że głos Josha jest najlepszy na świecie. Wiadomo, że rodowity Francuz ma najlepszy akcent itd., ale Josh jest dobry w te językowe klocki. W tym utworze tego nie widać. Proponuję więc posłuchanie tych piosenek po kolei:
http://www.youtube.com/watch?v=7u5yp-xoe3s
http://www.youtube.com/watch?v=PwnJnYzfI0E
http://www.youtube.com/watch?v=owLDsm_t5OA
http://www.youtube.com/watch?v=f1oyInHTPDg
http://www.myspace.com/laurentban/music   nr 5

I powinno wszystko stać się jasne:) Czekam na nowe piosenki Josha:)


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#21 27-12-2010 17:10:15

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

Marta_Evans napisał:

3:3... ale z Twoją opinią 4:3 na korzyść.

Już 5:3 Zaryzykuję i wtrącę te swoje trzy grosze do tej gorącej dyskusji. Nie będę się dużo wypowiadać, bo już w tym temacie swoje napisałam i zdania nie zmieniłam.
Chciałam tylko wesprzeć Martunię w tej obronie Josha Nie uważam by J. się cofał w rozwoju czy stał w miejscu. Jest troszkę inny, ale każdy przecież potrzebuje jakiejś metamorfozy (sama taką planuję od nowego roku, heh).

Co do Au "Jardin..."
Jak łatwo się domyślić, na pewno nie będę krytykować tego utworu. Gdyby mi się nie podobał nie wykorzystałabym tytułu do mojego nicku - to po pierwsze;]
Po drugie - przyjemnie mi się go słucha i wcale się przy nim nie nudzę
A co do j. francuskiego, tu trudno mi się wypowiedzieć, bo nie jestem znawcą przedmiotu. jednak tak tragicznie chyba nie jest, co? Gdyby tak było, to Josh by nam tej wersji na pewno nie pokazał, tylko by pracował nad nim dalej.
A zresztą, nawet gdyby było z tym francem coś nie tak, to mi to i tak wielce nie przeszkadza

Aha, jeszcze a propos "L'Ora Dell'Addio"
To tu też mam odmienne odczucia. Dla mnie ten utwór absolutnie nie jest nijaki. Jest cudowny i to on jest moim nr 1 z tej płyty (o czym już pisałam). To prawda, że w pierwszej chwili nie wpada w ucho, bo ma przecież trudną linię melodyczną. Jednak po kilku odsłuchaniach utrwala się coraz bardziej...Tak bardzo, że słyszę go nawet wtedy, gdy już nie mam słuchawek na uszach

Resztę utworów skomentuję w poszczególnych wątkach (obiecuję, że w końcu to zrobię).

Podsumowując, nie żałuję, że kupiłam płytę (już choćby dla tego live konceru było warto, oj było ), choć oczywiście również z niecierpliwością czekam na kolejną (bo Josha nigdy za wiele).


A już tak na zupełny koniec proponuję odstawić zarówno Illumiantions jak i pozostałe płyty i skupić swoją całą uwagę na Noel Święta co prawda już za nami, ale czemu nie przedłużyć ich magię o jeszcze trochę? Zwłaszcza, że tą magię Świąt czuję tylko wtedy gdy słucham Noela, a gdy przestaję, to niestety czar pryska...
Zatem słuchajmy i zapomnijmy o wszystkim innym...


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#22 27-12-2010 18:27:28

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

Jardin napisał:

Już 5:3

W takim razie 5:2, bo Twoją poprzednią wypowiedź wzięłam za negatywną, pisałaś bowiem, że nie ujął Ciebie płytą tak jak tego oczekiwałaś.

Ja, jak to już nie jeden raz podkreślałam, totalnie uwielbiam Josha, jest moim idolem, dlatego na jego temat nie wypowiadam się zbyt realistycznie. Co do jego osoby jestem zaślepiona, dlatego bardzo trudno jest mi go krytykować - choć bywały takie momenty - krytykowałam jego zmianę głosu (do której na szczęście już się przyzwyczaiłam a nawet zaczęłam ją kochać), byłam na niego zła podczas katastrofy smoleńskiej. Ale co do piosenek trudno jest mi krytykować, a nawet jeśli na początku jakaś piosenka nie przypada mi do gustu, za wszelką cenę próbuję się do niej przyzwyczaić. Ale nie robię tego na siłę. Nie powiem, że kocham każdą piosenkę Josha. Nie mogę polubić Verita, Pearls, Hymne a L'Amour, Vincent, Home to Stay... Prawda, że jest trochę tego? Niedawno wystawiałam ocenę od 1 do 5 każdej piosence Josha. I wyszło mi tak:

- Josh Groban 3- trzy 4- jedna 5- dziesięć (średnia 4,5)
- Closer  2- jedna 4- trzy 5- trzynaście (średnia 4,65)
- Awake  2- dwie 3- dwie 4- trzy 5- dziewięć (średnia 4,19)
- Illuminations 3- jedna 4- sześć 5- dziesięć (średnia 4,53)

I mimo, że Illuminations ma średnią mniejszą od Closer, tak naprawdę średnio podoba mi się tylko jedna piosenka - trójkę wystawiłam London Hymn. Ale Closer ma dwójkę... (to właśnie Hymne a L'Amour tak bardzo nie przypadła mi do gustu). Tak tak, jestem głupia, bo wyliczyłam nawet odchylenie standardowe! Closer ma wyższe niż Illuminations. Tak więc traktuję Illuminations jako tę najlepszą.

Kurcze, nie wiedziałam, że w Awake wyszła mi tak niska średnia... To wszystko przez Verita i Smile - nie mogę przekonać się do tych utworów. Gdyby nie one, płyta miałaby ode mnie lepszą ocenę.

EDIT: Jeszcze taka ciekawostka. Powyższe oceny wystawiałam ze wszystkich piosenek, wliczając w to bonusy. Gdybym brała pod uwagę tylko tradycyjnie 13 piosenek wyszłoby mi tak:

- Josh Groban średnia 4,46
- Closer  średnia 4,77
- Awake  średnia 4,46
- Illuminations średnia 4,46

Niewiarygodne, nie! Naprawdę wyszło dokładnie 4,46! Closer odskakuje... Awake jak zyskała, gdyby nie było bonusów... a Illuminations straciła, czemu się nie dziwię, bo uwielbiam bonusy z tej płyty.

Nigdy nie robiłam takiej analizy, dopiero teraz widzę te wyniki i jestem sama zaskoczona jak wyrównany jest dla mnie poziom płyt.

EDIT 2: Ha! Jeszcze ostatnia analiza. Obliczyłam odchylenie stand. nie wliczając bonusów. Nadal Illuminations ma najmniejsze odchylenie ze wszystkich płyt. To znaczy, że jest zrobiona na najbardziej wyrównanym poziomie. Dlatego jest moją ulubioną! Kocham matematykę. Jeśli coś wydaje się trudne na pierwszy rzut oka, sięgam po matematykę a ona prawdę mi powie. Teraz już ostatecznie mogę ułożyć płyty od najlepszej do najgorszej:

- Illuminations
- Closer (mimo, że ma najwyższą średnią!)
- Josh Groban
- Awake

Sama nigdy bym nie ułożyła tej listy... Nie miałam pojęcia, że Awake jest dla mnie najgorszą płytą, przecież są tam takie piękne utwory jak Awake, Fabruary Song, YAL (DGU)...

Dobra, zakańczam już moje wywody.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#23 28-12-2010 20:32:14

 kasieczku

Dżoszorozkminiacz

8039124
Skąd: Śląsk - Tychy
Zarejestrowany: 9-9-2010
Posty: 410
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Wiek: 21
Imię: Kasia

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

ŁOOO miałam świąteczną przerwę internetową a tu tyle się dzieje!

Hmm... Martuniu podziwiam Twoją miłość do matmy, sama jedynie mogłabym co najwyżej policzyć średnią nie bawiąc się w żadne odchylenia standardowe! Podziwiam nie ma co

Po pierwsze dostałam Illuminations na święta za co jestem bardzo wdzięczna mojej rodzicielce Przynajmniej jest pewna że w 100% trafiła z prezentem, bo trafiła i nie ma o czym mówić.
Każda z nas może mieć swoje zdanie na temat tej płyty i tak powinno być. Ja zdania nie zmieniłam odnośnie całokształtu mimo iż w kilku utworach coś mi nie gra- dosłownie- to przecież na każdej poprzedniej płycie był taki utwór za którym po prostu nie przepadam.
Są takie piosenki, które omijam słuchając płytę (nie tylko Illuminations) by po pewnym czasie do nich wrócić z nadzieją, że odkryję w nich coś nowego- tak mam z Au Jardin Des Sans-Pourquoi i London Hymn ale wracam do nich.
Zakochałam się jednak w Dzwonkach Nowego Yorku- Per te ma naprawdę mocną konkurencję w tej piosence. Rozumiem, że każda z nas może mieć swoje zdanie na ten temat, rozumiem też Martę, która broni Josha z całych sił.
Mnie do płyty przekonywać nie trzeba, zakochałam się w tym facecie od pierwszego słyszenia i choć to co słyszę dziś na Illuminations nieco odbiega od tego w czym się zakochałam nie zmienia to w żaden sposób moich uczuć.
I nie żałuję, że mam płytę- zdjęcia wewnątrz są niesamowite
A przy większości piosenek z tej płyty serducho drży przynajmniej mi


http://i1095.photobucket.com/albums/i466/aggie_ann/jgr345.gif?t=1312662424

SZUBIDUBI JU KEN DENS :D

Offline

 

#24 29-12-2010 11:55:19

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

kasieczku napisał:

Hmm... Martuniu podziwiam Twoją miłość do matmy

Tak szybciutko mały OT. Na pierwszym roku miałam matematykę i statystykę - "bawiliśmy się" w jakieś testy Shapiro-Wilka, F-Snedecora, T-Studenta itp., były nam tam potrzebne różniczki, całki, obliczaliśmy wariancje, odchylenia standardowe - ogólnie mówiąc zmora! Musiało mi to zapaść w pamięci


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#25 14-1-2011 16:38:05

 agataa

Dżosznięty

8708562
Zarejestrowany: 21-12-2010
Posty: 192
Ulubiona piosenka Josha: Awake. Love only knows
Wiek: 23
Imię: Agata
Od kiedy słucham Josha: 17.10.2010

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

jakiś czas temu toczyła się tu dyskusja na temat, czy nowy album Josha spełnia nasze oczekiwania czy nie. Teraz kiedy mam już wszystkie płyty mogę się w tej kwestii wypowiedzieć.
Illuminations była pierwszą płytą Josha, której stałam się szczęśliwą posiadaczką Od razu przypadła mi do gustu. Czułam oczywiście, że pozostałe albumy tez muszę jak najszybciej zdobyć, bo Josha nigdy za wiele
I mimo, że Illuminations jest rzeczywiście nieco inna niż pozostałe, to jest ŚWIETNA!
a fakt, że zdecydowana większość utworów jest autorstwa samego Josha sprawia, że czuję do nich(piosenek) szczególny sentyment


And I can’t breathe without you and I don’t
And I can’t live without love and I won’t

Offline

 

#26 22-5-2011 19:07:41

 alessa

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 4-1-2010
Posty: 311
Ulubiona piosenka Josha: Gira con me questa notte
Wiek: (nieubłaganie nadeszło) 34
Imię: (Dż)anna (Dż)agnieszka

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

Status Dżoszniętej zobowiązuje - powoli zabrałam się za tworzenie "Subiektywnego Przeglądu Joshowej Twórczości". Postanowiłam zacząć od ostatniej płyty ... taki kaprys ;-) Dla ułatwienia założyłam sobie skalę 5 "gwiazdkową"

CD 4/5 - zdjęcia super, tylko szaliczek na okładce nieco nie w moim guście ;-) W garniturze - bez zastrzeżeń.
The Wandering Kind 5/5 - pierwsze skojarzenie - Irlandia, Szkocja - jednym słowem etno. Sekwencja smyczkowa przepiękna ... to co lubię.
Bells of New York City 3/5 - jakoś nie mogę się przekonać. Mimo gigantycznego sentymentu do NY - nie pokochałam tej piosenki. [Po koncertach na żywo: 4/5 zdecydowanie]
Galileo 4/5 - kolejna z piosenek o postaci historycznej (zauważyłyście, że nie ma płyty bez takiego "nawiązania"?) Piękna, poruszająca, głęboka ... środkowa część od "Love can make ..." melodycznie mniej mi się podoba, za to refren jest wspaniały.
L'ora dell'addio 5/5 - w przypadku piosenek "operowych" zwłaszcza po włosku, nie mogę być obiektywna. Mimo znacznego patosu - uważam ją za wybitną. Zarówno w warstwie kompozycyjnej, jak i wykonania.
Hidden away 4/5 - gdyby składała się z samego początku byłabym w 7 niebie ... kocham Josha w barytonowym wydaniu, im wyżej śpiewa, tym mniej ;-) Końcówka mnie osobiście dobiła  ... " youuuuu, youuuu" - nie tedy droga do mojego serca panie G.
Au jardin des sans-porquoi 3/5 - tak mocno jak kocham włoski, tak nie lubię francuskiego. Nie mogę się przekonać do niego nawet w wykonaniu Josha. 
Higher window 5/5 - od pierwszego przesłuchania mój nr 1. Tekst, melodia, wykonanie, nawet teledysk  - wszystko przemawia do mnie w rytmie serca "TAK, TAK, TAK, TAK".
If I walk away 4/5 - tym razem nie mogłam się przekonać do tej piosenki z powodu początku ... na szczęście dotrwałam do refrenu.
Love only knows 4/5 - za melodię i bogate instrumentarium. Joshu ...  to niski głos jest dla kobiet zdecydowanie bardziej męski ;-) Na szczęście znowu refren ratuje tę piosenkę. I cała druga połowa "zapracowuje" na 4 gwiazdeczki.
Voce existe em mim 3/5 - od pierwszego przesłuchania byłam nastawiona anty. Kolejne 20 prób nie zmieniło mojego nastawienia. Nie umiem powiedzieć dlaczego, ale nie lubię tej piosenki. [Po koncertach na żywo 5/5 i wielki dżaplauz!]
War at home 4/5  - tak jak nie wiem, co mi nie gra w poprzednim utworze, to ten mi się podoba. Może przez werble, moze przez orkiestrę, a może przez "adekwatny" aktualnie tekst.
London hymn 3/5 - nie pasuje mi do tej płyty. To jedyne zastrzeżenie.
Straight to you 4/5 - 3 punkty za zdjęcie na które nie mogę się napatrzeć ... na koniec bym się spodziewała mocniejszego "uderzenia". Jak zwykle pod koniec rozwija się bogatsza aranżacja, co sprawia że zaczynam darzyć tę pieśń większą atencją.  [Po wysłuchaniu koncertowej wersji instrumantalnej z "mocnym" uderzeniem od początku mam tylko jedno pytanie: nie mogłol być tak na płycie?!? Aranż koncertowy rozwala na łopatki i to już na początku!]

Cała płyta - słabsza niż Closer czy Josh Groban, ale nie przeżyłam jakiegoś gwałtownego załamania, choć nr 6 mam nadzieję, że będzie lepszy.

Suplement:
Po podwójnym wysłuchaniu na żywo (w Berlinie i Dusseldorfie) odszczekuję moją negatywną opinię o VOCE (pokochane drugą, ale jakże namiętną miłością) oraz Bells of NYC (tu już euforii aż takiem nie ma, ale zdecydowanie doceniam tą pieśń). A STY to kawałek godny otwarcia koncertu - zapowiada dalsze wspaniałe emocje.

Ostatnio edytowany przez alessa (23-10-2011 08:26:27)


Twitter: Anne_of_GG
Tumblr: annaofgg
Joshgroban.com: Alessa

Offline

 

#27 14-6-2011 18:54:06

 kleofasik026

Gość z zewnątrz

32980287
Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 6-6-2011
Posty: 9
Ulubiona piosenka Josha: "War at home"
Wiek: 18
Imię: Klaudia

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

PŁYTA ILLUMINATIONS JEST PO PROSTU BEZBŁĘDNA
ukazuje całkiem innego Josha Grobana
Samo Preludium rozpoczynające płytę pokazuje czego możemy się spodziewać słuchając tej płyty : różnorodności i pasji tworzenia muzyki.

"WAR AT HOME"

jest to mój ulubiony utwór, ponieważ jest bardzo podniosły i za każdym razem gdy go słucham mam takie wewnętrzne uczucie spokoju jak i zresztą przy wszystkich utworach Josha

"BELLS OF NEW YORK CITY"

Zostań ze mną, zostań ze mną
Ucieknijmy z niespełnionych snów
Zaczekaj tu, zaczekaj ze mną
Na ulicach wypełnionych cichym śniegiem

Moim marzeniem jest żeby jakiś chłopak okazując mi miłość zaśpiewał dla mnie właśnie tę piosenkę
chwyta za serce

"HIDDEN AWAY"

Over mountains and sky blue seas
On great circles will you watch for me
The sweetest feeling I've got inside
I just can't wait to get lost in your eyes
And all these words that you meant to say
Held in silence day after day
Words of kindness that our poor hearts crave
Please don't keep them
Hidden Away                                                                 



   Za górami i błękitnymi morzami
Wspaniałe przestrzenie, będziesz je dla mnie obserwować?
Najsłodsze z uczuć, jakie skrywam wewnątrz
Nie mogę się doczekać zagubienia w twych oczach
I wszystkie te słowa, które chciałaś powiedzieć
Zatrzymywane w ciszy, dzień po dniu
Miłe słowa, tak pożądane przez nasze biedne serca
Proszę, nie ukrywaj ich

PO  PROSTU NIC DODAĆ NIC UJĄĆ

"YOU RAISE ME UP"
Ta piosenka jest dopełnieniem  całej płyty
daje mi nadzieję że nawet kiedy już nie daję rady
KTOŚ mi pomoże

Dla mnie prawdziwej romantyczki i innych podobnych mi dziewczyn ta płyta została stworzona:)
DZIĘKUJĘ ZA NIĄ

Ostatnio edytowany przez kleofasik026 (14-6-2011 18:58:51)


I want to free your heart
I want to see your heart
Please don't keep your heart
Hidden Away

Offline

 

#28 14-6-2011 20:39:46

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

kleofasik026 napisał:

"YOU RAISE ME UP"
Ta piosenka jest dopełnieniem  całej płyty

? Kochana, coś Ci się troszkę pokićkało. You Raise Me Up była na płycie Closer.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#29 25-9-2011 20:52:57

 CamillaB141

Powolny działacz

8645792
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 20-8-2011
Posty: 69
Ulubiona piosenka Josha: Voce Existe Em Mim / Awake
Wiek: 18
Imię: Kamila
WWW

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

Tak się zastanawiam, czemu nie ma tu jeszcze mojej opinii tak więc nadrobię zaległości

Cóż jedno jest pewne... jest to płyta która wyróżnia się na tle pozostałych... i od razu muszę Wam powiedzieć, że na początku niezbyt przypadła mi do gustu... wydawała mi się taka hmm.. nie Joshowa... zupełnie inny klimat... jednak dopiero niedawno ( 2 dni temu ) przesłuchałam jej tak na spokojnie, w pustym pokoju o zmroku i... przyznam że miałam ciary... oczarowała mnie totalnie... nie wiem nawet czy ta płyta nie stanie się moją ulubiona w Jego karierze... to może po kolei:

THE WANDERING KIND - melodia która oczarowała mnie od samego początku... słuchając jej mam uczucie że jestem w zupełnie innym świecie, innym wymiarze... nie wiem, może to tylko ja, ale kojarzy mi sie trochę z muzyka filmową... wyobraźcie sobie jakąś łąkę, czy coś i kogoś kto przez nią biegnie, albo jakies takie rotrospekcje czy coś ( taaa... moja genialna wyobraźnia )... ale coś chyba w tym jest bo zawsze gdy tego słucham to przed oczami pojawiają mi sie obrazy... sam początek iście epicki... melodia pianina, mimo że taka burzliwa, to przynosi dziwne ukojenie... gdy wchodzi akordeon i skrzypce, to już normalnie brakuje mi słów... dobrze że Josh nie dodał do niej tekstu... zaburzałby [ tekst, nie Josh ] tą niesamowitą harmonię...

BELLS OF NEW YORK CITY - piosenka pokazująca związanie Josha z NYC... sama uwielbiam Nowy Jork, mimo że nigdy tam nie byłam melodia jest przepiękna ( oczarowała nawet mojego tatę, w sumie po tej piosence dowiedział się kto to Josh Groban ), jedna z najlepszych według mnie piosenka na płycie...  ma w sobie coś co nie pozwala przejść obok niej obojętnie... określenie jej jednym słowem? Magiczna...

GALILEO ( SOMEONE LIKE YOU ) - kolejna chwytająca za serce melodia i jeszcze ten tekst...

Who puts the rainbow in the sky?
Who lights the stars at night?
Who dreamt up someone so divine?
Someone like you made them mine


przyznaję, że jak słucham refrenu mam ochotę płakać... i czasami naprawdę uronię łezkę, mimo iż przy pierwszym przesłuchaniu ta piosenka nie wywarła na mnie jakiegoś wrażenia... po przesłuchaniu jej teraz odkryłam jej urok ... no i jeszcze niebiańska harfa ( wybaczcie )... cóż chcieć więcej ...

L'ORA DELL'ADDIO - pierwsza włoska piosenka na tej płycie... cóż, tak jak w przypadku 'Galileo' na początku mnie nie oczarowała... może dlatego że nie rozumiałam tekstu... po odkryciu sensu wyśpiewywanych słów ta piosenka nabrała dla mnie zupełnie innego znaczenia... jest kolejną, przy której mam mokre oczy...

Com’èdifficile ignorare le memorie di una vita
Tutto mi ricorda come sei parte di me


czy muszę cos dodawać?...

HIDDEN AWAY - piosenka muzycznie prosta i nieskomplikowana jeśli chodzi o akordy, ale mimo tej prostoty nie jest zwyczajna... ma w sobie głębie... wyrazowo jest przepiekna... z każdym przesłuchaniem głębiej zapada w pamięć... mimo iż na początku wydawała mi sie taka nie w stylu Josha, to teraz muszę przyznać, że mimo że się różni od innych jego piosenek wcale nie znaczy że jest gorsza... wręcz przeciwnie... o tekście nie wspominam... piękny jak zawsze...

AU JARDIN DES SANS-POURQUOI - język francuski jakoś do mnie nigdy nie przemawiał, wręcz czasami przyprawiał mnie o wybuch śmiechu ( bez obrazy dla Francuzów oczywiście )... tekst oczywiście jak zawsze ma w sobie coś niezwykłego, jakąś wewnętrzną magię... zapewne każdy kiedyś chciałby wrócić do takiego ogrodu... do melodii jak zawsze nie mam się co przyczepiać... jako klasyk mam dziwną tendencję do rozkładania muzyki na czynniki pierwsze podczas słuchania... sekcja smyczkowa mnie powala... no i Josh oczywiście... jego głos dodaje tej piosence niesamowitego klimatu... zapomnijmy o francuskim, cieszmy się przesłaniem...

HIGHER WINDOW - kolejna piosenka, która na początku nie pasowała mi do Josha... teraz jest to jedna z moich ulubionych, ze względu na tekst przede wszystkim... nie chce mi się pisać za każdym razem , że jest niezwykły i magiczny... to każdy wie...

Just don’t tell me that it’s too late
For me to love you


przecudne... kolejna piosenka, która zawładnęła moim sercem...

And I have flown a thousand miles
To empty room and crowded aisles
And we went from cathedral bells
To show and tell and wish you wells
And I, I still look at you and I am blinded I am blinded


pozwólcie, że przemilczę piękno tej piosenki...

IF I WALK AWAY - ta piosenka spodobała mi sie od razu... początek zawładnął mną totalnie i kocham Josha za to że użył takiego instrumentu jak cymbały... dodatkowo słysze tam ukulele ( może mnie ucho myli ), gitarę, mandolinę... to sprawia, że tworzy się tu niesamowity klimat...

Walk away
Let the fear fall away
Into the fire you made
Scarlet and gold
Walk away
Head for the light of day
Follow a brighter way
Out of the cold and dark
Down to the one bright spark
Futures that all might start
Someday


ten fragment ma moc... zdecydowanie najlepszy...

LOVE ONLY KNOWS - przyznam że gitarowy początek po piosence z dużą ilością strun w obsadzie trochę mnie zaintrygował... tak trochę mi sie to zlało... zwrotki nie przypadły mi do gustu na początku, przyznam że przy pierwszym przesłuchaniu wyłączyłam tą piosenkę po pierwszej zwrotce nawet nie czekając na refren... teraz przyznaję że to był błąd, gdyż dopiero refren pokazuje moc tej piosenki... tekst, głos Josha, melodia, wysokie dźwięki podnoszące napięcie, genialne akordy... refren sprawia, że ta piosenka nabiera dla mnie zupełnie innego wymiaru...

VOCE EXISTE EM MIM - jak dla mnie jest to zdecydowanie najlepszy utwór na płycie... odróżnia się od innych tym że jest bardzo dynamiczny... sekcja perkusyjna perfekcyjna... no i jeszcze Josh śpiewający po portugalsku... początek sprawia, że zapominam o całym świecie, ma w sobie jakies napięcie, tajemniczość... przejście dezorientuje mnie zawsze jak słucham tej piosenki, gdyż jest w zupełnie innym rytmie... jednak to dobrze, że jest taki przerywnik... chwila refleksji przed powrotem do pierwotnego tempa... ostatnie uderzenia w bębny w ostatniej sekundzie doprowadzają mnie do obłędu... przemilczę oczywiście to, że to utwór przy którym na koncertach na bębnach naparza sam Josh zdecydowany nr.1 na tej płycie... wywołuje we mnie największe emocje...

WAR AT HOME - przyznaję bez bicia... gdy pierwszy raz słuchałam Illumiantions na ten utwór nawet nie zwróciłam uwagi... po pierwszych nutach wyłączyłam... właściwie nawet nie wiem czemu... taki impuls... piosenkę w całości usłyszałam dopiero oglądając jakiś filmik na yt i wtedy nastąpił przełom, po którym przesłuchałam tą piosenkę w wersji studyjnej pierwszy raz w całości... 2 dni temu ta piosenka z miejsca przedostatniego podskoczyła na miejsce drugie, zaraz po 'Voce...' piękny tekst sprawił, że po twarzy poleciały mi łzy... cieszę się, że ta piosenka ma przesłanie... wielkie przesłanie... melodia brzmi jakby nie skomponował jej człowiek, a wręcz sam Najwyższy... moim największym marzeniem byłoby, gdyby Josha nagrał do niej teledysk... taka potężna piosenka na to zasługuje...

And it’s (one step forward and two steps back)
This is all who are marching
(one step forward two steps back)
This is young and old
(one step forward two steps back)
Through the void of silence
You are not alone


po tym fragmencie naprawdę czuję się wstrząśnięta wewnętrznie... nie mogę po nim dojśc do siebie... nie przy każdej piosence czuję się tak jak przy 'War at Home'

LONDON HYMN - utwór, w którym jak dla mnie za mało troszkę Josha, ale wybaczam mu to gdyż partia chóru jest po prostu mistrzowska... akordy chwytają za serce... cudne, mimo iż początkowo było tak jak z 'War at Home'...

STRAIGHT TO YOU - bicie serca na początku sprawia, że zamykam oczy i wsłuchuję się we własne... na początku w przeciwieństwie do np. 'Love Only Knows' refren nie przypadł mi do gustu... teraz cała piosenka stanowi piękną puentę płyty... utwór zamykający edycję bez bonusów zdecydowanie zasłużył na to miano... jest niejako ukojeniem, sprawia, że niejako czujemy, że to już koniec... wyobraźcie sobie 'Voce' jako ostatnie... ja tego nie widzę... 'Straight to you' jest po prostu piękne...

BONUSY :

THEY WON'T GO WHEN I GO - ta piosenka kojarzy mi się typowo z muzyką pogrzebową... smutna, ponura... ma coś w sobie jednak nie zaczarowała mnie tak jak pozostałe, nawet po kilkukrotnym przesłuchaniu... jest dla mnie zbyt depresyjna, jeśli mogę ją tak nazwać... jestem zaskoczona, że Josh mógł zejść tak nisko swoim głosem, ale nie wiem czemu jakoś mi nie przypadło to do gustu mimo iż kocham doły Dżoszuły... cóż... na razie piosenka ta zajmuje na mojej liście ostatnie miejsce... może jeszcze się to zmieni, kto wie...

Unclean minds mislead the pure
The innocent will leave for sure
For them there is no resting place
People sinning just for fun
They will never see the sun
For they can never show their faces
There's no room for the hopeless sinner
Who will take more than he will give
He's hardly gonna give


ten fragment jednak sprawia, że 'They Won't...' nie jest na takiej straconej pozycji

LE COSE CHE SEI PER ME - cóż, od zawsze miałam wielki sentymement do tej melodii, tańczyłam do niej w szkole, grałam ją na skrzypcach, wręcz stała się moim życiem, dlatego szczerze się zaskoczyłam gdy usłyszłam ją na płycie Josha... pozytywnie zaskoczyłam... nie jest to może jakieś mistrzostwo świata, ale nawet miło sie tego słucha... nigdy nie myslałam, że ktoś dorobi do niej tekst... doczekałam się

HOME TO STAY - piosenka, która jak dla mnie powinna znaleźć się na płycie nie jako bonus... jest piękna, niesamowicie klimatyczna, znowu gra harfa ^^ i wogóle jej tekst jest przepiękny... przyznam, że jest to jeden z moich faworytów w całej Joshowej karierze... brawo Josh !

Podsumowując:
Illumiantions to płyta, która po pierwszym przesłuchaniu wywołała raczej negatywne wrażenie... jednak odstawienie jej na kilka miesięcy jak widać jej służyło... po odkryciu na nowo wewnętrznego piękna melodii i tekstów sprawia, że tak jak już pisałam, płyta ta wznosi sie na pierwsze miejsce na mojej liście płyt... jestem dumna z Josha, że pisał prawie wszystkie piosenki sam... to sprawia, że patrzę na tę płytę jak na coś bardziej osobistego... może pamiętnik to za dużo powiedziane, ale na pewno coś osobistego... super...


http://25.media.tumblr.com/tumblr_luxgmaxlSb1qacpflo1_500.gif

Offline

 

#30 18-10-2011 11:33:06

 violino

Zarażony Dżospą

Skąd: 3miasto
Zarejestrowany: 23-10-2009
Posty: 136

Re: Co myślicie o płycie Illuminations?

Podrzuciłam znajomemu kompozytorowi Voce ee... no wiecie i spytałam, co myśli (rozmawialiśmy o przykładach kawałków, których się nie lubi na początku, a potem się je uwielbia) . A ten mi komentuje, że zna i lubi Josha (ale wczoraj jakoś nie skojarzył, jak mu nazwisko wymieniłam... roztargnienie tego gościa mnie kiedyś przybije do ziemi). Jego komentarz:

"Fajnie experymentuje z ambientem i rytmami w srodku instrumentarium [cokolwiek to znaczy ]
plus fajny filmowy dotyk:)"

No

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora