Polskie forum fanów Josha Grobana

Forum fanów Josha Grobana

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 11-7-2008 23:05:27

Adm

Administrator

Zarejestrowany: 24-3-2008
Posty: 53

Co teraz czytasz?

Jest temat o ulubionych książkach, więc może teraz skupimy się na tym, co czytamy w tej chwili, by ewentualnie polecić czytaną książkę innym użytkownikom bądź stwierdzić, że na jakieś dziełka szkoda czasu i pieniędzy. Od siebie dodam, że wczoraj skończyłam "Dar języków" Jeffery'ego Deavera (potrzebowałam dobrej sensacji na rozluźnienie) i jestem w miarę zadowolona, aczkolwiek książka ta pod wieloma względami przypominała mi "Dowód winy" Christine McGuire. Miłośnikom Deavera polecałabym bardziej "Błękitną pustkę". Ale napięcie oczywiście do samego końca, choć mam wrażenie, że autor nie wykorzystał do końca swoich możliwości.

A jutro zacznę "Cień wiatru" albo "Czystą anarchię", w zależności od nastroju. Mam chyba jednak większą ochotę na Allena. Kiedy przeczytam, podzielę się wrażeniami. A Wy? Co teraz czytacie?

Morag

Offline

 

#2 12-7-2008 09:58:09

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Co teraz czytasz?

O, co za zbieg okoliczności. Ja właśnie wczoraj zaczęłam Cień Wiatru. Słyszałam o tej książce bardzo dobre opinie, tak więc zaciekawiona zabrałam się za nią. Wcześniej skończyłam Kamienny Anioł Katheriny Scholes. Nawet niezła, choć czasami były momenty, które mi się nie podobały. Ogólnie jednak mogłabym ją polecić. To opowieść o 31-letniej kobiecie imieniem Stella, która po 15 latach wraca do swojego rodzinnego domu. Powoli dowiadujemy się, co takiego zdarzyło się kiedyś, że nie było jej tu tak długo...


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#3 13-7-2008 00:50:01

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Co teraz czytasz?

a ja parę dni temu skończyłam "szlak łez''. thriller psychologiczny niesamowity!! cala akcja się kreci w sumie wkoło chłopca którego sklonowano...dlatego tez porwano jednego profesora.. naprawdę polecam


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#4 10-8-2008 17:13:13

 Naborg

Gość z zewnątrz

8199935
Skąd: Ciechanów
Zarejestrowany: 9-8-2008
Posty: 50
Ulubiona piosenka Josha: In her eyes / Per te
Wiek: 18
Imię: Mariusz

Re: Co teraz czytasz?

Od kilku dni zaczytuje się (jak mam czas ) w Sapkowskim "Lux perpetua". Jeśli ktoś lubi fantasy, to powinno mu się spodobać. Te genialny pisarz, a świat który tworzyw swoich książkach ach to po prostu trzeba przeczytać;)


Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.

Offline

 

#5 10-8-2008 19:35:06

 aglaja

Dżosznięty

Zarejestrowany: 31-7-2008
Posty: 159
Ulubiona piosenka Josha: Awake / In Her Eyes
Wiek: 17
Imię: Ola

Re: Co teraz czytasz?

Są wakacje, a co za tym idzie mam więcej czasu wolnego. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie czytam zbyt dużo w ciągu roku szkolnego. Ale teraz nadrabiam zaległości: "Kod Mesjasza" - kto polubił "Kod Leonadra da Vinci", polubi i to, obie książki są utrzymane w podobnym klimacie; "Chemia śmierci" - kapitalny thriller, polecam! Ale trzeba mieć mocne nerwy i najlepiej nie czytać po nocach; Właśnie zaczęłam "Krótko mówiąc" J.Archer'a i zapowiada się nieźle


"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Offline

 

#6 27-10-2008 20:13:17

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Co teraz czytasz?

Marta_Evans napisał:

O, co za zbieg okoliczności. Ja właśnie wczoraj zaczęłam Cień Wiatru. Słyszałam o tej książce bardzo dobre opinie, tak więc zaciekawiona zabrałam się za nią.

To jedna z moich ulubionych książek! Ma w sobie.... to COŚ, co mnie do niej ciągnie. A jak wciąga!

EDIT: Teraz czytam "Monsun" Wilbura Smitha. Potem mam kolejną część "Drapieżne Ptaki". Jestem też w trakcie "Nieba Montany" autorstwa Nory Roberts. Poza tym, na liście pozycji mam jeszcze Clifforda Chase "Oskarżony pluszowy M." i "Atramentową Śmierć" Funke. Taaak. Trochę mi się uzbierało, a czasu w ogóle nie mam!

Ostatnio edytowany przez Nijaka (27-10-2008 20:22:01)


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#7 26-12-2008 22:51:56

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Co teraz czytasz?

Cieszę się, że coraz więcej ludzi kocha 'Cień...'. Jest to zdecydowanie literatura z wyższej półki, pełna magii.
A ja dzisiaj skończyłam 'Pocałunek Liszta'. Dosłownie przed chwilą. Choć przez pierwszą część książka średnio mnie wciągnęła, na samym końcu natomiast ciężko łapałam, o co chodzi... To jednak książka jest w porządu. Dużo opisów muzyki, to właśnie na grze na fortepianie się ta powieść. W wolnej chwili, czemu nie.


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#8 10-1-2009 14:50:54

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Co teraz czytasz?

obecnie prócz kserówek niemieckich i łacińskich to czytam "prawda ukrta w oczach" -  naprawdę niesamowity kryminał o morderstwach połączonych komiksem... a prócz tego dostałam dziś od przyjaciela skięgę astrologii chińskiej... niemogę się naczytać!!!! ciekawe kto się za mnie na sesję nauczy


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#9 10-1-2009 22:47:40

 Leia

Zarażony Dżospą

Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 23-11-2008
Posty: 126
Ulubiona piosenka Josha: You Are Loved,AllaLuceDelSole
Imię: Ilona

Re: Co teraz czytasz?

no właśnie, przed sesją lepiej nie brać się za książki
Ale ja polecę coś na ferie. Takie łatwe, lekkie i przyjemne. Całkowicie inna od "Cienia wiatru" czy książek Kinga.
"Szyfr Jana Matejki" Dariusza Rekosza. To parodia Kodu Leonarda, osadzona w Polskich realiach. Specyficzny humor, głupkowata(coś w stylu "RRRrrrr"), i nadaje się by nakręcić na jej podstawie film, bo czyta się jakby się ją oglądało.
Czy myślicie że Wanda utopiła się bo nie chciała Niemca? A pod Grunwaldem biliśmy się z Krzyżakami? O nie, nam tak tylko wszyscy opowiadają, a dzięki tej właśnie książce można poznać prawdziwą historię Polski Nieco inną, ale za to jak śmieszną.
Naprawdę polecam. Śmiałam się prawie cały czas, to dobra odskocznia od tej szarej rzeczywistości

EDIT:
Niedawno przeczytalam książkę "Świat do góry nogami" Beaty Ostrowickiej. O dziewczynie która straciła matkę, a teraz musi jakoś na nowo nauczyć się żyć, z tatą, młodszą siostrą i małym braciszkiem. Książka poruszająca, czyta się do tego jednym tchem(przeczytałam w jeden dzień). Niby dla młodzieży, ale kto powiedział że inni nie mogą czytać Polecam!
A dziś zakupiłam "Grę Anioła" Carlosa Ruiz Zafona. Ciekawe jak się będzie czytać...


"Liczą się nie te ciosy, które zadajemy, ale te, które zdołamy znieść"
                                                                               Stephen King

Offline

 

#10 4-2-2009 09:46:11

 Saira

Powolny działacz

9018175
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 21-1-2009
Posty: 62
Ulubiona piosenka Josha: If I walk away
Wiek: 24
Imię: Gosia

Re: Co teraz czytasz?

Jestem w trakcie czytania "Zmierzchu" i powiem szczerze, że zdecydowanie bardziej interesujace od tematyki wykładów, które muszę sobie przyswoić na egzamin


I can't breathe without you and I don't
I can't live without you and I won't

Offline

 

#11 6-2-2009 16:06:16

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Co teraz czytasz?

Wypożyczyłam Cień Wiatru , ale niestety musi poczekać bo pochłonęła mnie całkowicie inna książka . Otóż pamiętacie o jakiej książce mówił Josh na chacie ?Nie bez trudów udało mi się zdobyć     Witajcie w małpiarni -  Kurta Vonneguta . Zaczęłam ją czytać  w banku jak czekałam na przelew i juz nie mogę się oderwać Czy ktoś ją może czytał ? Jest to zbiór opowiadań napisanych ze specyficznym poczuciem humoru ,Na razie przeczytałam dwa i jestem zafascynowana .

Offline

 

#12 13-3-2009 19:01:45

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Co teraz czytasz?

Ja jakimś cudem niedawno zdobyłam "Witajcie w małpiarni" ( po opinii Doroty postanowiłam sięgnąc po tę książkę ) i jak na razie jestem zachwycona. Zbiór krótkich opowiadań w prześmiewczy sposób opowiada o współczesnej cywilizacji. Niekiedy autor w swych rozważaniach wybiega w przyszłośc, która wedłóg niego z pozoru tylko jest idealna. Niestety nie wszyskie teksty rozumiem, bo to książka dla prawdziwych erudytów ( przy okazji uświadomiła mi mój ubogi zasób słów ). Na razie z żalem ją odłożyłam( jestem dopiero w połowie), bo muszę czytac "Ludzi bezdomnych" .

Offline

 

#13 15-3-2009 21:38:00

 Leia

Zarażony Dżospą

Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 23-11-2008
Posty: 126
Ulubiona piosenka Josha: You Are Loved,AllaLuceDelSole
Imię: Ilona

Re: Co teraz czytasz?

chyba także przeczytam tą książkę "Witajcie w małpiarni", jak mi wpadnie w ręce...
A "Ludzi bezdomnych" akurat przeczytałam bardzo szybko, jak na lekturę, bo w ogóle lubię czytać Żeromskiego

"Grę Anioła" zostawiłam sobie na święta, a teraz leżę chora, popijam herbatkę i czytam "Rękę Mistrza" Stephena Kinga. Ta ksiazka to miał być powrót "starego" Kinga, powrót mistrza grozy w najlepszym wydaniu. Powiem szczerze ze czyta się naprawdę dobrze, ale dla kogoś kto pierwszy raz chce czytać króla, poleciłabym coś innego. Chociaz King się długo rozkręca, więc pewnie wszystko przede mną, a jestem dopiero na 430 stronie


"Liczą się nie te ciosy, które zadajemy, ale te, które zdołamy znieść"
                                                                               Stephen King

Offline

 

#14 18-4-2009 18:08:51

 Aila

Gość z zewnątrz

9206771
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 18-4-2009
Posty: 6
Ulubiona piosenka Josha: Dużo ich jest ;)
Wiek: 16
Imię: Natalia

Re: Co teraz czytasz?

W styczniu dorwałam się do sagi "Zmierzchu". Obecnie czytam po raz 3 "Księżyc w nowiu", a raczej go kończę. Przede mną "Zaćmienie". Jakoś nie umiem się oderwać od tych książek. Za każdym razem odnajduję kolejne ciekawe rzeczy. W przerwach między kolejnym czytaniem sagi dorwałam się do "Wichrowych Wzgórz", "Romea i Julii" oraz "Tristana i Izoldy".

Offline

 

#15 19-4-2009 21:37:20

 Leia

Zarażony Dżospą

Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 23-11-2008
Posty: 126
Ulubiona piosenka Josha: You Are Loved,AllaLuceDelSole
Imię: Ilona

Re: Co teraz czytasz?

Aila napisał:

W przerwach między kolejnym czytaniem sagi dorwałam się do "Wichrowych Wzgórz", "Romea i Julii" oraz "Tristana i Izoldy".

Uwielbiam "Romeo i Julia" oraz "Tristana i Izoldę". I nie wiem ktorą opowiesc bardziej

"Zmierzch" zakupiłam niedawno, ale na razie lezy sobie i czeka na swoją kolej. Ale chyba warto bylo kupic,co?
Ja ostatnio czytałam ksiazke "Niewidzialne kobiety" Jacky Trevane. O kobietach których krzyku nikt nie slyszy. Które są zastraszane, bite, nad ktorymi sie znecano i psychicznie i fizycznie. Jacky rowniez przezyla piekło, ktore opisuje w ksiazce "Fatwa. Życie w nieustannym zagrożeniu". Wyszla za mąż za Egipcjanina. Ale kolorowo bylo tylko na początku. Fatwa to kara za nieposluszenstwo. Czyli jesli ktokolwiek ze znajomych czy rodziny jej męża ją znajdzie, moze zabic i nie zostanie za to ukarany.
Obie ksiazki czyta sie jednym tchem, polecam jak najbardziej.


"Liczą się nie te ciosy, które zadajemy, ale te, które zdołamy znieść"
                                                                               Stephen King

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora