Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#46 18-5-2009 12:42:49

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Placido Domingo

Ja tez ją kupiłam jakiś czas temu i juz przesłuchałam Jest naprawdę piękna , ale nic nie pobije La Tua Semplicita .

Offline

 

#47 18-5-2009 22:43:30

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Placido Domingo

A ja nie kupiłam, ale moja znajoma ma. Mówi, że tak jak generalnie nie słucha muzyki, która ma wzruszać, tak ta jest do tego idealna i w dodatku jej się podoba ^^


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#48 22-5-2009 23:50:18

 laure

alcicho przy modzie

4978668
Skąd: Wroc
Zarejestrowany: 11-5-2009
Posty: 296
Ulubiona piosenka Josha: Alla luce del sole
Wiek: 22
Imię: Kaśka

Re: Placido Domingo

Nie podchodziła mi z początku zupełnie...po prostu jakoś nie mogłam jej słuchać,ale...
nadszedł piękny deszczowy piątkowy poranek, szłam na zajęcia i przypadkowo włączyła mi się ta piosenka(choć od dzisiaj uważam, że twórczości J. i podobnych nie można nazywać piosenkami...) i przy pięknych okolicznościach natury udało mi się wysłuchać do końca!! muszę powiedzieć, że jest niesamowita, piękna w prostocie swego przekazu(mowa o muzyce, tekstu jeszcze nie poznałam), mimo trudności wykonania. To dopasowanie się do głosu Placido, to współbrzmienie...cudo. I po raz kolejny muszę uchylić czoła w kierunku J. Do samej ziemi. Josh, jesteś wielki!
Uwaga...sarkazm i ironia dotyczyły tylko opisu pogody

Edit:Ogólnie odnoszę wrażenie, że do takich wykonawców jak Josh, Celine, Andrea i wielu innych trzeba dorosnąć, nie wiekowo, ale emocjonalnie, muzycznie, duchowo...niestety chyba tacy wykonawcy są zbyt ambitni dla ogółu społeczeństwa...

Ostatnio edytowany przez laure (22-5-2009 23:51:01)


Il faut du temps pour aperçevoir une amie dans le miroir...

Offline

 

#49 23-5-2009 00:11:41

 fanka Josha

Dżoszorozkminiacz

10987084
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 24-1-2009
Posty: 353
Ulubiona piosenka Josha: Awake,Si volvieras a mi
Wiek: 29
Imię: Monika

Re: Placido Domingo

laure napisał:

Edit:Ogólnie odnoszę wrażenie, że do takich wykonawców jak Josh, Celine, Andrea i wielu innych trzeba dorosnąć, nie wiekowo, ale emocjonalnie, muzycznie, duchowo...niestety chyba tacy wykonawcy są zbyt ambitni dla ogółu społeczeństwa...

Zgadazam się z Tobą Kasiu,nie każdy potrafi docenić takich wykonawców


"Pielęgnuj swoje marzenia...Trzymaj się swoich ideałów...Maszeruj śmiało według muzyki,którą tylko Ty słyszysz..."

Offline

 

#50 23-5-2009 13:38:38

 laure

alcicho przy modzie

4978668
Skąd: Wroc
Zarejestrowany: 11-5-2009
Posty: 296
Ulubiona piosenka Josha: Alla luce del sole
Wiek: 22
Imię: Kaśka

Re: Placido Domingo

wynik dalszego przesłuchiwania - zakochuje się w tym utworze coraz bardziej...a ciarki aż mnie przechodzą, jak J. śpiewa razem z Placido, i jak w tekście jest "e che tu possa avvolgere " - jak schodzi tak nisko...w ogóle polecam słuchanie J. na słuchawkach...nic się nie rozmywa w przestrzeni, słychać każdy dźwięk...i zastanawiam się, czy on kiedyś przestanie mnie zaskakiwać...


Il faut du temps pour aperçevoir une amie dans le miroir...

Offline

 

#51 23-5-2009 14:34:38

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Placido Domingo

Ja Ci mogę już na to już teraz odpowiedzieć, Josh nigdy, absolutnie nigdy nie przestanie zaskakiwać, takie rzeczy wie się od początku

Nie przejmuj się tym, że za pierwszym razem nie poczułaś "tego utworu". Czasem bywa tak, że jeden raz nie wystarczy, ja też do kilku utworów musiałam się przekonywać dłużej, one muszą po prostu trafić na dobry czas:)

Z "La Tua Semplicita" akurat nie miałam żadnego problemu, jak na dziś to mój nr 1! Cieszę się, że i do Ciebie w końcu przemówił:)


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#52 28-5-2009 16:52:41

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Placido Domingo

Swoją drogą, u mnie też tak było, że na początku mi nie podpasowala ta piosenka. Ale kiedyś się na niej skupiłam, wsłuchałam i zaskoczyło.


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#53 28-5-2009 18:18:10

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Placido Domingo

Szczerze, to mnie ta piosenka też nie zachwyciła na początku! Podobała mi się, ale bez rewelacji. Teraz uważam, że jest prześliczna. Mam tak czasami. Pewne piosenki muszą się po prostu "osłuchać" co nie znaczy, że są gorsze od tych, które spodobały mi się od razu, często wręcz przeciwnie!


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#54 7-6-2009 21:01:28

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Placido Domingo

Jak pewnie pamiętacie, jutro Placido Domingo daje koncert w Łodzi z okazji 90-tej rocznicy powstania województwa łódzkiego (Twojego Martuś^^). Przeczytałam dzisiejszy artykuł TVP INFO właśnie o tym koncercie....i wyczytałam, że oprócz arii operowych Placido wykona również utwory z "Amore Infinito"! I teraz wyszła ze mnie chorobliwa zazdrość, że mnie tam nie będzie Przyjemność tę mogą sobie za to zafundować ci z grubymi portwelami:/ No i mieszkańcy Łodzi...

http://www.tvp.info/wiadomosci/kultura/ … a-pawla-ii

i króciusieńka relacja z przyjazdu Placido, przyjechał wczoraj:
http://www.tvn24.pl/0,1604017,0,1,placi … omosc.html

Znalazłam dokładny program koncertu:
Program koncertu

Część I
Charles Gounod – walc z opery „Faust”
Jules Massenet – Aria Rodriga (O souverain, ô juge, ô père) z opery „Cyd”
Francesco Cilea – aria Adriany (Io son l’umile ancella) z opery „Adriana Lecouvreur”
Francesco Cilea – lament Fryderyka (E`La Solita Storia) z opery „Arlezjanka”
Richard Wagner – aria Elżbiety (Dich, teure Halle) z opery „Tannhäuser“
Richard Wagner – duet Zygmunta i Zyglindy (Winterstürme wichen dem Wonnemond) z opery „Walkiria“
Gioacchino Rossini – uwertura do opery „Cyrulik sewilski”
Pietro Mascagni – duet Suzel i Fritza (Suzel, buon di - Cherry duet) z opery „Przyjaciel Fritz”

Część II
Pieśni do poezji Jana Pawła II
Karol Wojtyła/Placido Domingo jr – „La Coscienza” z płyty „Amore infinito”
Karol Wojtyła/Maurizio Fabrizio/Kaballa – „Madre” z płyty „Amore infinito”
Karol Wojtyła/Maurizio Fabrizio/Guido Morra – „La libertà” z płyty „Amore infinito”
Zarzuele
Geronimo Gimenez – La Boda de Luis Alonso – „Intermedio”
Federico Moreno Torroba – Luisa Fernanda - „En mi tierra extremeňa”
Pablo Luna – El niño judio - „D’España vengo”
Federico Moreno Torroba – Maravilla - „Amor, vida de mi vida”
Francisco Asenjo Barbieri – El barberillo de Lavapies - „Cancion de Paloma”
Pablo Sorozabal – La tabernera del Puerto - „No puede ser”

Czyli będą tylko 3 utwory z "Amore..."

Placido zaprosił chilijską sopranistkę, ponoć znakomita...nie wiem bo nie znam. Może i znakomita, ale J. byłby znakomitszy.
Tak liczyłam na POLSKĄ TELEWIZJĘ, że pokaże retransmisję z koncertu, ale gdzie tam:/ Jedynie kanał Kab. Toya Łódź pokaże retransmisję dzień po koncercie. Kanał oczywiście dla mnie niedostępny, ale może choć Ty, Marta masz ten kanał?



Jeszcze jedno:

11 czerwca w TVP1 o 13:10 w programie tv pisze tak: Placido Domingo w hołdzie Janowi Pawłowi II
Ja teraz od zmysłów odchodzę co kryje się pod tym hasłem! Byłabym przeszczęśliwa gdyby chodziło o Amore Infinito, może właśnie choć część z tego łódzkiego koncertu... graniczy to pewnie z cudem

...ale może równie dobrze chodzić np. o koncert warszawski z 2006r. upamiętniający pierwszą rocznice śmierci naszego papieża.

Jak ja wytrzymam te kilka dni niepewności...


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#55 7-6-2009 22:52:50

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Placido Domingo

Agnetha napisał:

Tak liczyłam na POLSKĄ TELEWIZJĘ, że pokaże retransmisję z koncertu, ale gdzie tam:/ Jedynie kanał Kab. Toya Łódź pokaże retransmisję dzień po koncercie. Kanał oczywiście dla mnie niedostępny, ale może choć Ty, Marta masz ten kanał?

Kab i Toya Łódź? Pierwsze słyszę, niestety nie mam...


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#56 11-6-2009 19:46:32

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Placido Domingo

Zdążyłam już ponarzekać na polską telewizję, ale jednak pospieszyłam się. Oglądałam program o którym wspomniałam kilka dni temu, o Placido Domingo. Przez ten cały czas zastanawiałam się co tv konkretnie pokaże i ku mojej wielkiej radości spełnili moją prośbę Była to relacja z łódzkiego koncertu Trwała zaledwie pół godziny, ale lepiej tyle niż wcale. Pokazywali fragmenty z utworami z "Amore Infinito", które do tej pory dźwięczą mi w głowie... Oprócz tego Roman Rogowiecki przeprowadził z Placido wywiad:) Łodzianie to prawdziwi szczęściarze. Ludzie jeżdżą za Placido po całym świecie by go usłyszeć, a o sam do nich przyjechał. Ach, zdobyć autograf na płycie "Amore..." od samego mistrza A mieszkańcy Łodzi mieli taką okazję;]
Łódź to w ogóle ma farta. Gościł tam w końcu też Andrea Bocelli...


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#57 12-10-2009 17:40:15

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Placido Domingo

Czy ktoś oglądał wczoraj koncert w tvp1: "Papież poeta na spotkanie wolności"? Kto oglądał, ten już wie co chcę powiedzieć;) Otóż wśród różnych utworów skomponowanych do wierszy Jana Pawła II (które z resztą nie przypadły mi go gustu) znalazła się jedna perła, której absolutnie się nie spodziewałam! I mam tu na myśli oczywiście "La Tua Semplicita" Jakim cudem oni do tego dotarli to wciąż nadziwić się nie mogę. Aż cała podskoczyłam na dźwięk tych słów...jedynego czego, a raczej kogo mi brakowało to właśnie Josha i Placido, bez nich ten utwór już nie jest taki dobry. Wczoraj próbowali ich zastąpić Krystian Krzeszowiak i Carlo Checchi, ale jak to tenorzy z prawdziwego zdarzenia potraktowali ten utwór zbyt operowo, i to nie do końca mi się podobało. Ale już sam fakt, że zaśpiewali "La Tua..." nastroiło mnie pozytywnie i mogłam ostatecznie powiedzieć, że nie zmarnowałam do końca czasu na oglądanie tego koncertu;]

...ale przy "La Tua..." mogli jednak zaznaczyć, że to utwór Placido i Josha, czego oczywiście nie powiedzieli.


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#58 16-10-2009 20:58:26

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Placido Domingo

Tak jak nie słuchałam dziś audycji Marka, to nie oglądałam też koncertu...


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#59 17-10-2009 15:53:54

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Placido Domingo

Samego koncertu właściwie nie ma co żałować (przynajmniej wg mnie), ale "La Tua Semplicita" już przez sam wzgląd na Josha warto jednak posłuchać;]

http://www.youtube.com/watch?v=9uCO9Ltd0SA


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#60 17-10-2009 17:08:29

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Placido Domingo

Dziękuję Ci Aguniu, kochana moja.

No cóż, nie da się ukryć, Josh i Placido zaśpiewali lepiej, tak jakoś łatwiej im to szło, wydawało mi się, że pan Krystian i pan Carlo trochę się męczyli. Ale generalnie, mogę powiedzieć, że sprostali zadaniu. Ten chórek tylko wprowadzał lekki zamęt i był niepotrzebny... No i brawa pod koniec trochę zbyt słabe... (i tu wtrącę, jak więc Joshie mógłby robić u nas karierę?) Może kilka momentów nie było do końca czystych, ale ogólnie panowie nie muszą się wstydzić.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora