Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 25-8-2009 18:58:38

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Co myślicie o Noël?

Dlaczego myślimy coś o płycie Josh Groban, Closer i Awake a o Noël nie? Tak więc otwieram dyskusję.

Ja osobiście jestem w ogóle zachwycona tym, że to najlepiej sprzedająca się płyta w USA w 2007 r, choć przecież nie była na rynku przez cały rok. Poza tym z tą płytą Josh był nominowany do Grammy, dzięki tej płycie Josh pobił Presley'a... No i 5x platinum w Ameryce. Jak widać, ta płyta sporo osiągnęła.

Wspaniała płyta na Święta. Zawiera cudowne pieśni. Kocham w wykonaniu Josha Silent Night, Little Drummer Boy (pa rum pum pum pum jest słodkie... ), Ave Maria, Angels We Have Heard On High (duet z fantastycznym Brianem Mcknightem), What Child Is This (przepiękne! pamiętam, jak kiedyś chodziłam do szkoły muzycznej, nagrywaliśmy na Gwiazdkę płytę z kolędami, i tą melodię zagrał taki bardzo utalentowany chłopak na wiolonczeli... mogłabym bez końca tego słuchać, szkoda że trwa tak krótko..., zagrał tylko koło minuty), It Came Upon A Midnight Clear i The First Noël (niesamowita pasja). Natomiast przy piosence Thankful normalnie się rozpływam. Mimo, że jest to niestety piosenka świąteczna, rzadko jej się słucha (tylko w okresie świąt uzyskuje ten niesamowity klimat) jest moją jedną z ulubionych w ogóle. Ma tak przepiękne słowa i w ogóle... mogłabym się nią zachwycać bez końca. To samo tyczy się pieśni O Come All Ye Faithful - czuję się w raju, gdy ją słucham. Jest cudowna. Natomiast utwory Petit Papa Noël, The Christmas Song, I'll Be Home For Christmas i Panis Angelicus mimo tego, że ich też chętnie słucham, nie zrobiły już na mnie tak ogromnego wrażenia.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#2 25-8-2009 19:10:46

 laure

alcicho przy modzie

4978668
Skąd: Wroc
Zarejestrowany: 11-5-2009
Posty: 296
Ulubiona piosenka Josha: Alla luce del sole
Wiek: 22
Imię: Kaśka

Re: Co myślicie o Noël?

Sentyment, sentyment i jeszcze raz sentyment Noël jest dla mnie bardzo sentymentalna bo tak poznałam twórczość Josha, a właściwie przez Petit Papa Noël uwielbiam tą kolędę(chant de Noël). Ave Maria Schuberta - uwielbiam ten utwór w niemal każdej wersji, ale to, że Josh zrobił ją po łacinie zrobiło na mnie duże wrażenie, poza tym dodał nieco od siebie i ten chórek na początku i późniejsza wstawka . Angels we have heard on high i O come all Ye faithful - darze je szczególnym sentymentem, bo sami je śpiewamy z okazji świąt. It came upon a Midnight Clear - uwielbiam jak leci kiedy idę sobie ulicą w upalny dzień - taki paradoks ^^ Little drummer boy - lekcja angielskiego jeszcze w podstawówce i sentyment pozostał Ah o tej płycie można by długo pisać...i zgadzam się z Martą - Thankful jest chyba najpiękniejszą piosenką z tej płyty

Ostatnio edytowany przez laure (25-8-2009 19:11:38)


Il faut du temps pour aperçevoir une amie dans le miroir...

Offline

 

#3 25-8-2009 21:06:48

 Leia

Zarażony Dżospą

Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 23-11-2008
Posty: 126
Ulubiona piosenka Josha: You Are Loved,AllaLuceDelSole
Imię: Ilona

Re: Co myślicie o Noël?

Nie mam tej płyty i chyba nie znam wszystkich piosenek. Ale w ogóle to uwielbiam święta i uwielbiam świąteczne piosenki. A świąteczne piosenki w wykonaniu Josha to juz pełnia szczęścia Kocham utwór Thankful, mogłabym go sluchac godzinami. Ave Maria pokochałam dzięki Joshowi, choć wczesniej kolega wysylal mi rozne wersje, to jednak zdecydowanie wolę joshową No i Little Drummer Boy...ach ile razy będąc gdzieś w sklepie czy na ulicy nuciłam ją sobie na głos, tak że ludzie się za mną oglądali
Nie mogę doczekać się Świąt! Bo chociaż piosenki świąteczne można słuchac cały rok, to wlasnie w okresie świątecznym mają w sobie jeszcze więcej magii...


"Liczą się nie te ciosy, które zadajemy, ale te, które zdołamy znieść"
                                                                               Stephen King

Offline

 

#4 28-12-2009 14:23:56

 adalheid

Zarażony Dżospą

3994707
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 23-12-2009
Posty: 105
Ulubiona piosenka Josha: You Are Loved (Don't Give Up)
Wiek: 22
Imię: Aleksandra

Re: Co myślicie o Noël?

Jak dotąd jest to dla mnie jedyna płyta ze świątecznymi utworami, która mi się podoba (czyżby po raz kolejny magia Josha?). Jakoś do żadnej płyty innych wykonawców, w większości polskich, nie mogłam się przekonać, bo wykonywane utwory czy kolędy stanowiły jak dla mnie bardziej różne wariacje na temat, niż takie wykonanie prosto z serca, że po usłyszeniu od razu chce się człowiekowi śpiewać i jakoś czuje się ten urok świąt. I to wspomniane przez Martę pa rum pum pum pum - od razu mam przed oczami taki bajkowy obrazek: choinka, światełka, prezenty i malutki dobosz:) (taki trochę w stylu ołowianego żołnierzyka, tego zakochanego w porcelanowej laleczce z baśni Andersena jeśli nie mylę szczegółów). A Silent Night czy What Child Is This? Dzięki tym wykonaniom można sobie wyobrazić, jak przy Stajence śpiewały Anioły:) a wyobraźcie sobie rodzinne kolędowanie w domu Josha...


"Przeznaczenie. Predestynacja. Coś co nieuniknione. Mechanizm, który sprawia, że praktycznie nieskończona liczba niemożliwych do przewidzenia wydarzeń musi zakończyć się takim, a nie innym skutkiem." [A. Sapkowski, "Pani Jeziora"]

Offline

 

#5 6-12-2010 19:50:49

 kasieczku

Dżoszorozkminiacz

8039124
Skąd: Śląsk - Tychy
Zarejestrowany: 9-9-2010
Posty: 410
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Wiek: 21
Imię: Kasia

Re: Co myślicie o Noël?

Dzisiaj piekłam pierniczki świąteczne (muszą zmięknąć i mam nadzieję, że do świąt dotrwają ) i żeby wprowadzić się w świąteczny nastrój puściłam sobie Noël, który przesłuchałam po raz pierwszy. Cóż mogę powiedzieć? Bosko jak zwykle, Josh urzekł mnie wykonaniem Ave Maria a przy znamiennym "param pam pam pam" w Little Drummer Boy po prostu mam ciarki. Coś pięknego...
Teraz czuję święta i chyba moje ukochane, stare ale odświeżane co roku Last Christmas pójdzie w zapomnienie albo wcisnę je gdzieś między Thankful (również poruszający) i The Christmas Song...
Świątecznie- w końcu dziś Mikołajki


http://i1095.photobucket.com/albums/i466/aggie_ann/jgr345.gif?t=1312662424

SZUBIDUBI JU KEN DENS :D

Offline

 

#6 7-12-2010 13:00:56

 magda_fi

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 27-4-2010
Posty: 269
Wiek: 30

Re: Co myślicie o Noël?

Ja też już otworzyłam sezon na Noël uwielbiam Ave Maria w wykonaniu Josha, chociaż ogólnie jeśli o Ave Maria chodzi to wolę Bacha.


Błogosławiony ten, który śmieje się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora