Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#61 12-3-2010 18:44:08

 alessa

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 4-1-2010
Posty: 311
Ulubiona piosenka Josha: Gira con me questa notte
Wiek: (nieubłaganie nadeszło) 34
Imię: (Dż)anna (Dż)agnieszka

Re: Ulubiony utwór

O tu się jeszcze nie "wywnętrzniałam" ;-)
Najpierw ulubiona była "You raise me up", potem "My heart was home again" ale w czasie oglądania Joshowego pierwszego DVD oszalałam na punkcie "Gira con me".
Gdybym kiedykolwiek miała wychodzić za maż (niemożliwe) i zdecydowała się na wesele (niemożliwe po tysiąckroć, bo nienawidzę wesel) to tylko i wyłącznie dla TEJ piosenki w charakterze pierwszego tańca. Obłędna.

Mam zrobioną playlistę ze wszystkimi "włoskimi" piosenkami Josha (że niby uczę się języka) - te są moje ulubione. Na 2-gim miejscu ex-aequo "Un giorno per noi" i "Mia per sempre", na 3-cim "Per Te"

Ostatnio edytowany przez alessa (16-3-2010 17:57:52)


Twitter: Anne_of_GG
Tumblr: annaofgg
Joshgroban.com: Alessa

Offline

 

#62 15-3-2010 09:43:51

Paralinka

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 15-3-2010
Posty: 1

Re: Ulubiony utwór

Dopiero co się zarejestrowałam i przyznam się wam do czegoś....właśnie siedzę i...popłakałam się. Tak, jestem cholernie wrażliwa duszą na tak cudowne głosy... Nie, nie wyje wniebogłosy, po prostu popłynęły mi łzy wzruszenia. Który utwór? You raise me up....właśnie to wycisnęło ze mnie łzy... Przepraszam, jeśli uznacie mnie za wariatkę, ale po prostu zakochana jestem i tyle w jego twórczości....Dziękuję Bogu za niego, bo jest jak diamencik w tym popiele dzisiejszej muzycznej mieszaniny...

POzdrawiam....I wracam do słuchania...

Offline

 

#63 15-3-2010 21:23:00

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Ulubiony utwór

Paralinka napisał:

Przepraszam, jeśli uznacie mnie za wariatkę

Tutaj jest wiele takich hmm, jak to ujęłaś wariatek. Nie martw się. Witam i pozdrawiam. Mam nadzieję, że napiszesz tu o sobie coś więcej!


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#64 18-3-2010 11:09:01

 Saira

Powolny działacz

9018175
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 21-1-2009
Posty: 62
Ulubiona piosenka Josha: If I walk away
Wiek: 24
Imię: Gosia

Re: Ulubiony utwór

alessa napisał:

Gdybym kiedykolwiek miała wychodzić za maż (niemożliwe) i zdecydowała się na wesele (niemożliwe po tysiąckroć, bo nienawidzę wesel) to tylko i wyłącznie dla TEJ piosenki w charakterze pierwszego tańca.

Jakimi to pokrętnymi drogami krążą myśli fanek Josha - ostatnio doszłam do wniosku, że na moim weselu jako pierwszy taniec chciałabym "When you say you love me"


I can't breathe without you and I don't
I can't live without you and I won't

Offline

 

#65 18-3-2010 18:15:05

 alessa

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 4-1-2010
Posty: 311
Ulubiona piosenka Josha: Gira con me questa notte
Wiek: (nieubłaganie nadeszło) 34
Imię: (Dż)anna (Dż)agnieszka

Re: Ulubiony utwór

Jakimi to pokrętnymi drogami krążą myśli fanek Josha - ostatnio doszłam do wniosku, że na moim weselu jako pierwszy taniec chciałabym "When you say you love me"

No a w kościele na zakończenie oczywiście Ave Maria w jedynym i niepowtarzalnym wykonaniu Josha G. (na żywo oczywiście!!!) Jak "krążyć pokrętnie", to daaaleko ;-)


Twitter: Anne_of_GG
Tumblr: annaofgg
Joshgroban.com: Alessa

Offline

 

#66 18-3-2010 20:24:56

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Ulubiony utwór

To moje drogi były jeszcze bardziej pokretne , bo wyobrażałam sobie mój pogrzeb i To where you are chociaż z taśmy i co wy na to ???

Offline

 

#67 19-3-2010 18:15:10

 alessa

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 4-1-2010
Posty: 311
Ulubiona piosenka Josha: Gira con me questa notte
Wiek: (nieubłaganie nadeszło) 34
Imię: (Dż)anna (Dż)agnieszka

Re: Ulubiony utwór

Dorotko, tego pomysłu chyba nic nie przebije! Ale nie spieszmy się zanadto, dajmy Joshowi nagrać kolejne 30 albumów (w obecnym tempie - co 2-3 lata) i wtedy coś się wybierze ;-)

Gdzie jeszcze (w jakich okolicznościach) byście chciały/chcieli wykorzystać piosenki JG?


Twitter: Anne_of_GG
Tumblr: annaofgg
Joshgroban.com: Alessa

Offline

 

#68 22-3-2010 17:53:40

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Ulubiony utwór

Mój pomysł:
Do poznania faceta! On słucha Josha, ja słucham Josha, nagle słyszymy jedną z jego piosenek i tacy zasłuchani... wpadamy na siebie!
Może być?


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#69 5-4-2010 11:48:48

 yans90

Gość z zewnątrz

4320303
Skąd: Libiąż/Gdynia
Zarejestrowany: 27-1-2009
Posty: 30
Ulubiona piosenka Josha: Cinema Paradiso (Se), Vincent
Wiek: 23
Imię: Jasiek

Re: Ulubiony utwór

dawno tu nic nie pisałem.. a tak wracając do wątku - wszystkie utwory Grobana są niesamowite, ale najmocniejszy wpływ na mnie ma "Cinema Paradiso". Towarzyszy mi w lepszych i gorszych chwilach, zawsze dodaje otuchy i uspokaja.. dodam, że to jedna z pierwszych piosenek Josha, które słyszałem i nie nudzi mi się nawet w najmniejszym stopniu

Offline

 

#70 12-5-2010 11:10:05

 magda_fi

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 27-4-2010
Posty: 269
Wiek: 30

Re: Ulubiony utwór

Myślę i myślę i trudno mi wybrać. Właściwie nie ma takiej piosenki, której nie lubię dlatego ciężko się zdecydować.
Napewno "You're still you" bo jako pierwsza rzuciła mnie na kolana i tak już mi zostało Poza tym "Broken vow", "February song", "In her eyes", "To where you are", "You raise me up" i "Remember when it rained". Kocham "My Heart Was Home Again" może to zabrzmi naiwnie i głupio, ale ta piosenka leczy moją duszę. Zawsze.
Jeśli chodzi o piosenki nieanglojęzyczne zdecydowanie "Per te", "Mi Mancherai", "Mai" i "L'ultima Notte"


Błogosławiony ten, który śmieje się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia

Offline

 

#71 12-6-2010 19:08:21

 yans90

Gość z zewnątrz

4320303
Skąd: Libiąż/Gdynia
Zarejestrowany: 27-1-2009
Posty: 30
Ulubiona piosenka Josha: Cinema Paradiso (Se), Vincent
Wiek: 23
Imię: Jasiek

Re: Ulubiony utwór

"Gira Con Me" znałem już dużo wcześniej, ale jakoś dopiero w ostatnim czasie mnie urzekła.. no i teraz towarzyszy mi nieodłącznie

Offline

 

#72 9-9-2010 19:27:33

 kasieczku

Dżoszorozkminiacz

8039124
Skąd: Śląsk - Tychy
Zarejestrowany: 9-9-2010
Posty: 410
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Wiek: 21
Imię: Kasia

Re: Ulubiony utwór

Hmmm.. ulubiona piosenka Josha... Biorąc pod uwagę, że cała moja playlista to jego piosenki wybór jest naprawdę trudny, gdyż każdą piosenkę odkrywam na nowo.
Przyznam się, że uwielbiam jak śpiewa po włosku, rozpływam się po prostu...
Wracając do tematu- ulubiona to zdecydowanie Per te- ma w sobie jakąś taką magię.
Poza tym zaczarowało mnie też Broken Vow, Mi Morena, Alejate, Mi Mancherai, Weeping i wszystkie pozostałe też
Czekam z niecierpliwością na nową płytkę...


http://i1095.photobucket.com/albums/i466/aggie_ann/jgr345.gif?t=1312662424

SZUBIDUBI JU KEN DENS :D

Offline

 

#73 16-11-2010 21:43:55

 Paulita

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Warszawa/Pionki
Zarejestrowany: 16-11-2010
Posty: 226
Ulubiona piosenka Josha: All'improvviso Amore
Wiek: 21
Imię: Paulina
WWW

Re: Ulubiony utwór

Trudno wybrać jeden ulubiony utwór Josha. Z nożem na gardle, gdybym musiała, powiedziałabym, że When you say you love me , bo od tej piosenki wszystko się zaczęło. To jeden z moich najukochańszych love songów ever. Ale trudno nie wspomnieć też o cudownych You raise me up, You are loved, Remember me, To where you are, My heart was home again,Mi morena L'Ultima notte. Confession... Wielbię też świąteczne Believe, z najnowszych Hidden away i Love only knows. Ale tak ogólnie to wszystkie kocham

Ostatnio edytowany przez Paulita (16-11-2010 21:44:55)


http://media.tumblr.com/tumblr_lmjxirfszc1qd7fov.gif
Believe in what you feel inside
And give your dreams the wings to fly!

Offline

 

#74 27-11-2010 11:05:50

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Ulubiony utwór

Po tym jak się dowiedziałam, że Galileo (Someone Like You), którą zaczęłam traktować jak moją ulubioną, nie jest piosenką Josha, tylko coverem, długo zastanawiałam się nad wytypowaniem kolejnej.

Prawie każda piosenka Josha, począwszy od pierwszej płyty, ma w sobie to coś, co sprawia, że staje się jedyna w swoim rodzaju. Trudno jest wybrać jedną ulubioną piosenkę. Przed Illuminations moją ulubioną była Awake. Podobała mi się długość piosenki (lubię piosenki 5-minutowe), niebiański głos Josha, melodia, słowa (!). No i także to, że Josh też lubił tę piosenkę. Często ją wykonywał na żywo, i prawie zawsze przed występem mówił o niej kilka słów - że to dla osób, którzy nie mają na nic czasu, że warto zwolnić, wyciszyć się itp. Nie rozumiem więc dlaczego Awake jest utworem bonusowym ale mniejsza o to.

Płyta Illuminations jest kolejnym etapem w życiu Josha, piosenki są bardziej osobiste, głos Josha jeszcze dojrzalszy. No i przede wszystkim czuć powiew świeżości, płyta Awake ma już 3 lata... Dlatego czuję, że jest to mój obowiązek wybrać nową ulubioną piosenkę Josha.

Mimo mojego szacunku do prawie każdej piosenki z repertuaru Josha, to jednak Higher Window stała się mi najbliższa. Na pewno wpływ na to miała niedawna wypowiedź Josha. Że to jego ulubiona piosenka (co jest dla mnie ważne!) no i interpretacja tekstu. Dzięki temu lepiej zrozumiałam utwór. Na początku, gdy dopiero poznaliśmy ten singiel, wypowiadałam się dość sceptycznie. A że coś z głosem nie tak, a że mało emocji... Ale wiecie co? Zapomnijcie o tym. Kurcze, w muzyce Josha podoba mi się to, że nie wystarczy przesłuchać piosenki jeden raz. Po jednym razie można być zawiedzionym. Ale gdy przesłucha się więcej razy, w jednej chwili można się zachwycić. Przez Josha wychodzę na niezdecydowaną. Ale na szczęście jest to reakcja tylko w jedną stronę. Jeśli już coś mi się spodoba - będzie mi się podobać do końca. I tak stało się z Higher Window. Zachwyciłam się. I nie wiem o co mi chodziło z tymi emocjami, ale przecież słychać emocje! Do nowej barwy głosu też się już przyzwyczaiłam (o czym już pisałam), co więcej, zaczęłam ją lubić.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#75 28-11-2010 18:58:48

 soleil'ka

Gość z zewnątrz

Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 21-10-2010
Posty: 16
Ulubiona piosenka Josha: You Raise Me Up
Wiek: 17
Imię: Aga

Re: Ulubiony utwór

Marta, masz rację! Dopiero po kilkukrotnym wysłuchaniu piosenki Josha można ją trochę poznać, i zakochać się w niej Ze mną tak było, gdy usłyszałam pierwsze 3 piosenki z Illuminations. W pewnym momencie byłam nawet rozczarowana, że to tylko to? Ale potem, powoli oswoiłam się z nowym stylem tej płyty, z głosem. A moja ulubiona piosenka? Długi czas była nią You Raise Me Up , bo ma piękny tekst, melodią chwytająca za serce, a w centrum cudowny Josh. Poza tym lubię piosenki z takim prawdziwym, głośnym, pełnym emocji finałem A po przesłuchaniu paru utworów nowej płyty podoba mi się Highr Windows. Jak na razie jest ona nalepsza  z tych trzech, które słyszałam. Właśnie zabieram się, za dosłuchiwanie reszty, więc zobaczymy Jak na razie You Raise Me Up jest dla mnie szczytem, czystą esensją Josha ;P, i wcale nie przeskadza mi, że jest to cover.


"(...)You raise me up, so I can stand on mountains
You raise me up, to walk on stormy seas
I am strong, when I am on your shoulders(...)"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora