Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 27-5-2009 09:53:26

 villemo280

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 15-9-2008
Posty: 20
Ulubiona piosenka Josha: February Song
Wiek: 26

Zespól IL DIVO

Witajcie.

Przy okazji szukania albumów Josha, wpadła mi w oko płyta zespołu Il Divo.
Jest to międzynarodowy zespół wokalny, który tworzy czterech młodych śpiewaków. Dla podkreślenia wielonarodowości grupy, śpiewają w trzech językach: angielskim, włoskim i hiszpańskim. Śpiewają popowe piosenki o miłości, wykonywane w symfoniczno-operowych interpretacjach.

Ich muzyka zaliczana jest do gatunku pop opera. Zaciekawiło mnie to i postanowiłam poszukac ich na You Tube.

Może ktoś z Was zna ten zespół? Co o nich sądzicie?

To bardzo mi się spodobało
http://www.youtube.com/watch?v=MQUVwemycSI

Ta również jest piękna, Il divo & Celine Dion
http://www.youtube.com/watch?v=wAdyhvZo … re=related

Offline

 

#2 27-5-2009 14:19:50

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Zespól IL DIVO

Jestem pod wrażeniem naprawde są świetni i do tego przystojni Śpiewają bardzo w stylu Josha i muszę przyznać że przy Isobel     miałam ciarki ,a u mnie jest to swoisty wskażnik  jakości  piosenek . Na pewno poszukam ich na youtube .

Offline

 

#3 27-5-2009 14:26:12

 laure

alcicho przy modzie

4978668
Skąd: Wroc
Zarejestrowany: 11-5-2009
Posty: 296
Ulubiona piosenka Josha: Alla luce del sole
Wiek: 22
Imię: Kaśka

Re: Zespól IL DIVO

piosenka z Celiną fakt - świetna (ten w dłuższych włosach to bankowo Włoch ), głosy mają dobre, troszkę przeszkadza mi to ciągłe vibrato, ale trzeba im przyznać, że chłopaki na prawdę dobrze śpiewają


Il faut du temps pour aperçevoir une amie dans le miroir...

Offline

 

#4 27-5-2009 16:39:58

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Zespól IL DIVO

Słyszałam już o Il Divo;] Jeszcze kiedyś jak szukałam informacji o Joshu często oni "wyskakiwali" mi jako podobni do niego. Z ciekawości przesłuchiwałam ich, czy faktycznie tacy podobni. Jakie były moje wrażenia? Trudno powiedzieć. Nie skreśliłam ich na samym początku choć nie we wszystkim mi się podobali. Jak dla mnie są trochę "za słodcy". I też tak mam, że zdecydowanie wolę śpiew solo. Mogę się wtedy skupić na konkretnym artyście i tylko jemu poświęcić swoją uwagę. Kilku panów to już robi się tłok. Znalazłam już kiedyś utwór "I Believe In You" z Celine i właśnie ten wpadł mi najbardziej w ucho:) Zapisałam go sobie w komputerze i właściwie to na nim poprzestałam. Od czasu do czasu go sobie słuchałam, ale na tym moje zainteresowanie nimi się skończyło. Teraz dopiero kiedy villemo o nich napisała posłuchałam jeszcze raz, ale u siebie na kompie (bo mam ten kawałek). I tak jak napisałam, że nie lubię "tłoku" to też upatrzyłam sobie nie jednego ale dwóch panów, którzy najbardziej do mnie trafili (dwóch pozostałych odrzucam jednak zupełnie, nie podobają mi się ich głosy). Aha, moimi kryteriami były jedynie głosy, dopiero później sprawdziłam, którzy to są (wygląd nie miał tu żadnego znaczenia, nie o to w muzyce przecież chodzi). Tak więc moimi wybrankami są:
- Urs Toni Bühler (zaskoczę Cię Kasiu, to nie Włoch a Szwajcar!). Ma najlepszy i najpiękniejszy głos ze wszystkich, ale to tylko moje zdanie:) Ach, i ja to jednak mam szczęście do Szwajcarów
http://www.freewebs.com/justildivo/urs01.jpg
- Sébastien Izambard - tenor  francuski
http://img.letssingit.com/artists/9n2bx/sebastian.jpg

Nie podoba mi się za to David Miller, tzn jego głos, bo sam jest niczego sobie http://www.windycitymediagroup.com/imag … hi_res.jpg (jak każdy z nich). Być może w innych utworach jest inny, ale w "I Believe..." jest zbyt dominujący, zagłusza mi Ursa i Sebastiena.

Na tym filmie, który podała villemo:
http://www.youtube.com/watch?v=wAdyhvZo … re=related

Urs zaczyna śpiewać jako drugi (0:33) a zaraz po nim Sebastien (0:50)


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#5 27-5-2009 16:48:45

 laure

alcicho przy modzie

4978668
Skąd: Wroc
Zarejestrowany: 11-5-2009
Posty: 296
Ulubiona piosenka Josha: Alla luce del sole
Wiek: 22
Imię: Kaśka

Re: Zespól IL DIVO

nie no to ja przepraszam ale wcześniej taki Włoch mi się wydawał z wyglądu


Il faut du temps pour aperçevoir une amie dans le miroir...

Offline

 

#6 27-5-2009 19:16:15

 villemo280

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 15-9-2008
Posty: 20
Ulubiona piosenka Josha: February Song
Wiek: 26

Re: Zespól IL DIVO

No cóż, dość fajne z nich chłopaki i nieźle śpiewają. Ale żeby coś więcej powiedzieć musiałabym przesłuchać przynajmniej jedną ich płytę.
Muszę się za to zabrać jak najszybciej.

Znalazłam w ich wykonaniu utwór You raise me up http://www.youtube.com/watch?v=pm0Cbn-C … re=related
ale nie powaliło mnie na kolana. W wykonaniu Josha to brzmi o niebo lepiej.
W ich wersji czegoś mi brakuje. Sama nie wiem

Ostatnio edytowany przez villemo280 (28-5-2009 19:49:43)

Offline

 

#7 27-5-2009 23:37:09

 fanka Josha

Dżoszorozkminiacz

10987084
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 24-1-2009
Posty: 353
Ulubiona piosenka Josha: Awake,Si volvieras a mi
Wiek: 29
Imię: Monika

Re: Zespól IL DIVO

Mnie się oni jakoś nie podobają...tzn...śpiewają nawet fajnie...ale ten ich wizerunek...taki cukierkowy trochę I niektóre piosenki nie powalają na kolana...to fakt...


"Pielęgnuj swoje marzenia...Trzymaj się swoich ideałów...Maszeruj śmiało według muzyki,którą tylko Ty słyszysz..."

Offline

 

#8 28-5-2009 08:31:27

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Zespól IL DIVO

Agnetha napisał:

Jakie były moje wrażenia? Trudno powiedzieć. Nie skreśliłam ich na samym początku choć nie we wszystkim mi się podobali. Jak dla mnie są trochę "za słodcy"

Czuję to samo, Aguń. Może mają ładny głos. Nie... na pewno mają ładny głos. Ale przydałyby się trochę inne wykonania. I też przyznam, że są całkiem przystojni...


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#9 28-5-2009 12:35:30

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Zespól IL DIVO

Fakt są za słodcy , taki klasyczny boysband:D ale miło ich posłuchać .

Offline

 

#10 28-5-2009 16:15:07

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Zespól IL DIVO

villemo280 napisał:

Znalazłam w ich wykonaniu utwór You raise me up http://www.youtube.com/watch?v=lU6KQt-f … re=related
ale nie powaliło mnie na kolana. W wykonaniu Josha to brzmi o niebo lepiej.
W ich wersji czegoś mi brakuje. Sama nie wiem

Mała poprawka: to nie wykonanie Il Divo tylko Westlife;] Film jest poświęcony Il Divo ale to nie oni śpiewają.


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#11 28-5-2009 19:48:32

 villemo280

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 15-9-2008
Posty: 20
Ulubiona piosenka Josha: February Song
Wiek: 26

Re: Zespól IL DIVO

Masz rację Agnetha, wkleiłam zły link. Ale już to poprawiłam.
Chociaż to i tak nie zmienia faktu że  wykonanie tego utworu  przez jeden jak i drugi zespół, wcale mi nie leży.

Ostatnio edytowany przez villemo280 (28-5-2009 19:51:03)

Offline

 

#12 30-5-2009 11:00:00

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Zespól IL DIVO

Posłuchałam trochę Il Divo i szczerze powiedziawszy, nie jestem zachwycona. Niby fajne chłopaki , ładne głosy, ale czegoś im jednak brakuje.

Offline

 

#13 13-7-2009 21:10:19

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Zespól IL DIVO

powiem Wam, że ja Il Divo słucham już więcej niż rok... tzn bardziej to moja siostra...mam właśnie ich płytę i też bardzo ich lubię:) te głosy są poprostu przegenialne i niesamowite!!


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#14 21-7-2009 20:38:53

 Justeene

Powolny działacz

Zarejestrowany: 19-7-2009
Posty: 68

Re: Zespól IL DIVO

Pozwolę sobie na dodanie paru słów w tym temacie. Ja osobiście panów z Il Divo bardzo bardzo lubię, szczególnie Ursa i Sebastiena i widzę, że nie ja jedna. Duet z Celine Dion (którą uwielbiam) jest przepiękny. Podoba mi się też ich piosenka nagrana z Toni Braxton. Za to "Music Of The Night", które śpiewali z Barbrą Streisand nie przypadło mi do gustu, właśnie przez Barbrę, która moim skromnym zdaniem przekombinowała w tym utworze. Piszę o tym dlatego, że przy tej właśnie piosence trafiłam na zespół Teatro. Czterech przystojnych, wystrojonych w garnitury panów (jeden z nich nawet przypomina Ursa! ) z tym że nie śpiewają operowo czy pseudooperowo (nie wiem, nie znam się), a ich repertuar to utwory musicalowe. Czasami aranżacje są słodkie do bólu zębów, ale warto się zapoznać. Na YouTube jest ich wersja "Music Of The Night".

Offline

 

#15 6-11-2010 18:45:56

 AnnMarie

Powolny działacz

3883924
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 10-12-2009
Posty: 86
Ulubiona piosenka Josha: Higher Window
Wiek: 18 lat
Imię: Anna Maria

Re: Zespól IL DIVO

Bardzo lubię Il Divo (w szczególności Carlosa (uwielbiam barytony)), co nie zmienia faktu, że w niektórych utworach szalenie irytuje mnie David i sądzę, że zespół lepiej by brzmiał bez niego. Mam ich dwie płyty "Ancore" i "Siempre".
Uwielbiam "The Man You Love","Pour Que Tu M'aimes Encore", "Hero"(jest cudowna... tylko ten David ) i oczywiście "I believe in you" z Celine.

I te ich koncerty w amfiteatrach są niesamowite, chciałabym kiedyś w takim uczestniczyć...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora