Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 1-2-2009 22:31:39

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Tajemnice Brokeback Mountain

Oglądał ktoś może wczoraj film Tajemnice Brokeback Mountain? A może już wcześniej oglądał?

Ja obejrzałam go dopiero wczoraj. Pamiętam, że jak wszedł na ekrany kin, pomyślałam, że fajnie by było go zobaczyć. Niestety jakoś tak nie było na to okazji. Aż do wczoraj. Leciał w telewizji, więc stwierdziłam, że lepszej okazji nie będę mieć.

Wrażenia. Naprawdę bardzo mi się podobał. Sceneria prześliczna, opowieść wzruszająca. Naprawdę na koniec wzruszyłam się i powstrzymałam się ze łzami, bo oglądałam film z mamą. Gdybym była sama, mogłabym się popłakać.

Homoseksualizm to naprawdę trudny temat. Chociaż tak naprawdę główni bohaterowie nie byli gejami według mnie. Raczej biseksualni albo jeszcze lepiej - heteroseksualni, którzy "przez przypadek" zakochują się w facecie. Przed obejrzeniem tego filmu byłam dość sceptycznie nastawiona na homoseksualizm. Oczywiście gdybym zobaczyła takie osoby na ulicy, nie zaczęłaby rzucać obelg. Tak źle ze mną nie jest. Ale raczej byłabym lekko zniesmaczona. Po tym filmie mój pogląd trochę się zmienił.

Film naprawdę pięknie pokazuje, że KAŻDY ma prawo do miłości, nawet tej "innej miłości". W filmie absolutnie w ogóle nie przeszkadzało mi to, że dwóch facetów się ściskało, całowało, szeptało do siebie czułe słówka. To było tak bardzo subtelne, że czułam się jakbym oglądała na ekranie "normalną parę". Ja zawsze wczuwam się na filmach. Więc wczoraj patrząc, jak się całują, mocno biło mi serce i życzyłam im szczęścia. Jak mi smutno było, gdy nie mogli ze sobą być, bo "co ludzie pomyślą". Heath Ledger i Jake Gyllenhaal zagrali znakomicie. Jestem świadoma, że takie sceny bardzo trudno zagrać. Ci jednak zrobili to świetnie. Szkoda, że nie zdobyli Oscarów. Widocznie byli lepsi.

W całym filmie do jednej sceny mam zastrzeżenia. Jednak reżyser mógł poprzestać na pocałunkach i uściskach bohaterów. Zupełnie niepotrzebna była scena seksu (nie będę zbyt dosłowna, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi ). Ale to tylko jedna mała rzecz. Ogólnie, film godny polecenia!


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#2 2-2-2009 12:03:30

 fanka Josha

Dżoszorozkminiacz

10987084
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 24-1-2009
Posty: 353
Ulubiona piosenka Josha: Awake,Si volvieras a mi
Wiek: 29
Imię: Monika

Re: Tajemnice Brokeback Mountain

Oglądałam ten film i podpisuje się pod wszystkim co napisałaś!Mam dosłownie takie same odczucia jak ty po obejrzeniu tego filmu!!!
Napisałabym to samo na temat tego filmu!


"Pielęgnuj swoje marzenia...Trzymaj się swoich ideałów...Maszeruj śmiało według muzyki,którą tylko Ty słyszysz..."

Offline

 

#3 2-2-2009 14:30:41

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Tajemnice Brokeback Mountain

Ja też mam podobne zdanie . Oglądałam ten film już dawno ale chętnie do niego wróciłam , bo jest niezwykły .Niestety w moim otoczeniu nie znalazł zrozumienia , bo choć moja rodzina twierdzi że jest tolerancyjna i nie są homofobami to nie mogli patrzeć na uściski dwóch facetów.
Ja nie widzę w tym nic złego kiedy para o odmiennej orientacji okazuje sobie uczucie w sposób subtelny . Scena seksu to juz inna sprawa.
Ale poza tym film naprawdę wzrusza i warto go obejrzeć .

Offline

 

#4 2-2-2009 22:37:56

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Tajemnice Brokeback Mountain

Marta, podzielam Twoje zdaine całkowicie. Ale nie byłam w stanie oglądać go teraz, w telewizji, bo świdomość, że tak utalentowany aktor jak Heath Ledger już nie zagra. Nie mogę tego stłumić, bardzo mnie to boli.
A moje emocje z oglądania tego filmu po raz pierwszy: Jest to czuły film. I specyficzny. Miłość homoseksualna jest interesującym mnie tematem, bo nietolerancja w stosunku do niej jest wysoka. Ja osobiście nie uważam, tej 'innej' miłości za złą. I Marta, świetnie to ujęłaś, to była jakby 'miłość z przypadku'. Nie byli takimi gejami, którym podobają się tylko mężczyźni.
W Tajemnicy było dużo czułości, subtelności i takiego 'czegoś'.
Na pewno kiedys do niej wrócę. Kiedyś, jak już żal po Heath'cie minie.


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#5 2-2-2009 22:42:04

 Leia

Zarażony Dżospą

Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 23-11-2008
Posty: 126
Ulubiona piosenka Josha: You Are Loved,AllaLuceDelSole
Imię: Ilona

Re: Tajemnice Brokeback Mountain

Tez oglądałam i zgadzam się z Wami. Film wzruszający, nawet mi łezka poleciała na końcu...ogólnie taki inny niż wszystkie, ale opowiadający o tym co nas otacza, co na nas oddziałowuje, przez co czujemy się potrzebni, czyli o miłości...a ze byla to miłosć dwóch facetów, to niczego nie zmienia. Miłość to miłość.


"Liczą się nie te ciosy, które zadajemy, ale te, które zdołamy znieść"
                                                                               Stephen King

Offline

 

#6 3-2-2009 12:29:30

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Tajemnice Brokeback Mountain

Nijaka napisał:

Ale nie byłam w stanie oglądać go teraz, w telewizji, bo świdomość, że tak utalentowany aktor jak Heath Ledger już nie zagra. Nie mogę tego stłumić, bardzo mnie to boli.
Na pewno kiedys do niej wrócę. Kiedyś, jak już żal po Heath'cie minie.

Szczerze, gdy usłyszałam o jego śmierci nie znałam go za dobrze jako aktora. Ale szybko nadrobiłam zaległości. Mnie też boli to, że tak młody i naprawdę utalentowany chłopak musiał umrzeć. Strasznie podobała mi się jego gra w Mrocznym Rycerzu. Złotego Globa już dostał, mam nadzieję, że Oscara także, a wszystko na to wskazuje, że dostanie. Szkoda tylko, że już pośmiertnie...


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#7 3-2-2009 18:52:10

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Tajemnice Brokeback Mountain

Marta_Evans napisał:

Mnie też boli to, że tak młody i naprawdę utalentowany chłopak musiał umrzeć. Strasznie podobała mi się jego gra w Mrocznym Rycerzu. Złotego Globa już dostał, mam nadzieję, że Oscara także, a wszystko na to wskazuje, że dostanie. Szkoda tylko, że już pośmiertnie...

Zgadzam się. Heath też miał kilka innych ról. Ciekawa była na przykład w 'Obłędnym Rycerzu', grał też Casanovę i w filmie '10 things I hate about you', który na polski przetłumaczony jest 'Poskromienie Złośnicy'.

Heath był naturalny w swoich rolach. W Mrocznym Rycerzu był genialny, to był szczyt jego kariery, albo początek szybkiej kolejki w górę. Ale już nie będzie miał tej szansy. A szkoda.


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora