Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 24-1-2009 12:14:35

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

Widzę, że tu dyskusji jeszcze nikt nie zaczął, chyba, ze wypłynęła w innym miejscu, lecz forum jest na tyle już obszerne, że ciężko mi to ogarnąć:D
Na początku ten album podobał się mi najmniej. Jednak po pewnym czasie doceniłam "klasyczny" głos Josha na tej płycie i teraz żałuję nawet, że jakoś odchodzi od tego sposobu śpiewania. Szczególnie podoba mi sie Alla Luce Del Sole, Gira con me, Canto Alla Vita, To where you are oczywiście, Vincent (Starry, starry night) i Let me fall. No, dobra, prawie wszystko wymieniłam:D A gdy pomyślę, że Josh dysponował tak niesamowitym głosem w wieku lat 20... Ciarki z góry do dołu i z dołu go góry!
A co Wy sądzicie na ten temat?


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#2 24-1-2009 15:58:27

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

Zgadzam się jak najbardziej z tym, że Josh świetnie wypada w "operowych" piosenkach. Ja osobiście niespecjalnie przepadam za jego pierwszą płytą, nie lubię po prostu piosenek w innym języku niż angielski, a na tej publikacji jest takich sporo. Natomiast darzę sporym sentymentem Starry, Starry Night (Vincent van Gogh!) i Let Me Fall. Co do jego głosu w wieku 20 lat - początkowo nie mogłam uwierzyc, że tak młody człowiek posiada niezwykle dojrzały głos. Nawet teraz, gdy ma 28 wciąż się nim zachwycam (głosem i Joshem ).

Josh dostał coś, co zdarza się rzadziej niż raz na milion - ogromny talent. I bardzo się cieszę, że go nie marnuje!

Offline

 

#3 24-1-2009 19:37:25

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

A ja mam wielki sentyment do albumu Josh Groban . Nie był to moja pierwsza płyta , najpierw udało mi się kupić Closer i Awake . Ale dzięki temu słuchając pierwszej płyty mogłam zauważyć jak dojrzewał i ewoluował jego głos . Najbardziej z tej płyty lubię Alla Luce Del  Sole, Un Amore Per Sempre , Gira Con Me i Alejate. Kiedyś też wolałam Josha śpiewającego po angielsku ale teraz to już nie ma dla mnie znaczenia. Ważny jest jego głos i muzyka .Z perspektywy czasu widzę ,że Josh bardziej skłania się ku muzyce pop i troche tego żałuję bo kocham jego wykonanie klasycznych utworów .Album ten Josh zadedykował min.swojej babci która miała na imię uwaga !! DOROTHY Strasznie się ucieszyłam ,że jestem jej imienniczką, spolszczoną ale zawsze !!

Offline

 

#4 24-1-2009 20:32:08

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

Do dorotea: Kurcze, dorotea, Ty to masz szczęście! Jakos tak zawsze miło, jak znajdzie się jakieś "nawiązanie" do swojej osoby:D I ciesze się, że masz podobne zdanie na temat wersji głosu Josha:)
Do plummy: A ja właśnie uważam to za niezwykłe, że Josh potrafi śpiewać w tylu językach:) Ale co do talentu masz rację w stu procentach:D


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#5 25-1-2009 12:06:02

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

Miło słyszeć, że forum jest już obszerne. To prawda, bardzo się rozwinęło od momentu, gdy po raz pierwszy umieściłam tu swój post.

Ale do rzeczy. Pierwsza płyta Josha bardzo mi się podoba. Uwielbiam słuchać głosu tego "jeszcze młodego" chłopca. Był wtedy taki słodki. Oczywiście teraz nadal jest, ale wiadomo, obecnie to już prawdziwy mężczyzna zaznajomiony z show biznesem, nie jest już w nim zagubiony. Na pewno Josh bardzo się zmienił przez te 10 lat. Nie umiałabym jednak powiedzieć, jakiego bardziej kocham.

Z płyty Josh Groban najbardziej uwielbiam Alla Luce Del Sole, Gira Con Me (choć dawno jej już nie słuchałam), You're Still You, To Where You Are (ach, boska rola w Ally McBeal!), Alejate (niedawno zakochałam się w niej na nowo!), Let Me Fall (ona jest tak niesłychanie smutna...), Un Amore Per Sempre, Jesu, Joy of Man's Desiring (jak już tu gdzieś pisałam - dopiero niedawno odkryłam, że ta piosenka jest cudowna!), The Prayer (jednak od niedawna nie słucham jej jakoś) oraz Mia Per Sempre (ach, przepiękna!). Jeśli chodzi o Canto Alla Vita, choć strasznie ją lubię, nie bardzo podoba mi się wersja oryginalna. Wolę słuchać tego. Tu zaśpiewał po prostu rewelacyjnie! Dzięki tej wersji uwielbiam całą piosenkę.

Co do tych niewymienionych, podobają mi się, ale troszkę mniej niż powyższe. Chyba że nadejdzie taki czas, gdy odkryję jakąś na nowo, jak to było choćby z Jesu, Joy of Man's Desiring. I to jest najlepsze w Joshu!

David Foster wykonał wspaniałą robotę. Jak dobrze, że wziął Josha pod swoje skrzydła.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#6 25-1-2009 15:13:08

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

Dla mnie każdy album Josha jest wyjątkowy i niepowtarzalny:) Album Josh Groban tym bardziej, po pierwsze: bo kiedy go nagrywał miał 20 lat, czyli dokładnie tyle ile mam ja:) I tak jak Dorotę łączy z Joshem jego babcia, tak mnie z nim właśnie wiek:)

Po drugie: to jego pierwszy album więc tym bardziej zapadający w serce i pamięć.
Po trzecie: to właśnie album klasyczny, a ja od zawsze obracałam się właśnie w takich klimatach:) Dlatego szczególnie zwróciłam uwagę na Josha kiedy po raz pierwszy usłyszałam go w piosence "Un Giorno Per Noi"

A co do języków...uwielbiam wszystkie ze szczególnym uwzględnieniem włoskiego i hiszpańskiego. Pomimo że nie znam tych języków to i tak o wiele łatwiej jest mi nauczyć się właśnie tych piosenek:) Jednak to prawda, nie ważne w jakim języku śpiewa Josh, ważne że to jego głos:) Mógłby nawet po chińsku, a i tak byłoby cudnie^^

Piosenek nawet nie wymieniam, bo musiałabym wszystkie^^

Mam też nadzieję, że Josh powróci do śpiewu "operowego" bo jego głos jest wręcz do tego stworzony! A szkoda by było marnować taki potencjał tylko dlatego, by dopasować się do oczekiwań popkultury:/ Josh musi zachować swoją indywidualność i nie dawać się kierować ludziom z zewnątrz, którym chodzi nie o muzykę ale głównie o kasę, którą można na nie zbić... A ponieważ nie jest już nowicjuszem w tym biznesie, swój rozum ma i na pewno nie pozwoli by zrobili z niego jakiegoś podrzędnego "popowca"...

Muzyków pop jest na pęczki, którzy nie różnią się od siebie niczym szczególnym, a Josh jest jeden jedyny:D I taki pozostanie na wieki wieków:)


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#7 26-1-2009 13:58:29

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

Muszę powiedzieć, że mnie też na początku nie zachwycił album Josh Groban. Najpierw moim ulubionym był Awake, ale po kolei zakochiwałam się również w Closer i Josh Groban. I ten pierwszy album Josha ma jakąś magię. Magię bycia pierworodnym, magię bycia Innym, ale takim serio innym. I podoba mi się. Jestem ciekawa, w jakim stylu będzie NOWA płyta Josha.

I wiecie co? Bardzo unikam określenia "pop" w stosunku do muzyki Josha. Mam z tym złe skojarzenia, przychodzi mi na myśl Doda i tego typu osoby... Ale nie da się zaprzeczyć, że piosenki Josha schodzą coraz bardziej w tę stronę. Znaczy, nie stronę DODY, khy khy khy!! Ale bardziej pop, niż klasyka. To  może sprawiać, że Josh niektórym się nie podoba - dla fanów pop zbyt klasyczny, dla fanów muzyki klasycznej czy operowej zbyt popowy. Dla mnie jest w sam raz, ale wolałabym, żeby został taki. Nie przechylał się już w tę pOp stronę.

A mnie z Joshem łączy.... Łączy... <myśli> Oboje lubimy krawaty XD I koszule XDD


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#8 28-12-2009 12:24:01

 adalheid

Zarażony Dżospą

3994707
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 23-12-2009
Posty: 105
Ulubiona piosenka Josha: You Are Loved (Don't Give Up)
Wiek: 22
Imię: Aleksandra

Re: Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

Dla mnie także ten album jest w pewien sposób magiczny:) jeszcze jak pomyślę, że nagrywając ją Josh był tak młody, a Jego Głos tak dojrzały, porywający, przenikający... Po prostu coś niesamowitego! Mój sentyment do "klasycyzmu" tego albumu bierze się pewnie także z tego, że nigdy nie słuchałam takiej muzyki (buu:()- ot tyle co w radiu, czasem coś w telewizji, przez krótki czas słuchałam Bocelliego (którego swoją drogą także uważam za niesamowicie utalentowanego Artystę), a mimo tego utwory zawarte na płycie od razu zagnieździły się u mnie w głowie - cóż, jedyne wytłumaczenie to chyba tylko magia Josha, który nagrywając płytę zawarł w niej mnóstwo miłości do muzyki i niewątpliwie cząstkę duszy...

Ostatnio edytowany przez adalheid (28-12-2009 12:25:25)


"Przeznaczenie. Predestynacja. Coś co nieuniknione. Mechanizm, który sprawia, że praktycznie nieskończona liczba niemożliwych do przewidzenia wydarzeń musi zakończyć się takim, a nie innym skutkiem." [A. Sapkowski, "Pani Jeziora"]

Offline

 

#9 11-11-2014 16:12:47

 monikaa

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 22-9-2014
Posty: 12
Ulubiona piosenka Josha: Awake/Remember when it rained/
Wiek: 24
Imię: Monika
Od kiedy słucham Josha: 13.08.2014

Re: Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

Od ostatniej płyty Josha zaczęłam, więc teraz przykładnie wracam do początku.

Pierwsza płyta, to też pierwsza jaką kupiłam (razem z Awake i Illuminations). Ogromne wrażenie robi wiek Josha w stosunku do tego, jak pięknym i dojrzałym głosem zaśpiewał na płycie. Od pierwszego wysłuchania pokochałam znane już wcześniej Youre still you i To where you are. Tę drugą chyba nawet bardziej uwielbiam, głos Josha jest w niej tak mocny i czysty, że przeszywa na wskroś. Od samego początku wrażenie zrobiła na mnie piosenka Vincent. Kolejne czyste wykonanie i ta smutna melodia - coś pięknego. Alejate również należy do kategorii tych od pierwszego wysłuchania. Kocham gitarę, może dlatego od razu zwróciła moją szczególną uwagę ta piosenka, do tego oczywiście głos i emocje, które płynęły z wykonania (tłumaczenie tekstu później dopiero przeczytałam). Prawdą jest to, że muzyka jest uniwersalnym językiem. Josh potrafi zaśpiewać w tak emocjonujący sposób i tak interpretuje teksty, że nawet nie rozumiejąc ani słowa można poniekąd wywnioskować o czym śpiewa.

To teraz po kolei o reszcie:
Alla Luce del Sole - już pierwsze dźwięki zabierają mnie do wspaniałego świata, pełnego pięknych dźwięków. Wspaniale głos Josha brzmi w tym utworze.
Gira con Me - przepiękna, z lekkością wyśpiewana, wzruszająca.
Cinema Paradiso -  ja mam chyba słabość do włoskich wykonań Josha. Tak pięknie śpiewa w tym języku, że z przyjemnością się zasłuchuję. Faktem jest, że od dawna lubię takie utwory, gdzie i orkiestrę słychać, i bardziej klasyczny śpiew, dlatego też i Josha w takim repertuarze uwielbiam.
Canto Alla Vita - Lubię. Nawet bardzo. Ale jeśli miałabym wybierać, to wolę wersję z Live at the Greek. Nie ma tego popowego brzmienia/melodii w tle (nie wiem jak to określić inaczej). No i studyjne wykonania często nie mają tego czegoś, tych emocji, co koncertowe. I na DVD śpiewa sam, a nie w duecie, a to też wolę.
Let me fall - całym sercem uwielbiam. Zakochałam się w niej dwa razy, najpierw podczas zapoznawania się z płytą, później kiedy oglądałam DVD z Josh Groban in concert. Zestawienie głosu Josha, tekstu i obrazu z koncertu tylko spotęgowało moje uwielbienie.
Un Amore per Sempre - Cudna. Smutny tekst o wiecznej miłości, trwającej tylko przez moment. Potwierdza się znowu, że Josh plus śpiewanie po włosku daje coś pięknego.
Home To Stay - nudna będę, ale kocham. Kocham całość. Kocham to, co Josh robi ze mną poprze tę piosenkę to Jego Then I'll be bringing you back home to stay... przepiękne.
Jesu, Joy of Man's Desiring - to przykład takiej piosenki, do której musiałam się przekonać. Jakoś ją zignorowałam na płycie, po prostu nie zaskoczyło między nami Ale tutaj znowu z odsieczą przyszło DVD Josh Groban in concert. Zakochałam się w tamtym wykonaniu. Jestem wzrokowcem, może dlatego jest tak, że doceniam niektóre utwory po obejrzeniu i wysłuchaniu koncertowych wersji. Albo inaczej - bardziej przypadają mi do serca wykonania koncertowe, bo w nich słychać więcej
The Prayer - wersja z Charlotte Church była drugą, jaką słyszałam. Pierwszą oczywiście był duet z Celine Dion. Obie lubię bardzo, chociaż przyznam, że nie była to miłość od pierwszego zasłyszenia.
Bonus:
Mia per Sempre - jak najbardziej na tak. Piękny tekst, aż czasami żałuję, że te włoskie cudowności, które Josh śpiewa, nie są Jego autorstwa. Za to przepięknie je interpretuje, to mi wystarcza.

Pisząc to (i równocześnie słuchając płyty) doszłam do wniosku, jak bardzo uwielbiam tę płytę. Jeszcze parę tygodni temu zapytana o ulubioną płytę wskazałabym na Closer albo Awake. Zresztą nie będę wskazywać, bo to jest tak samo trudne, jak wybranie ulubionej piosenki. Nie ma jednej

Offline

 

#10 14-11-2014 19:11:39

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

Powtarzasz kilka razy, że dopiero po przesłuchaniu danej piosenki w wykonaniu koncertowym zwracasz na nią większą uwagę. Masz całkowitą rację! Jak już wiele razy tu pisałyśmy - Josh jest jednym z tych genialnych artystów, którzy umieją zaśpiewać lepiej niż z playbacku.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#11 15-11-2014 19:40:39

 monikaa

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 22-9-2014
Posty: 12
Ulubiona piosenka Josha: Awake/Remember when it rained/
Wiek: 24
Imię: Monika
Od kiedy słucham Josha: 13.08.2014

Re: Co sądzę na temat pierwszego albumu Josha

Zdecydowanie tak ale nawet nie o sam playback tu chodzi. Inaczej się śpiewa nagrywając daną piosenkę w studio, a inaczej na koncercie - inne emocje, i to słychać w wykonaniu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora