Polskie forum fanów Josha Grobana

Forum fanów Josha Grobana

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#31 31-7-2009 23:34:59

 Justeene

Powolny działacz

Zarejestrowany: 19-7-2009
Posty: 68

Re: Musical "Upiór w Operze"

Bardzo przepraszam za odświeżanie tematów, ale toczą się tu tak ciekawe dyskusje, że nie mogę się powstrzymać od wtrącenia swoich trzech groszy. Grosz nr 1: "Upiór w operze" jest moim ukochanym musicalem, film i piosenki z niego znam na pamięć, słuchałam chyba każdej wersji językowej którą można znaleźć w internecie (wersja chińska i japońska wymiatają ) - takie moje małe wariactwo od którego bardzo cierpi rodzina, słowem, maniaczka ze mnie A to wszystko przez tę magiczną muzykę, która od pierwszego usłyszenia nie chce wyjść z głowy! Ciekawe jest to, że Niemcy, Francuzi, Hiszpanie i Włosi zdubbingowali ten film. Nie jestem fanką Upiorów niemieckiego (po niemiecku nic nie brzmi ładnie w moim odczuciu ) i hiszpańskiego (ten brzmi jakby miał 100 lat, ten głos i wygląd Gerry'ego niezbyt do siebie pasują). Upiór francuski, Laurent Ban to wg mnie dobry wybór, choć czasami faceta ponosi i zaczyna za bardzo kombinować, a w rezultacie to jego niesamowite wczuwanie się zaczyna być denerwujące, ale tylko czasami. Warto dodać, że Christine dubbingowała Cecilia Cara, czyli Julia z "Romeo et Juliette". Bardzo udany duet w moim odczuciu, ale ja się nie znam Moim ulubionym dubbingowanym Upiorem jest Il Fantasma , czyli Luca Velletri. Pan Velletri brzmi jak Gerry Butler po włosku, jest po włosku bardzo emocjonalny i nie kombinuje jak Monsieur Ban. Uwielbiam ten głos! "Il Fantasma dell'Opera" w wykonaniu jego i Renaty Fusco to prawdziwa poezja, że o "Musica per noi" nie wspomnę. Ach.... Tu płynnie przechodzimy do grosza nr 2: moja upiorowa (a może upiorna? ) obsesja zawiodła mnie aż do Warszawy. Edyta Krzemień niesamowita jako Christine, Marcin Mroziński równie niesamowity jako Raoul i wreszcie Tomasz Steciuk jako Upiór. Wspaniały. Przepiękny głos i rewelacyjna gra aktorska. Byłam zachwycona. Słuchałam wcześniej Damiana Aleksandra (którym szczerze mówiąc nie jestem zachwycona), ale o wiele bardziej podoba mi się wykonanie pana Steciuka. Co do Łukasza Zagrobelnego, to czytałam, że zrezygnował z roli na rzecz swojej kariery solowej. Nie jestem pewna, czy zagrał w ogóle choć jeden spektakl. Grosz nr 3: Płyta z piosenkami z Romy mnie nie zachwyciła. Damian taki sobie (choć w "Stąd odwrotu nie ma już" jest super), "Loch rozpaczy" zdecydowanie można było zrobić lepiej, ale najsłabszym punktem jest wg mnie Christine-Paulina Janczak. To decydowanie nie jest moja Christine. To by chyba było na tyle. Pisałyście, że lubicie długie posty, więc mam nadzieję, że ten też mi ujdzie na sucho
"I am your Angel of Music... Come to me, Angel of Music..." Słyszycie? On znów mnie woła! Znowu włączę film i posłucham muzyki nocy... "I'm coming, my Angel!"

Offline

 

#32 2-10-2009 00:10:27

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Musical "Upiór w Operze"

Mam już bilety na Upiora! Oczywiście, wznowiono ten spektakl w repertuarze. Jutro o 19 będę w ROMIE upajać się Upiorem w Operze. Pięknie, pięknie ^^


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#33 3-10-2009 12:06:18

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Musical "Upiór w Operze"

Nijaka napisał:

Mam już bilety na Upiora! Oczywiście, wznowiono ten spektakl w repertuarze. Jutro o 19 będę w ROMIE upajać się Upiorem w Operze. Pięknie, pięknie ^^

Ach, świetnie! ^^ Kurcze, ja sama poszłabym na spektakl jeszcze raz. Błagam, niech go nagrają na DVD! Kupiłabym na 100% Niby teraz się wzbraniają, że to za droga inwestycja itd... ale może zmienią w końcu zdanie. Jestem pewna, że sporo by na tym zarobili.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#34 13-10-2009 17:04:34

 Saira

Powolny działacz

9018175
Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 21-1-2009
Posty: 62
Ulubiona piosenka Josha: If I walk away
Wiek: 24
Imię: Gosia

Re: Musical "Upiór w Operze"

Nijaka napisał:

Mam już bilety na Upiora! Oczywiście, wznowiono ten spektakl w repertuarze. Jutro o 19 będę w ROMIE upajać się Upiorem w Operze. Pięknie, pięknie ^^

Ja upajałam się "Upiorem" 1 października   W końcu cóż może być lepszego niż "kulturalna" inauguracja nowego roku akademickiego ?!

Ostatnio edytowany przez Saira (13-10-2009 17:05:04)


I can't breathe without you and I don't
I can't live without you and I won't

Offline

 

#35 14-10-2009 17:42:13

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Musical "Upiór w Operze"

Ach, też bym pojechała jeszcze raz... Tylko mam bardzo daleko:(


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#36 15-8-2010 13:35:22

 violino

Zarażony Dżospą

Skąd: 3miasto
Zarejestrowany: 23-10-2009
Posty: 136

Re: Musical "Upiór w Operze"

6 lat się broniłam przed obejrzeniem Upiora.. i dopadł mnie na urlopie, gdzie trzeba było oglądac, co się nawinęło. I ... zakochałam się w filmowej wersji z roku 2004, z muzyką Webbera.
Polską wersję z Romy słyszałam we fragmentach, ale totalnie mi głosy nie podeszły - nazwiskami nie rzucę, ale aktorka śpiewająca rolę Christine tak dla mnie piszczała, ze nie dałam rady długo tego słuchać, dlatego zostaję przy wersji filmowej.
I chciałabym przeczytać książkę. Świetna historia.

Offline

 

#37 23-8-2010 19:55:43

 Pauline

Gość z zewnątrz

Skąd: Ciechanów ;D
Zarejestrowany: 23-8-2010
Posty: 4
Ulubiona piosenka Josha: To where you are. <3
Wiek: 16
Imię: Paulina

Re: Musical "Upiór w Operze"

Muszę przyznać, że uwielbiam 'Upiora w Operze' zarówno wersję polską, z teatru Roma, jak również filmową, którą obejrzałam już pewnie z kilkanaście razy. Od czasu kiedy byłam na  spektaklu, nie ma dnia, bym nie słuchała 'upiorowych' piosenek. W teatrze bardzo mi się podobało, byłam w kwietniu i bardzo ubolewam, że nie udało mi się pójść jeszcze raz. Cudowna historia, muzyka, dekoracje i gra aktorska! Mimo tego, że wolę słuchać piosenek w wersji angielskiej, polskie też mają coś w sobie, szczególnie 'Noc muzykę gra' w wykonaniu Damiana  Aleksandra. Tomasza Steciuka słyszałam w 'Lochach Rozpaczy', jego głos także bardzo mi się podoba. Przed obejrzeniem filmu broniłam się przez kilka miesięcy, bowiem myślałam, że będzie on... nieudany i zepsuje moją opinię o musicalu, jednak stało się wręcz odwrotnie. Gerard Butler w roli Upiora jest znakomity, zresztą tak samo jak Emmy Rossum jako Christine. Ona na prawdę ma ogromny talent i cudownie śpiewa, 'Wishing You Were Somehow Here Again' jest tego znakomitym dowodem. Gerard jest wspaniałym aktorem, z romantycznego, wrażliwego i cierpiącego Upiora, zmienił się w strasznego 'wojownika' w Gamerze, jego kreacje w innych filmach także są świetne. Oczywiście do innych aktorów też nic nie mam, mimo, że nie lubię Raoula jako postaci, Patrick Wilson świetnie wcielił się w swoją rolę. Sympatią darzę też Madame Giry. Moje ulubione sceny to chyba pierwsze 'porwanie' Christine przez Upiora, 'the music of the night' jest fantastyczne, mogę oglądać to w nieskończoność! 'The point of no return' i sama końcówka również są powalające. ;D Zawsze płaczę, gdy Upiór odchodzi, Christine daje mu pierścionek, a potem na jej grobie leży róża...Czytałam także książkę Gastona Leroux, można powiedzieć, że pochłonęłam ją w jedno przedpołudnie. Różniła się dosyć sporo od musicalu, ale także bardzo mi się podobała. Głównie chyba brakiem Persa, który w książce odegrał bardzo wielką rolę. Dzięki tej lekturze można dowiedzieć się wiele więcej o historii i przeszłości samego Upiora ( chociaż jest inna, niż ta w musicalu ) i zrozumieć jego rozpacz i pragnienie normalności. Jego historia wzbudza we mnie współczucie, jakże ciężko jest żyć cały czas w samotności, skrytym w obawie przed ludzkim wzrokiem, który jest okrutny, bo przecież nie liczy się to co na zewnątrz, tylko to co w środku... Faktycznie, Upiór nie zachowywał się dobrze, był zły, ale w częściowo można to wytłumaczyć jego ciężkim losem. Na końcu, gdy pozwala odejść Christine, dowodzi jak bardzo ją kocha, chce dać jej szczęście i wie, że nie jest jej godzien, nie zachowywał się fair.

Ostatnio edytowany przez Pauline (24-8-2010 12:01:10)


'deep in the stillness
i can hear you speak
you're still an inspiration
can it be?'

Offline

 

#38 29-7-2011 10:25:04

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Musical "Upiór w Operze"

Dobra..dłuuugo tu nikt nie pisał, ale ja dopiero teraz tu dotarłam.. zbyt dużej wiedzy na temat musicali to ja nie mam i nie powiem fachowo co mi sie w nim podoba..po prostu mnie.hmm zachwycił ! Wgl powaliła mnie rola WIELKIEJ DIVY haha
ale to to ciarki mnie przechodzą... chociaż w filmie mam chyba inną wersję, bo wydaje mi się, że ma cieńszy głosik i taki bardziej dziewczęcy..ale nie mogę znaleźć na Yt... http://www.youtube.com/watch?v=3zfbtXdN … re=related


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#39 29-7-2011 10:33:15

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Musical "Upiór w Operze"

Kochana, czytaj komentarz do filmiku. Obraz rzeczywiście pochodzi z filmu z 2004 ale głos jest podstawiony. To głos Rebecci Caine. Rzeczywiście prawdziwej sceny nie ma na youtube, ale znalazłam sam głos, jakby co: http://www.youtube.com/watch?v=fj0PQadRzlM


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#40 29-7-2011 12:04:00

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Musical "Upiór w Operze"

ojj faktycznie...jakoś nie doczytałam.. oo no w filmie faktycznie jest to co wysłałaś.. jejjku ile ja się tego na studiach osłuchałam i wyoglądałam..juz dziewczyny miały mnie dość..i cały czas chodziły za mna: think of me lalalalala


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora