Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#31 13-4-2011 21:41:21

 laure

alcicho przy modzie

4978668
Skąd: Wroc
Zarejestrowany: 11-5-2009
Posty: 296
Ulubiona piosenka Josha: Alla luce del sole
Wiek: 22
Imię: Kaśka

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

no no, trzeba przyznać, że fotki nieziemskie

a mnie też przygarniecie?


Il faut du temps pour aperçevoir une amie dans le miroir...

Offline

 

#32 13-4-2011 22:51:34

Mimi

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 29-10-2010
Posty: 20

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Mi też nie do końca pasuje taka metafora tej piosenki. Z drugiej strony wolę taki styl. Spokojny nieprzekombinowany. Może bardziej pasowałoby jakby pomagała mu jakaś kobieta, co lepiej pewnie wpisałoby się w tekst.
Oczywiście przyjemnie patrzeć na Josha w kilku odsłonach, który w każdych warunkach jest w stanie zagrać i zaśpiewać. Ale czegoś zabrakło...


edit:
Obejrzałam teledysk "To where you are" ta pisoenka zawsze wprowadza mnie w bardzo nostalgiczny nastrój. Przyznam, że widziałam nigdy tego wideo. Widząc Josha tak młodego śpiewającego tak przejmujący utwór jeszcze bardziej doceniam jego wielkość.

Ostatnio edytowany przez Mimi (13-4-2011 22:57:56)

Offline

 

#33 13-4-2011 23:57:57

 adalheid

Zarażony Dżospą

3994707
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 23-12-2009
Posty: 105
Ulubiona piosenka Josha: You Are Loved (Don't Give Up)
Wiek: 22
Imię: Aleksandra

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Mi się wizualnie też podoba ten teledysk, chociaż moja pierwsza i później ciągle towarzysząca myśl to "Tylko uważaj na palce Josh, paaaalce!!"
Tak jak Marta również uważam Hidden Away za lepszy (o ile można stopniować twórczość Josha ). Szczerze mówiąc ciągle mam nadzieję, że kolejnym klipem promującym będzie Voce Existe Em Mim - ten utwór na pewno porwałby jeszcze większe tłumy...
A... Widać "potyczki" w montażu - 4:16 - Josh ma podciągnięte rękawy (jakby to nie brzmiało, strasznie mnie to kręci, nie tylko w wykonaniu Josha - kelnerom zawsze zostawiam napiwek ); 4:22 - tu już są opuszczone taka mała dygresja (często w filmach są takie wpadki - nawet ich specjalnie nie szukając jakoś tak mi się "rzucają" na oczy )


"Przeznaczenie. Predestynacja. Coś co nieuniknione. Mechanizm, który sprawia, że praktycznie nieskończona liczba niemożliwych do przewidzenia wydarzeń musi zakończyć się takim, a nie innym skutkiem." [A. Sapkowski, "Pani Jeziora"]

Offline

 

#34 14-4-2011 18:43:15

 anika

Dżoszorozkminiacz

13630726
Skąd: Chorzów - Górny Śląsk
Zarejestrowany: 6-12-2010
Posty: 401
Ulubiona piosenka Josha: You Raise Me Up
Wiek: 34
Imię: Anna

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Wczoraj poczułam o czym mówią dziewczyny, które nie zachwyciły się szczególnie tym klipem. Dla mnie osobiście piękny w prostocie i jak już wcześniej pisałam Josh w tej marynarce... ehhh i to światło... cudnie. Rozdzielając te dwa tematy Josh - robotnik (jakkolwiek to brzmi ) i Josh - muzyk (chyba pasuje do obrazka) wszystko gra, ale razem ... już jakoś mniej. Szczególnie po mojej wczorajszej wizji
Ja jestem romantyczką i wszystko widzę bardzo prosto dlatego w mojej wyobraźni powstał taki oto obrazek podczas już nie wiem którego słuchania mojego kochanego "OKNA"...

Wczesny ranek, szary i ponury dzień. W ciemny pokoju siedzi Josh i przez okno wdzierają się pierwsze nieśmiałe promienie słoneczne oświetlające postać Josha siedzacego na kanapie i wpatrującego się w czarno białe zdjęcia jakiejś młodej kobiety... wtedy zaczynają się migawki wspomnień...
- chłodny wietrzny dzień, Josh idzie plażą w tle może biegać Sweeney
- niebo jest szare i zachmurzone
- nagle wzmaga się wiatr i zza chmur wychodzą promienie słoneczne
- słońce oświetla postać dziewczyny zmagającej się z uporczywym wiatrem
I znowu Josh siedzący  w ciemny pokoju, śpiewający przy fortepianie i kolejne migawki...
- tym razem jakieś wspólne chwile, radosne i szczęśliwe
A za chwilę już Josh znowu na plaży (scena podobna jak na początku) i takie same promienie słońca i ta sama dziewczyna i wiatr który wyrywa z rąk dziewczyny zdjęcia podobne do tych które oglądała Josh w ponurym i ciemnym pokoju....

wiem wiem, patetyczne to jakieś ale ja w jakiś taki nastrój popadłam wczoraj wieczorem i jakoś tak to zobaczyłam, to był taki trochę sen na jawie którym postanowiłam się z Wami podzielić. Może za prosto to zrozumiałam i przekaz nie taki ale obrazek ładny (jak dla mnie)


You raise me up, so I can stand on mountains
You raise me up, to walk on stormy seas...

Offline

 

#35 14-4-2011 18:51:43

 annesophie

Wstępna faza Grobanizmu

Zarejestrowany: 8-12-2010
Posty: 223
Imię: A.

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Mnie Twój opis bardzo się podoba, ja też miałam inna wizję odnośnie teledysku do "Higher window", nie zrobiłabym takiego teledysku, jaki w rzeczywistości powstał, co nie zmienia faktu, że on mi się podoba.
Znakomicie potrafię wyobrazić sobie teledysk z Twojego opisu i myślę, że świetnie pasował by on do tej piosenki. Też bym raczej utrzymała całość w tonacji smutny, samotny Josh, jego wspomnienia itp. Ale widać On sam uważał, że powinno być inaczej, nie wiem, może nie chciał, aby był podobny do "Hidden away"...


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m064ux5AF21qacpflo1_500.gif

...And if you knew how I wanted someone to come along
And change my life the way you've done...

Offline

 

#36 14-4-2011 19:23:25

 kasieczku

Dżoszorozkminiacz

8039124
Skąd: Śląsk - Tychy
Zarejestrowany: 9-9-2010
Posty: 410
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Wiek: 21
Imię: Kasia

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Mi też podoba się Twoja wizja Aniu Z pewnością takie coś byłoby bardziej w klimacie piosenki, co nie znaczy, że ten teledysk mi się nie podoba... problem polega głównie na tym (wybaczcie mi, że to napiszę) że klip jest... o niczym... bo nie dowiadujemy się co się dzieje z tymi klawiszami i w ogóle. Nie znaczy to, że sądzę iż jest bezsensu, po prostu chciałabym, żeby Josh wytłumaczył nam -co autor miał na myśli...

Ogólnie mimo wszystko teledysk na plus, a jako że piosenkę pokochałam od razu... to teledysk siłą rzeczy też. Mimo wszystko


http://i1095.photobucket.com/albums/i466/aggie_ann/jgr345.gif?t=1312662424

SZUBIDUBI JU KEN DENS :D

Offline

 

#37 15-4-2011 17:28:08

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Jak dla mnie teledysk jest po prostu nudny, no i zgodzę się z poprzedniczką, że praktycznie o niczym. Nie chodzi o to, że Josh powinien mieć teledyski niczym Lady Gaga-przeładowane formą i treścią, tylko, że jego piosenki wymagają raczej bardziej poetyckiej i kreatywnej oprawy.

Offline

 

#38 16-4-2011 18:06:41

 HeroConstantine

Dżoszorozkminiacz

5358342
Skąd: Górny Śląsk:)
Zarejestrowany: 23-1-2009
Posty: 529
Ulubiona piosenka Josha: You're the only place, Believe
Wiek: 19 lat
Imię: Monika

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Mnie intryguje tylko, co to za łańcuszek na szyi Josha:P


Life is too short to be unhappy:)
Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym

Offline

 

#39 16-4-2011 18:10:13

 annesophie

Wstępna faza Grobanizmu

Zarejestrowany: 8-12-2010
Posty: 223
Imię: A.

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Też się nad tym zastanawiałam! I nie jest to pierwszy raz, kiedy widzę, że ma łańcuszek, myślę, że to może być krzyżyk albo medalik...


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m064ux5AF21qacpflo1_500.gif

...And if you knew how I wanted someone to come along
And change my life the way you've done...

Offline

 

#40 16-4-2011 19:53:51

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

A może nieśmiertelniki? W USA są bardzo popularne i nosi je wielu.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#41 16-4-2011 20:31:51

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#42 16-4-2011 21:09:10

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Chyba pierwszy raz w życiu słyszę TYLKO Josha i fortepian! Bez towarzystwa pełnej orkiestry. I ten "ubogi" zestaw jest 100 razy lepszy, moim zdaniem. Kiedy Josh uderza w klawisze i zaczyna śpiewać... nie da się opisać tego co w tym momencie wyrabiają moje zmysły, heh. Coś niebywale pięknego

A sam teledysk bardzo przypadł mi do gustu. Dać mi jeden fortepian czy pianino i już jestem szczęśliwa, a co tu dopiero całą fabrykę tych cudownych instrumentów xD
A Josh jest tu taki zwyczajny, taki naturalny, taki, jakiego przede wszystkim kochamy


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#43 16-4-2011 21:16:26

 kasieczku

Dżoszorozkminiacz

8039124
Skąd: Śląsk - Tychy
Zarejestrowany: 9-9-2010
Posty: 410
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Wiek: 21
Imię: Kasia

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Rzeczywiście bez tej całej oprawy instrumentalnej brzmi magicznie... i jeszcze ta przestrzeń potęgująca jego głos i dźwięk, tego jakże boskiego instrumentu
Higher Window spodobała mi się od razu a teraz kocham ją z każdym dniem mocniej, cóż mogę więcej powiedzieć?


http://i1095.photobucket.com/albums/i466/aggie_ann/jgr345.gif?t=1312662424

SZUBIDUBI JU KEN DENS :D

Offline

 

#44 18-4-2011 02:35:23

elaynaah

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 20-8-2010
Posty: 216
Ulubiona piosenka Josha: February Song (a jakże!)
Wiek: 22
Imię: Agata

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

Podpiszę się pod twierdzeniem, że teledysk w sumie o niczym Ale z drugiej strony... siedziałam, patrzyłam i uśmiechałam się (poza paroma momentami, gdy mi brutalnie przerywano ładowaniem się filmiku xD) smutno, bo smutno, ale jednak. Poza tym, po teledysku poczułam ogarniającą mnie melancholię. Bo mimo wszystko, Higher window jest dość smutnym utworem.
Myślę, że Josh właśnie chciał, żebyśmy zwróciły uwagę na słowa (na to pamiętne "Just don’t tell me that it’s too late for me to love you" m. in.), żebyśmy zamiast kolejnej "historyjki" zastanowiły się, co ma nam do powiedzenia.
Ale przecież my zawsze rozgryzamy teksty wzdłuż, wszerz i w poprzek
W każdym razie, może i dobrze, że klip jest taki, a nie inny. Jakoś stawia Josha w trochę innym świetle.

Ach, i ten młotek! Ten strój! Taaaaki seksowny Josh!

Offline

 

#45 18-4-2011 08:39:40

 anika

Dżoszorozkminiacz

13630726
Skąd: Chorzów - Górny Śląsk
Zarejestrowany: 6-12-2010
Posty: 401
Ulubiona piosenka Josha: You Raise Me Up
Wiek: 34
Imię: Anna

Re: Teledysk do piosenki "Higher Window"

elaynaah napisał:

Ach, i ten młotek! Ten strój! Taaaaki seksowny Josh!

oj tak  taki inny niż zwykle- mnie też bardzo przypadł do gustu


You raise me up, so I can stand on mountains
You raise me up, to walk on stormy seas...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora