Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 14-12-2008 14:46:25

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Wywiady

Jeszcze nie było takiego tematu. A warto przecież. Z wywiadów dowiadujemy sie dużo o Joshu.

Mam dla was przetłumaczony wywiad dla niemieckiej gazety Gala z 27 listopada, więc wywiad całkiem świeży.

Oto skan z gazety:
http://i273.photobucket.com/albums/jj22 … sse_07.jpg

A oto tłumaczenie:

Stał się gwiazdą dzięki swojej muzyce z gatunku Classic-Pop. Ze swoją delikatną naturą został także idolem wielu ludzi.

Wszystko w Joshu Grobanie jest w pewien sposób łagodne. Jego uścisk dłoni, jego uśmiech, a podczas wywiadu w The Hotel Marquis w Hollywood pił zieloną herbatę małymi, ostrożnymi łykami. Co więcej, na pierwszy rzut oka Groban pasuje do swojej muzyki, jaką wykonuje – łagodny pop z nutką klasyki uzyskany dzięki barytonowi Kalifornijczyka. W USA stał się gwiazdą ze swoimi trzema studyjnymi płytami sprzedając ok. 15 milionów kopii. Teraz wydaje "A Collection"  i GALA chce wiedzieć… W jakim stopniu naprawdę Josh Groban jest wrażliwy?


Często jest pan określany jako idealny zięć. Czy to dla pana komplement czy może raczej zniewaga?

Kiedy kogoś poznaję, większość kobiet już po pierwszym spotkaniu daje mi do zrozumienia, że chcą mnie przedstawić swoim matkom. Chcą wyjść za mnie, nawet jeśli dobrze mnie nie znają. To dla mnie za szybko. Jestem singlem od roku, a nie znalazłem odpowiedniej dla siebie kobiety. Ale określenie "idealny zięć" nie jest obrazą, to komplement.

Czy może pan powiedzieć, że jest pan nieśmiały?

Zdecydowanie! Nie lubię być w centrum zainteresowania.

To dlaczego został pan gwiazdą?

Na scenie nie mam żadnych problemów, ale gdy jestem na przyjęciu w małym gronie ludzi, bywam zamknięty w sobie. W takich momentach czuję, że to bardzo głupie.

Jak może pan to wyjaśnić?

Może dlatego, że jestem pracoholikiem i bardzo rzadko gdzieś wychodzę. Rozmowy towarzyskie są dla mnie dziwne i czuję się wtedy niezręcznie. Chyba muszę się nauczyć, jak robić sobie przerwę.

Pana głos został wyćwiczony do tworzenia muzyki klasycznej. Czy musi pan uważać na niego bardziej niż np. rockmani?

Proszę uwierzyć, każdy dobry piosenkarz będzie dbał o swój głos, nawet raperzy czy rockmani. Jestem bardzo zdyscyplinowany. Przed koncertem nie piję alkoholu, nie jem orzechów ani jogurtów. Alkohol wysusza gardło, orzechy podrażniają struny głosowe, a jogurt sprawia, że w gardle produkuje się za dużo flegmy. Kiedy jestem w trasie koncertowej, mam dietę: tylko woda, dużo ryb i świeże warzywa.

Czy istnieje jakieś magiczne miejsce, gdzie tworzą się pana pomysły na temat piosenek?

Łazienka jest miejscem, gdzie podchwytuję najlepsze melodie. Przynajmniej trzy piosenki powstały podczas gdy myłem swoje włosy. Odpowiadając na pana kolejne pytanie. Tak, śpiewam pod prysznicem.

by Frank Siering


Jestem trochę zaskoczona. Nie wiedziałam, że Josh bywa nieśmiały. Kompletnie tego po nim nie widać. Wygląda na duszę towarzystwa!

Co do tych kobiet, które chcą ukraść naszego Josha... A to jędze! Josh nie daj się! Ale widzę, że nie potrzeba mu mówić co ma robić. Sam doskonale wie!


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#2 14-12-2008 16:30:27

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Wywiady

Dziękuję ci, Marta ! Ogromnie się cieszę, że wreszcie mogłam przeczytać wywiad z Joshem! Szkoda tylko, że taki krótki .

Offline

 

#3 14-12-2008 16:53:04

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Wywiady

Ja też dziękuje za ten wywiad , a to ze Josh prywatnie jest nieśmiały juz mówil w jakimś wywiadzie i to mi do niego pasuje . Na scenie czuje sie swobodnie bo przez muzykę może wyrazić to co czuje .W życiu prywatnym często trzeba uważac na to co i komu sie mówi . Dobrze to rozumiem .

Offline

 

#4 14-12-2008 17:20:35

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Wywiady

Świetny pomysł Marta z założeniem takiego wątku:D

...i ten wywiad:) Zastanawia mnie tylko jedno: które 3 utwory powstały podczas mycia tych jego cudownych loczków^^


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#5 14-12-2008 17:36:00

 aglaja

Dżosznięty

Zarejestrowany: 31-7-2008
Posty: 159
Ulubiona piosenka Josha: Awake / In Her Eyes
Wiek: 17
Imię: Ola

Re: Wywiady

Ja bym obstawiała "Remember when it rained"
Również nie spodziewałabym się, że Josh jest nieśmiały. Absolutnie po nim tego nie widać


"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Offline

 

#6 14-12-2008 21:28:16

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Wywiady

Genialny ten wywiad! Świetny. I wszystko mi do Josha pasuje. Od zawsze mialam go za kogoś nieśmiałego, momentami skrytego. I to o 'idealnym zięciu'.. A nie? XD Poza tym, brawa dla Josha, ze to dla Niego za szybko. Zdobył moje serce tym wywiadem. PO raz... setny? XD


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#7 14-12-2008 21:57:58

 moniaak

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 13-12-2008
Posty: 14
Wiek: 18

Re: Wywiady

Nijaka napisał:

I wszystko mi do Josha pasuje. Od zawsze mialam go za kogoś nieśmiałego, momentami skrytego. I to o 'idealnym zięciu'..

całkowicie się z Tobą zgadzam mi też Josh od początku wydawał się nieśmiały. ba, gdybym nie przeczytała tego wywiadu nawet do głowy by mi nie przyszło, że może nie być a co do idealnego zięcia... mojej mamie by się baaaaaaardzo spodobał

Offline

 

#8 15-12-2008 14:44:37

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Wywiady

A ja jednak jestem naprawdę zdziwiona tą wypowiedzią. Może kiedyś wzięłabym Josha za nieśmiałego... Ale choćby ten występ w Never Mind. Czy tak wygląda nieśmiały człowiek? Josh jest niemożliwy.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#9 15-12-2008 15:03:24

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Wywiady

Też trudno mi uwierzyć, że Josh jest nieśmiały. Kiedyś na pewno tak, kiedy zaczynał dopiero swoją karierę...ale teraz?
Kiedy stoi na pewnym gruncie, jest pewny siebie, zna przecież swoją wartość!
Do tego człowiek z takim poczuciem humoru po prostu nie może być nieśmiały! Gdyby tak było, to jedno zaprzeczałoby drugiemu. Chyba, że właśnie tym specyficznym humorem chce się jakoś maskować^^ Któż to wie, co w tej jego głowie tkwi...


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#10 15-12-2008 15:14:28

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Wywiady

Wydaje mi sie że chodziło Joshowi o to że jest nieśmiały na gruncie prywatnym .Na scenie czuje się pewnie , podczas wywiadów tez bo w końcu robi to już od kilku lat , jest inteligentny , dowcipny więc daje sobie radę nawet z niedyskretnymi pytaniami .Ale  coś mi mówi ,że nie ma już takiej łatwości  w konwersacji z nowo poznaną osobą szczególnie kobietą .Może dlatego nie poznał jeszcze odpowiedniej dla siebie kobiety , bo wszystkie myślą ,że jest taki jakim go znamy   ze sceny i  wywiadów , , ale tak niewiele osób zna Go naprawdę .

Offline

 

#11 15-12-2008 15:51:35

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Wywiady

Zgadzam się z Dorotą (: Myślę, że jeżeli chodzi właśnie o tego prywatnego Josha to jest skryty i nieśmiały. A wyraża się właśnie przez muzykę. I to, że wszyscy myślą, że go znają, że jest taki pewny siebie może czasami nawet bawić. Swoją drogą... Tak naprawde, dopóki nie pozna się go prywatnie, można tylko gdybać.


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#12 16-12-2008 22:17:18

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Wywiady

Też o tym myślałam. I masz rację, Dorota. Chyba właśnie o to chodziło Joshowi. W sumie... każdy przecież wie, że jedno słówko angielskie ma kilka znaczeń. Trudno dobrze przetłumaczyć, jeśli do końca się nie wie, co miał na myśli autor wypowiedzi.

EDIT: Aby nie było w tym wątku tylko jednego wywiadu… Proszę bardzo: kolejny, z Paryża 4 grudnia. Jeśli ktoś jeszcze nie widział:

1 część
2 część

Bardzo ciekawy wywiad, inteligentne pytania i oczywiście odpowiedzi. Josh opowiada o muzyce filmowej, o rodzaju wykonywanej przez siebie muzyki, o przeżyciach podczas grania na pianinie i perkusji oraz śpiewania na scenie, o A Collection, o fanach, o swojej nominacji do Grammy, o chwilowych wątpieniach w siebie, o Davidzie Fosterze i o innych rzeczach. Miłego oglądania!


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#13 18-12-2008 20:11:58

 aglaja

Dżosznięty

Zarejestrowany: 31-7-2008
Posty: 159
Ulubiona piosenka Josha: Awake / In Her Eyes
Wiek: 17
Imię: Ola

Re: Wywiady

Wywiad dla "People Asia Magazine" z listopada 2007

Dziko przebudzona z Joshem Grobanem

Porusza duszę i pobudza zmysły za pomocą głosu, określanego przez krytyków jako „przepysznie doskonały”.
Nie całkiem jak Bocelli, nie całkiem jak Il Divo, Josh Groban, 26, połączył pop z muzyką klasyczną ze zwykłą łatwością i rzadką sprawnością. Sprawił wrażenie, że opera zsynchronizowana z niebieskimi jeansami i bez smokingu przenosi publiczność do La Scala.
Na ten moment gościł w dwóch odcinkach Ally McBeal w których zadebiutował piosenkami  "You're Still You," i "To Where You Are", Josh Groban zabiegał o publiczność na pięciu kontynentach bez wysiłku i sprzedał 15 milionów albumów.

Nie jest źle jak na nieśmiałego chłopaka ze szkoły w  Los Angeles, który wcale nie był popularny wśród kolegów. Ale młody Josh Groban kochał śpiewać, uczęszczał na chór znajdując tam swoje miejsce na ziemi.
Josh nie wiedział, że wyróżniał się spośród 20 członków chóru. Pewnego dnia, jeden z jego nauczycieli muzyki wziął go na bok i powiedział: „Chciałbym żebyś zaśpiewał solo na następnym koncercie”.
“Byłem przerażony na śmierć!” odpowiedział Josh podczas ekskluzywnego wywiadu z „People Asia magazine” w przebieralni 164 przy arenie w Stockton w Californii, gdzie musiał wejść na scenę w mniej niż godzinę. Był w niebieskim jeansach i jasnej kurtce jeansowej nałożonej na koszulkę.
“Zaprosiłem moją mamę ponieważ nigdy wcześniej nie słyszała mnie śpiewającego solo”, kontynuował. „I kiedy śpiewałem tej nocy, płakała”.
“Miałem wtedy około 12-13 lat. Byłem nieśmiałym dzieciakiem w szkole, a więc nie byłem bardzo popularny. Czułem, że śpiewanie było moim sposobem na komunikację, to jest mój sposób na wyrażanie siebie.”


Josh został odkryty przez pisarza piosenek Davida Fostera kiedy miał 17 lat. „Po tym wydarzeniu wszystko poszło bardzo szybko”
Pierwsza piosenka, którą zaśpiewałeś dla Fostera? „All I Ask Of You” z „Upiora w Operze”
Josh podpisał umowę z Warner Bros. Records. Musiał rzucić szkołę. Po ujrzeniu Josha występującego na charytatywnym koncercie, producent David Kelley objął go w dwóch odcinkach Ally McBeal. Kilka międzynarodowych występów zaprowadziły go do niezapomnianego wykonania piosenki “The Prayer” z Charlotte Church na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2002 roku.
W 2002, dawny nieśmiały chórzysta, który nie był popularny między kolegami, stał się najlepiej sprzedającym nowym artystą 2002 roku, a jego koncert w Pasadenie w Californiii, który był nagrywany przez PBS dla ich serii wydawniczej, stał się najlepiej sprzedającym koncertem DVD 2003 roku. W tym samym czasie, Josh wystąpił na Broadwayu w tylko jednym koncercie – krytyk „Playbilla” opisał Josha jako mającego „jeden z bogatszych i najpełniejszych barytonów niż jakikolwiek inny męski artysta”.

Bliżej się przyglądając, Josh wygląda jak biblijny charakter. Przypomina mi jednego z dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa z powodu loków sięgających podbródka, jego dobrych oczu i delikatnego uśmiechu. I ten niebiański głos!

Piosenka “You Raise Me Up” jest dla niego wyjątkowa, ponieważ czuje się wtedy połączony ze wszystkimi, którzy go słuchają.
“Czuję specjalną, piękną rzecz jeśli chodzi o tę piosenkę – to jak pytanie każdego z osobna: co ciebie podnosi na duchu? Mogą słuchać tego i myśleć o członkach ich rodziny, mogą myśleć o najlepszym przyjacielu, nauczycielu albo o Bogu”.
Jeśli jego głos i piosenki podnoszą publiczność z głębi znudzenia, depresji albo stresu dnia codziennego, co podnosi Josha Grobana?
„Moi fani, rodzina, myślę, że siła ludzkiej duszy”, powiedział.


Uzależnienie Josha:

Wierzy w moc duszy ludzkiej, który przyprowadził go do Południowej Afryki w 2005, tę podróż nazwał „zmieniającą życie”. Spotkał się z Nelsonem Mandelą, odwiedził dzieci w Soweto, które przyjmowały pomoc od Fundacji Nelsona Mandeli.
Po tej wizycie jego życie osiągnęło nowy cel. „Byłem zainspirowany przez Mandelę zanim go poznałem. Mam na myśli to, że jest żyjącym świętym. Kiedy przybywasz do miejsca takie jak to, kiedy widzisz biedniejszych ludzi od siebie, stajesz się bardziej wdzięczny za to wszystko co cię spotkało. Już nic nie przyjmuję za rzecz oczywistą.”
„Mieć możliwość zarabiania pieniędzy, co ważne – pomagać innym, mniej zamożniejszym było najpiękniejszym darem na jaki było mnie stać. To wciąga. Kiedy widzisz to wszystko czego dokonałeś pomagając innym, chcesz robić to nadal. Uważam, że dobrze mieć taki nałóg.
Josh złożył własną fundację aby zapełnić potrzebę w duszy pomagania innym".
„Uważam, że rozpoczęcie działalności w fundacji było kapitalnym pomysłem ponieważ to jest również platforma dla ludzi, którzy chcą wysłuchać tego co mam do powiedzenia. To świetnie, że moja fundacja zbiera pieniądze  i dofinansowuje dzieci z całego świata – w edukacji, muzycznej edukacji, jedzeniu, lekach, schronieniu. Jestem bardzo tym podekscytowany”.



Josh prywatnie:

Poza sceną, jaki jest Josh Groban?
Na przykład, śpiewa pod prysznicem – przyznał się do tego przed Rickym Lo.
„Oczywiście, że nadal to robię”, powiedział Josh mając na twarzy kilkudniowy zarost na brodzie który dodaje mu uroku. „Jest mi bardzo przykro, że moi fani nie mogą mnie usłyszeć śpiewającego w łazience ponieważ prawdopodobnie właśnie wtedy śpiewam najlepiej!”
Josh uwielbia również dobry masaż pleców nawet za cenę jego planu pracy. „Jest to luksus dla mnie. Mam na myśli to, że kiedy jestem na stole, myślę dlaczego muszę się zmuszać do robienia tego wszystkiego. Zawsze ciężko pracuję, zawsze myślę dużo o kolejnej rzeczy którą mam do zrobienia. Ale kiedy przychodzi do wzięcia wakacji, masażu bądź coś w tym stylu jestem zachwycony”.

Josh, który opisał siebie jako „raczej samotnika” nie imprezuje dużo. Jak utrzymuje związki zważywszy na to, że ciągle jest w drodze? Czy ma życie rodzinne?
Jasne, że ma


Ohmijosh

„Mój brat właśnie dołączył do mnie w czasie trasy koncertowej na tydzień. To świetnie, że mogłem się z nim zobaczyć. Moi rodzice (jego tata jest Żydowskim - Amerykaninem, a mama jest Norweszko - Amerykanką) przyjeżdżają zobaczyć show jutro wieczorem w Anaheim. Jak widać podróżują dla mnie co jest niezwykłe, ponieważ mam możliwość widywania się z nimi jedynie kiedy postanowią mnie odwiedzić. Mam również przerwy, a więc spędzam dużo czasu z nimi kiedy mam wolne”.

A więc sprawia wrażenie mającego życie rodzinne. A co z życiem miłosnym? „Naprawdę ciężko”, przyznaje.
„Mogę się umawiać, normalnie. Ale nie mogę być w poważnym związku - możesz poznać kogoś niesamowitego, tworzycie parę przez kilka dni, a potem mówisz: okay, jadę na Manila na jakiś czas”.

Moje 5 minut z Joshem Grobanem przerodziło się w 15, światowy, słynny piosenkarz nie okazuje jakichkolwiek oznak niecierpliwości. Jego uśmiech jest tak ciepłe jak Kalifornijskie słońce. Próbuję wycisnąć jeszcze jedno pytanie – ignorując przy tym menadżera nalegającego na koniec wywiadu.
Jeśli mógłbyś określić siebie w jednym słowie, co by to było?
„Namiętny!” powiedział Josh. Kończę wywiad uśmiechając się dziko przebudzona.

By Joanne Rae Ramirez




Pewnie jest sporo błędów językowych, stylistycznych, ortograficznych i zwykłych pomyłek. Za wszystkie przepraszam!


"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Offline

 

#14 18-12-2008 23:30:54

 Nijaka

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 6-9-2008
Posty: 784
Ulubiona piosenka Josha: każda.
Wiek: 17,5
Imię: Anna

Re: Wywiady

łaaał. Ten wywiad mnie powalił, serio. Josh rzeczywiście mówi o sobie sporo. I, kurcze...
Jasne, że namiętny! <3333


LET JOSH BE WITH YOU: Yoda

Offline

 

#15 19-12-2008 09:19:12

 dorotea

Dżoszorozkminiacz

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 6-11-2008
Posty: 380
Ulubiona piosenka Josha: To were you are . Per Te
Wiek: 38 :)
Imię: Dorota

Re: Wywiady

Niesamowity wywiad !!!! Dzięki wielkie I WCALE NIE WĄTPIŁAM , ŻE JOSH JEST NAMIĘTNY !!!!!!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora